Související zápas

FLORBAL TURNOV
Slavia PlzeňFlorbal Turnov
7:5(2:2,2:1,3:2)
so 18. 2. 2023 17:15 @ Slavia VŠ Plzeň, Národní liga, 22. kolo
24_20220628_110126.png
135_20230218_111208.jpg

Rozhovor: Jan Novotný

Těsně před play-down přinášíme rozhovor s další předsezonní posilou, která k nám dorazila z partnerských Koberov. Tento sniper letos zaznamenal již dvacet kanadských bodů a patří k lídrům turnovského celku.

Jendo, důležitá otázka hned na začátek. Zápas proti Benešovu jsi nedohrál, budeš zdravotně připravený již v dalším zápase proti Plzni?

Ano, jsem v pořádku, jednalo se o úder do hlavy a pro jistotu jsem tak už do „rozhodnutého“ utkání s Benešovem nevstoupil. Už se cítím dobře a pro další zápas tak budu k dispozici.

V předchozích sezónách jsi brouzdal především divizní vody. Toto je tvoje první zkušenost s Národní ligou. Kde vidíš ty největší rozdíly mezi oběma ligami?

Tak určitě, základní očekávané prvky jako zápasové tempo (rychlost), technická přesnost a taktická preciznost jsou lepší. Osobně mě překvapila i vyrovnanost jednotlivých týmů, ale nějaký enormní rozdíl v něčem konkrétním asi nevidím.

S Dominikem Reczaiem často úspěšně motáte soupeře i v Národní lize. Kde vidíš největší sílu vaší celosezónní spolupráce?

Takhle spolu hrajeme od roku 2019 a od začátku to byla perfektní souhra - tehdy nás v Koberovech doplňoval ještě i Kuba Janoušek a opravdu nám to moc sedělo. Časem jsme si vytvořili i jisté automatizované návyky, a to je právě asi ta naše největší síla, jelikož nám pomohli i letos, když jsme spolu přešli do Národní ligy. Trochu mě mrzí, že jsem do této sezóny vypadl z formy a nedokázal jsem Dominika víc podpořit. Kdybych dosavadní ligovou část odehrál ve svém klasickém rozpoložení, mohlo to pomoci k daleko lepšímu bodovému zisku týmu, tak i v kanadských bodech.

Mezi tvé přednosti patří dobré držení míčku v útočném pásmu. Kde bys ty, ve své hře, viděl rád nějaké zlepšení?

Zlepšení u mě? Nooo, to je hodně těžká otázka.

Určitě to bude souviset s mou formou v zakončení, kde se letos hodně trápím, přitom to bývala spíš moje silnější stránka. Celoživotně mě ale trápí bolest v prvních dvou, třech krocích směrem dozadu, do obrany.

Turnov již jistě bude bojovat o udržení. Co podle tebe bude receptem na úspěch v play-down?

Dobře se připravit specificky na každého soupeře zvlášť. Tymy jsou sice vyrovnané, každý ale hraje trochu jiný styl a na rozdíl od základní části, se teď potkáme hned několikrát za sebou.

Současně je důležitý také individuální přístup. Každý se musí zápas od zápasu správně nastavit a být v plné síle a nasazení.

Přesilovky. Velké téma Turnova v průběhu celé sezony - kde je největší prostor pro zlepšení?

Když začnu u sebe, určitě již výše zmíněná kvalita v zakončení. Celkově pak schází i cit pro stažení soupeře a občas nějaké to naznačení pro vytvoření překvapivého momentu. To mi ale asi nepřísluší úplně hodnotit, to bych nechal radši na trenérovi.

Play-down je především psychicky velmi náročná soutež. Turnov již historicky dvě play-down zvládl, ale vždy to bylo velmi těsné. Budeš se na své první play-down nějak speciálně připravovat nebo se budeš spoléhat především na své konstantní výkony?

Určitě budu aktivnější u video-rozborů a přípravách na každého soupeře. Soustředit se budu také na dobrý spánek před každým zápasem, to je totiž u mě vždycky asi ten nejpodstatnější prvek k dobrému výkonu.

Autor: Daniel Bursa