Síň slávy turnovského florbalu

V roce 2018, u příležitosti oslav výročí 20 let od svého vzniku, se oddíl rozhodl založit síň slávy a vzdát tak hold svým legendám, které stály u zrodu florbalu v Turnově. Do síně slávy budou postupně umísťovány i další významné osobnosti turnovského florbalového hnutí. Medailonky jednotlivých osobností si můžete prohlédnout zde.

17_20200321_232532.jpg

#2 Roman Bukovan

Jeden ze tří zakladatelů oddílu. Jako první předseda v historii provázel oddíl prvními krůčky, a to jak na poli sportovním i z hlediska administrativního. V prvních letech šlo především o zábavu a o to, udělat si žízeň, přesto již v sezoně 2001/2002 stál u zrodu prvního mládežnického týmu, kterým byl tým juniorů. Stal se tak zároveň prvním trenérem mládeže. Jako trenér provázel prvními kroky například budoucího předsedu oddílu a dlouholetého hráče Radima Kolomazníka nebo sekretáře oddílu a trenéra mládeže Jana Kováře. Jako hráč působil na postu obránce a jeho hra se vyznačovala důrazným fyzickým pojetím, měl ale i výborné zakončení. V dresu 1. JV Vlastibořice a TJ Turnov odehrál celkem 11 sezon, v nich zapsal 145 soutěžních utkání. Celkem vyprodukoval 100 kanadských bodů, za 31 branek a 69 asistencí. Na zádech hrdě nosil číslo 2.


#3 Jaroslav Kobrle

Další ze zakladatelů oddílu 1. JV Vlastibořice. V oddílu působí od prvního soutěžního utkání a dodnes je aktivním hráčem mužského B týmu. Jako hráč se zapsal především vypilovanou střelou zápěstím, díky které překvapoval mnoho brankářů. Dnes už mu to tolik neběhá, ale stále platí, že je to velký hecíř, srdcař a člověk, který vám nikdy neřekne ne, když jste v nouzi a nemáte dostatek hráčů na zápas. Dále se jedná o největšího patriota oddílu, jako nejlepší fanoušek mužského A týmu nevynechá jediné domácí utkání a nikdy ho nepřeslechnete. Pokud jde do tuhého a začne play-off Národní ligy, neváhá A tým podpořit ani při dalekých cestách na hřiště soupeřů. V zeleném dresu odehrál 11 sezon, ve kterých nastoupil ke 105 utkáním. Zapsal 65 kanadských bodů, za 38 branek a 27 asistencí.


#4 Petr Brož

Zakladatel oddílu a třetí v partě, který řekl, jdeme do toho, budeme hrát florbal. Nikdy nebyl na administrativu, ale jako hráč byl nepřehlédnutelný. Vždy jasný tahoun, velký lídr týmu směrem dopředu. Precizní střela odkudkoliv, pro praváka nejlépe z levé strany hřiště, to bývala jeho nejsilnější zbraň, společně s tvrdou hrou do těla. Několik sezon patřil k nejlepším hráčům našeho A-týmu. Několikrát vyhrál nejlepšího střelce nebo vítěze kanadského bodování celé soutěže. Stal se prvním hráčem turnovského oddílu, který nastupoval v nejvyšší soutěži. V dresu FBC Liberec odehrál v sezonách 2003/2004 a 2004/2005 celkem 42 extraligových utkání, ve kterých zapsal 3 branky a 2 asistence. V oddílu působil také jako jeden z prvních trenérů mládeže. Pod rukama mu prošla velmi silná generace dnešních úspěšných hráčů, trénoval například úspěšné útočné duo Kovář - Vocásek, dal kvalitní základy florbalového umu Štěpánu Matěchovi, který také nakoukl do extraligy a je již několik sezon tahounem a vůdčí osobností A-týmu TJ Turnov. V dresech 1. JV Vlastibořice a TJ Turnov odehrál 16 sezon, ve kterých nastoupil k 342 utkáním. V těch zapsal 585 kanadských bodů, což ho řadí v celkovém pořadí oddílu na 2. místo, tento počet bodů se skládá z 339 branek a 246 přihrávek.


#15 Aneta Lásková

Žena (tehdy ještě dívka), díky které je dnes v Turnově také dívčí florbalová složka. Ona byla ta, která uprosila svého bratra Radima Kolomazníka k tomu, že by chtěla také hrát florbal. U prvního dívčího/ženského týmu byla od prvního náboru. V prvních dvou soutěžních sezónách vedla tým jako kapitánka v Sokolské lize OLF, tehdy tým startoval v kategorii žáků. Když se společný tým s velkým věkovým rozpětím rozdělil (žákyně a ženy tehdy hrály dohromady), byla i první kapitánkou týmu žen, v soutěžích České florbalové unie. Odehrála 5 sezon na postu obránkyně, ve kterých nastoupila k 46 utkáním v oficiálních soutěžích České florbalové unie. Zapsala 9 kanadských bodů, za 6 branek a 3 přihrávky. Mimo role hráčky a kapitánky zastávala také funkci v Radě oddílu. Dnes je to hrdá maminka dvou dcer. V dresu TJ Turnov nastupovala s číslem 15.