24_20220628_110126.png
33_20220628_110050.png
128_20230118_180101.jpg

Rozhovor: Jakub Vacek

V rozhovoru jsme vyzpovídali letošní novou posilu turnovských chlapů, Jakuba Vacka. Kuba je aktuálně mezi zraněnými a vyhlíží návrat mezi mantinely.

Kubo, tvá kariéra měla celkem turbulentní nástup, když jsi se během 4 let stihl z druhé dorostenecké ligy prosadit až do A-týmu Liberce, jak se ti to podařilo?

Podle mě a konkrétně u mě, hrála velkou roli ta láska k samotnému florbalu a také motivace se dále zlepšovat. Já měl štěstí, že jsem vyrůstal s kluky, kterým se dnes po florbalové stránce daří výborně a vždy jsem se snažil si od nich něco vzít. Troufám si říct, že to určitě byla zatím nejlepší generace Liberce. Mohl jsem se tak každý trénink s nimi porovnávat a florbalově růst. Když se to pak skloubí s nějakou tvrdou prací, zlepšení se dostaví!

Jak se zrodil tvůj přestup z Liberce do Turnova?

Tak jak už bylo řečeno, má kariéra měla turbulentní nástup a chybí mi tak dost zkušeností, které jsem za tu dobu nestihl posbírat natolik, abych teď mohl působit v superlize. Proto se snažím sbírat zkušenosti tady v Národní lize.

Jak hodnotíš dosavadní průběh sezony?

Dosavadní průběh sezóny se nehodnotí vůbec snadno. Měli jsme dlouhou šňůru proher a podařilo se nám ji protrhnout s týmem, jenž se nachází na posledním místě tabulky. Ano, tyto body jsou povinnost, ale pokud se nezačne vyhrávat s týmy, které jsou v tabulce nad námi, bodů se tedy pak moc neposbírá.

Co podle tebe chybí týmu, aby se mohl pohybovat ve vyšších patrech tabulky?

Myslím si, že je to nějaká udržitelnost konzistentních výkonů, kdy se nám tyto výkony v poslední době už daří předvádět a přenášíme si je do dalších zápasu. Bohužel na začátku sezóny jsme s tím měli problém, a tak nám ujel takzvaně ten pomyslný vlak, do kterého už bude těžké nasednout. Zvláště na konci sezóny kdy nám začíná téct do bot.

V loňské sezoně jsi nastupoval za libereckou rezervu a zároveň jsi měl možnost zkusit i Superligu. Jak si ve srovnání těchto soutěží, podle tebe, vede Národní liga?

Tak Národní liga mě překvapila, hraje se zde více do těla a oproti např. divizi jsou tu týmy lépe takticky vybaveny. Se superligou to nemá cenu porovnávat, je to nejlepší liga u nás a asi si každý dokáže udělat představu.

Tvé angažmá v Turnově je domluveno do konce sezony. Máš už představu, jak by mohla vypadat tvoje budoucnost?

I kdybych to teď sám věděl, tak bych si to nejspíše nechal pro sebe. Teď je důležité koncentrovat se na nadcházející konec sezóny a nerozptylovat se tím, co bude po jejím konci.