Související zápas

FLORBAL TURNOV
TigersTurnov
7:4(2:0,2:2,3:2)
ne 26. 3. 2023 18:00 @ SH Čakovice, Národní liga, 7. kolo
24_20220628_110126.png
142_20230324_164145.jpg

Rozhovor: Emil Hejduk před rozhodujícím zápasem play-down

Série play-down Národní ligy mezi našimi hráči a pražskými Tigers je vyrovnaná, a přinese tak nejzazší možný moment rozuzlení. Těsně před rozhodujícím zápasem se nám o dosavadním průběhu série a o vyhlídkách k nedělnímu utkání rozpovídal turnovský univerzál, Emil Hejduk. Emil i přes svůj nízký věk patří k těm zkušenějším borcům turnovské kabiny, neboť si během dosavadních 4 sezon v Národní lize stihl vyzkoušet jak boje v play-off, tak i zápasy o udržení.

Jaká je nálada v týmu po důležitém vítězství z minulé soboty?

Ahoj, tak nálada v týmu je pozitivní, uvolněná. Je to pro nás opravdu důležité, že jsme zvládli odvrátit soupeřův „matchball“ a do rozhodujícího zápasu jdeme po vítězném zápase a je jen na nás, jestli na to dokážeme navázat - a já pevně věřím, že ano.

Můžeme očekávat podobně dramatický vývoj i v sedmém zápase?

Ano, očekávám velmi vyrovnané utkání, ve kterém za mě rozhodnou tyto faktory: povedený vstup do utkání, méně individuálních chyb, produktivita, výkony brankářů, a to nejdůležitější na závěr: vyhraje ten, kdo v tom zápase projeví větší bojovnost a chuť hrát Národní ligu i příští sezónu.

Jak důležitý je pro vás návrat legendárních bratrů Palatínusových, se kterými dokonce působíš v jedné formaci?

Je to pro nás velmi důležité a jsem rád, že nám kluci pomáhají v boji o udržení. „Kendy“ byl po právu několikrát vyhlášen nejlepším hráčem utkání, jeho přínos pro tým je hlavně v produktivitě, dává góly v rozhodujících momentech utkání. „Stonek“ má zase velmi dobré florbalové myšlení, je schopný najít nadstandartní přihrávku, dobře čte hru, a když už vstřelí nějaký ten gól, tak bývá rozhodující a výstavní, jako tomu bylo v sobotu. V neposlední řadě se nám snaží předat své trenérské poznatky z Bohemky a v šatně i dávku humoru.

Myslíš, že se vám v poslední době konečně podařilo najít optimální sestavu?

Je pravda, že se nám ke konci série daří ustálit sestavu a řekl bych, že nám to i prospělo. Jsem proto rád, že dokážeme zvládnout důležitý zápas na 15 hráčů bez toho, aby trenér musel během zápasu sahat do sestavy. Na druhou stranu v týmu je potřebná konkurence a všichni víme, že hrát bude ten, kdo v tu chvíli podá nejlepší výkon a dovede nás k vítězství - to v boji o udržení může být velmi důležité, zkrátka každý by měl znát svoji roli v týmu a jít do toho na maximum.

Zápasy play-down jsi (bohužel) absolvoval i vloni. Je to letos v něčem podobné, nebo jaké jsou naopak rozdíly?

Podobnost vidím jen v soupeři. Minulý rok jsme v první sérii narazili na Kobylisy a letos na Prague Tigers, oba dva týmy jsou z Prahy, a to je pro nás přívětivá vzdálenost, pro část z nás skoro domácí prostředí. Jinak mi přijde, že minulý rok to byla více bitva, od prvního zápasu se tvořily mini-souboje a konflikty. Letos je to podle mého názoru více taktické a florbalové, až poslední domácí utkání za mě bylo v typickém play-down módu.

Připouštíte si v kabině tíhu takového specifického okamžiku, jakým je sedmý zápas? S jakým nastavením v hlavě do něj půjdete?

Zatím ne, atmosféra na tréninku byla uvolněná. Neříkám, že v den zápasu nepřijde nervozita, ale máme za sebou jedno úspěšné play-down z minulé sezóny a je důležité, abychom tuhle zkušenost využili a proměnili nervozitu v touhu přivést do Turnova novou sérii a podle toho do utkání vstoupili, odhodlaní, že toho dokážeme více než ustrašení.

Máš ty osobně rád takové momenty?

Nevyhledávám je, samozřejmě raději bych viděl jiný průběh série, ale je to takhle a já se na zápas dobře připravím. Nervozita přijde, ale vyhrát chci už dnes.

Je ještě něco co bys na závěr vzkázal fanouškům?

Jen ať nám v neděli drží palce a pokud budou mít čas, tak ať si udělají výlet do Čakovic a přijdou nás podpořit. My do toho dáme vše, tak aby Turnov zažil další sérii a další sezónu v Národní lize. Děkuji za rozhovor a v neděli večer si rozhovor můžeme vyhodnotit!

Díky za rozhovor a v neděli přeji hodně štěstí!

Rozhodující sedmé utkání play-down se odehraje v neděli 26. 3., od 18:00, ve Sportovní hale Čakovice.


*Autorem rozhovoru je Štěpán Pohl.