129_20230119_191133.jpg

Po dlouhém zranění si můžu zahrát, a navíc v Turnově? To je můj sen! Vyhlíží zápas s Crazy Girls Kája Janatková

Osmnácté kolo nejvyšší ženské soutěže bude ozvláštněno místem konání. Utkání mezi Crazy Girls FBC Liberec a FAT PIPE Florbal Chodov se bude odehrávat v sobotu 21.1. od 18:00 na turnovské palubovce sportovní haly TJ Turnov. My jsme si dnes pro vás připravili rozhovor s turnovskou odchovankyní a nynější hráčkou týmu Chodova, Karolínou Janatkovou.

Extraliga žen vyhlíží závěrečná kola základní části. Zbývá odehrát posledních pět kol. 18. kolo nabídne střetnutí mezi libereckými Crazy Girls a pražským Chodovem. Zatím co domácí Liberec má před sebou důležité souboje o osmou příčku, zajišťující play-off, Chodov se již teď může v klidu připravit na nejdůležitější část sezóny.

Výjezdní utkání extraligy žen bude v Turnově k vidění vůbec poprvé. I proto se můžete těšit na skvělou atmosféru, hráčky hrající za reprezentaci a kvalitní florbalový zážitek. Návrat do Turnova zažije po skoro třech letech i hráčka Chodova Karolína Janatková. Právě do sezóny 2019/2020 působila v zelenočerném dresu. Od sezóny 2020/21 se vydala vstříc nejvyšší ženské soutěži. Již v juniorském věku pravidelně nastupovala za nedalekou akademii v Mladé Boleslavi. 12 utkání si zahrála také ve Vítkovicích, ze kterých se následně přesunula na Jižní Město. V této sezóně se však potýkala se zranění, a i proto sehrála zatím sedm utkání, ve kterých si připsala devět bodů (5+4).
V dnešním rozhovoru si popovídáme o návratu do Turnova, utkání s Libercem nebo o zdravotním stavu.

Rozhovor s Karolínou Janatkovou:

Ahoj Kájo, vítám tě u dnešního rozhovoru. Nejde se nezeptat na tvůj návrat „domu“. Jak se těšíš na zápas a věřila si někdy, že by si mohla někdy hrát na turnovské palubovce právě za Chodov?

Zdravím,
po delší zdravotní pauze si konečně mohu zahrát, a navíc v Turnově? To je můj sen. Na zápas se moc těším, turnovská palubovka už mi moc chybí. Je to velká událost a jsem moc ráda, že právě tento zápas se může odehrát v této hale před tak skvělým publikem jako je právě to naše turnovské.

S Crazy Girls jste odehráli utkání na domácím hřišti 22.10.2022, v zápase sis připsala dvě branky a jednu asistenci. Od té doby jsi chyběla devět soutěžních utkání. Může za to právě zranění, nebo je v tom něco jiného?

Ano, bohužel. Na tréninku jsem si poranila vaz v kotníku, takže mi nezbývalo nic jiného než si dát kratší pauzu, abych se mohla rychle dostat zpět do formy. Díky našemu skvělému fyzioterapeutovi a vedení týmu se mi povedlo uzdravit velmi rychle a jsem moc ráda, že můžu naskočit do dnešního zápasu v plné síle. Přeci jen bych si tenhle zápas nemohla nechat ujít. ?

S Chodovem se vám daří, místo v play-off máte již delší dobu jisté, jaká je v týmu nálada a jak se připravujete právě na nejdůležitější část sezóny?

Nálada v týmu je SKVĚLÁ! S tím, jak se blíží konec základní části, ladíme s týmem taktiky a zároveň i náš tým kondičních trenérů nám dává pořádně zabrat, abychom byli perfektně připraveni na tu nejdůležitější část sezóny, jak říkáš.

Jak bude zápas vypadat podle tebe? Liberec bojuje o místa v play-off a rozhodně se neohlíží za posledním vzájemným zápasem (10:1 pro Chodov)

Na tuhle otázku vždy nerada odpovídám, protože nikdy nevíš co se může stát. Je to soupeř jako každý jiný, nesmí se nic podceňovat. Nicméně jsem ráda, že tým funguje skvěle a věřím, že dnešní zápas dotáhneme do vítězného konce.

Poslední otázka: Jaký tipuješ výsledek a kolik kanadských bodů si v zápase připíšeš?

Jelikož nejsem na odhady moc dobrá, tak si netroufám říct jak zápas dopadne a ani jak se mi v zápase bude dařit. Každopádně věřím, že výhra padne na naši stranu a že bude k vidění skvělý florbal, který si užijeme jak my, tak i diváci.

Děkuji za rozhovor a přejeme ti do zbytku sezóny hodně štěstí

Úvodní buly zápasu osmnáctého kola extraligy žen mezi Crazy Girls FBC Liberec a FAT PIPE Florbal Chodov proběhne v sobotu 21. 1. od 18:00 v turnovské hale TJ Turnov. Tento zápas si nenechte ujít!