Florbal TurnovFbC Plzeň
6:7 po prodl.(6:3,0:3,12:12)
so 9. 10. 2021 19:00 @ SH TJ Turnov, Národní liga, 5. kolo

NA MINUTKU s Emilem Hejdukem

Startujeme novou nepravidelnou sérii NA MINUTKU, ve které vám budeme přinášet krátké rozhovory k aktuálnímu dění v oddíle. Jako prvního jsme si "na minutku" pozvali Emila Hejduka.

Do nové sezóny nastoupil s velkou výzvou. Po Štěpánu Matěchovi převzal kapitánskou pásku turnovského “A” týmu a v Národní lize nastupuje jako nejmladší kapitán. I přes velký tlak podává skvělé výkony a týmu pomáhá nejen na hřišti, ale i mimo něj. V dnešním NA MINUTKU si s Emilem Hejdukem popovídáme o dosavadních výkonech, ambicích v letošní sezóně i týmové kabině.

Nelehká situace čeká letošní sezónu turnovský “A” tým. Před novou sezónou opustilo kabinu zelenočerných mnoho důležitých hráčů, v čele s Pavlem Sekyrou, bratry Palatínusovými či Tomášem Vitáskem. V kádru tak dostali šanci hrát turnovští odchovanci z juniorského týmu. Do role trenéra se z juniorky posunul oddílový manažer František Záleský, kterému dělá asistenta kanonýr Štěpán Matěcha a právě Štěpán předal kapitánské “céčko” Emilovi. Jak se této role zhostil, zjistíte v rozhovoru:

Ahoj Emile, po výsledkově nepovedeném začátku sezóny se nám podařilo poprvé naplno bodovat minulý víkend proti Mukařovu, jaká panuje nálada v kabině?

Ahoj, tak nálada v kabině je rozhodně lepší než po prvních dvou kolech a pevně věřím, že se budeme z vítězství radovat častěji.

Jak hodnotíš dosavadní výsledky a výkony? V poháru jsme postoupili do čtvrtého kola, kde nás ve vyrovnaném zápase vyřadil Hradec Králové a v lize máme 4 body ze tří zápasů.

Začnu pohárem, v Mladé Boleslavi to pro nás byl první soutěžní zápas, který jsme výsledkově zvládli, ale po herní stránce se nám zápas nepovedl. V Dalším kole jsme narazili na silný tým z divize, na Hradec. Utkání jsme si vinou vlastních chyb a množství vyloučení prohráli sami a z poháru tak brzy vypadli. Pohárové tažení celkově hodnotím jako nevydařené, protože se nám proti papírově slabším týmům nepovedlo potvrdit roli favorita.

A teď něco málo k ligovým zápasům. První kolo pro nás dopadlo, co možná nejhůře mohlo. Náš tým v domácím prostředí podlehl silnému soupeři z Prahy v poměru 0:12. Ostuda, výsledek hovoří za vše. Hned o týden později jsme vyjeli do Litvínova, kde nás čekal zcela odlišný zápas. Celé utkání jsme byli jasně lepším týmem, ale naivní koncovka nás stála všechny tři body. Po inkasované brance v prodloužení jsme do Turnova přivezli alespoň náš první bod do tabulky. V minulý víkend k nám přijel oslabený Mukařov, i díky povedené třetí třetině jsme zvítězili 8:6 a připsali si první tři body do tabulky. Utkání s Mukařovem soupeřům ukázalo, že i pro tuto sezónu s námi musí počítat a jako kapitán si přeju, aby se v dalším průběhu sezóny dařilo, jak týmu, tak i samotným jednotlivcům.

Před sezónou opustili klub důležití hráči jako je Pavel Sekyra nebo Tomáš Vitásek, je to pro vás citelná ztráta nebo si s jejich absencí dokážete poradit?

Samozřejmě, že je to pro nás citelná ztráta, potřebovali bychom, aby u nás předávali jejich zkušenosti mladším hráčům, například mně samotnému to před dvěma lety výrazně ulehčilo přechod do dospělé soutěže. To momentálně mladší kluci nemají, nevýhoda to je, ale musíme si s tím poradit a už bylo také na čase, aby otěže tohoto týmu převzali i jiní kluci. Bohužel, to není jediný problém spjatý s jejich odchodem. Minulou sezónu nás opustila spousta hráčů, včetně naší top 4 kanadského bodování, takže jednoduše řečeno, obával jsem se, kdo bude střílet góly. Naštěstí se nám vrátila do týmu jedna z největších ikon a lídrů turnovského florbalu Štěpán Matěcha, který teď zase pravidelně sbírá body a jsem hrozně rád, že se k němu přidali i "mladé pušky" (viz. Hattrick Lukáše Maršíka proti Mukařovu).

Jak se cítíš v nové roli kapitána? Ne že by to pro tebe bylo něco nového, kapitánskou pásku oblékáš od mládežnických kategorií, ale musí to být určitě něco jiného.

Vážím si toho, že se trenér rozhodl pro mě. Jako kapitán A týmu cítím větší zodpovědnost, ale jinak by měl jít každý kapitán příkladem a je jedno v jaké kategorii. Upřímně, začátek sezóny mi herně jako jednotlivci nevychází podle představ, ale každá radost z vítězství jako minulou sobotu nad Mukařovem vytváří jak pozitivní atmosféru v týmu, tak i dodává sebevědomí jednotlivcům.

Děkuji za tvůj čas a přeji tobě a tvému týmu hodně sil do nadcházejících utkání.

Díky za rozhovor a s fanoušky se vidíme již tuto sobotu na zápase proti Plzni!