38_20210401_104918.jpg

Národní liga a 1. liga žen se budou dohrávat!

Díky aktivitě sportovních svazů a NSA se při dodržení podmínek, daných ministerstvem zdravotnictví, budou moci dohrát další ligové soutěže. Tato změna se týká také Národní ligy a 1. ligy žen.

Díky společné inciativě národních sportovních svazů a Národní sportovní agentury bude možné dohrát další ligové soutěže. Florbalu se toto uvolnění dotkne ve vyšších celostátních soutěží, které bude možné dohrát při dodržení podmínek, vydaných Ministerstvem zdravotnictví, právě pro tento typ sportovních soutěží. Oddíl TJ Turnov tak bude moci dohrát Národní ligu mužů a 1. ligu žen. Cílem Českého florbalu je, dle již předem schválených scénářů dokončení sezóny, odehrát poloviční počet zápasů původního rozpisu, na základě kterých bude možné určit postupující a sestupující. Následně bude v obou soutěžích odehráno play-off od úrovně semifinále a pouze na dvě vítězná utkání.

Florbalové soutěže se budou moci odehrát za dodržení těchto hlavních podmínek:

  • Hráčky a hráči budou muset před utkáním postoupit test na onemocnění Covid-19
  • Soupiska každého z týmů pro utkání bude omezena na šest hráčů v poli, jednoho brankáře a maximálně jednoho člena realizačního týmu.

,,Chápeme, že omezení počtu hráčů pro utkání je pro kluby velkou komplikací, proto se Ligová komise rozhodla pro snížení hracího času u 1. ligy žen a Národní ligy mužů na 3 x 12 minut. Zároveň se budeme snažit s kluby jednat o tom, aby během jednoho hracího dne jejich týmy odehrály dvě i tři utkání současně. Vzhledem k širokým kádrům v těchto soutěžích si tuto variantu dokážeme představit. Zároveň by se tím dohrání soutěží výrazně urychlilo.“ Říká na webu Českého florbalu ředitel celostátních florbalových soutěží.

Sekretář oddílu Jan Kovář k tomu dodává: „Po nedávné informaci o zrušení letošní soutěžní sezóny je to pro nás překvapení, na které se budeme snažit co nejrychleji zareagovat. Samozřejmě budeme chtít sezónu s oběma týmy dohrát, aktuálně tak s ostatními kluby pracujeme na rozpisu a snažíme se zajistit vše potřebné pro zajištění domácích utkání. Těžší práce teď čeká naše trenéry, kteří musí zmobilizovat své hráče a hráčky.“

Aktuálně se tvoří rozpis zápasů pro zbytek sezóny a první hrací víkend čeká na naše týmy již 11. dubna. Domácí utkání bude nadále nutné odehrát bez diváků, ale fanoušci je budou moci sledovat živě díky videopřenosům. Celý článek s kompletními informacemi k 1. lize žen a Národní lize mužů naleznete v odkaze:

Restart Národní ligy a 1. ligy žen