Související zápasy

FLORBAL TURNOV

DOHRÁNO: Stav série play-down je po úvodních zápasech vyrovnaný

Muži vybojovali v úvodních zápasech play-down proti Prague Tigers jeden bod a stav série je tedy vyrovnaný, 1:1. Dorosteneckému áčku ani béčku se nedařilo.

Národní liga mužů

Prague Tigers - TJ Turnov 3:8 (1:2, 1:2, 1:4)

Sestava: Suchomel (Horáček) - Jiránek, Dědek, Maršík, Palatínus V., Šmída O., Plíšek, Matěcha, Šmída J., Hejduk E., Hejduk M., Palatínus A., Švitorka, Novotný, Vacek, Reczai, Buriánek, Janoušek Š.

Branky a asistence: 9. Matěcha (Suchomel), 11. Novotný (Švitorka), 28. Novotný (Švitorka), 38. Palatínus V. (Švitorka), 48. Palatínus V. (Hejduk E.), 53. Palatínus V. (Hejduk E.), 58. Švitorka (Novotný), 59. Palatínus V.

Prague Tigers - TJ Turnov 4:3 p. (1:1, 0:2, 2:0, 1:0)

Branky a asistence: 4. Hejduk E. (Matěcha), 25. Matěcha (Palatínus V.), 27. Vacek (Reczai)

Máme za sebou začátek série Play-down s týmem Prague Tigers. V základní části jsme s tímto soupeřem dvakrát prohráli. Tigers skončili před námi a tak se první dvě kola hrála v Praze. První utkání v Aréně Barrandov a nedělní utkání v SH Čakovice. Stav je po dvou zápasech vyrovnaný, 1:1. Úvodní duel jsme zvládli na výbornou, ten druhý jsme si prohráli sami.

Sobotní zápas probíhal ve velmi malém tempu. Upřímně to od soupeře nepřipomínalo výkon o záchranu. I přesto se jim podařilo načít sérii prvním gólem. Jiří Kratina vybojoval balonek a posunul ho na zcela osamoceného Matouše Sákru na středu, který se nemýlil. My jsme odpověděli za 4 minuty a to v oslabení. Suchomel chytil, vyhodil a míč sbíral Štěpán Matěcha, který s přehledem zakončil. O dvě minuty později přidal další branku Jan Novotný a od té doby se už soupeř nedostal dál než k vyrovnání. Naše obrana fungovala velice dobře po celý zápas a soupeř i přes vetší procentuální hodnotu držení balonku neměl moc často příležitost ke střele ze zajímavého prostoru. Tím jsme kontrolovali vývoj zápasu a naší trpělivou hrou jsme proměnili úspěšné brejky. Nutno podotknout, že konečné skóre 8:3 bylo způsobeno soupeřovou hrou v šesti, během které jsme dali dva fíky.

Naopak v neděli soupeř zvýšil nasazení tzv. o parník. Zápas měl zcela jiný náboj a tempo. Tento duel už opravdu byl souboj o záchranu. Možná i proto se Tigers podařilo vsítit už během prvního střídání a to ve 20. vteřině. My jsme na to dokázali reagovat poměrně rychle a ve 4. minutě našel Štěpán Matěcha výborně odskočeného Emila Hejduka, který pálil k bližší tyči přesně a vyrovnal tak skóre. Další branky padly až ve druhé třetině, nejprve z hole Matěchy a pak Jakuba Vacka. Stav byl tedy 3:1 a to dlouhou dobu. Až v 51. minutě dokázali domácí skórovat. Stalo se tak po standartní situaci, kdy nához z poloviny dokázal tečovat Šimon Fišer a snížil na 3:2. Ještě minutu a půl před koncem to vypadalo skvěle. Hráč Tigers dostal 2+2 minuty a na nás bylo odehrát přesilovou hru do konce utkání. Místo přidání pojistky se stal naprostý opak, který nastartoval hrozný scénář. Po naší chybě v rozehrávce, svou vůlí, odhodláním a adrenalinem srovnal na 3:3 Šimon Masár. Do konce utkání zbývalo něco málo přes minutu. Obdržená vyrovnávací branka nás tak nějak sfoukla a konec byl relativně nervózní. V prodloužení jsme toho moc neukázali. Zřejmě to bylo tou sprchou ze třetí třetiny, kdy jsme si o to srovnání říkali. Ve druhé minutě prodloužení rozhodli Tigers kam půjde bod č. 2 – do Prahy. Důvod? Neschopnost. Prohráli jsme si to sami.

Série se však hraje na čtyři vítězné zápasy a ještě zdaleka není konec. Uvidíme, co se stane za týden v Turnově.

Zápasy nám okomentoval kapitán Martin Hejduk.

1. liga dorostenců

Florbal T.K.S. - Olymp Florbal 3:10

Orka - Florbal T.K.S. 8:1

Předem bych chtěl podotknout, že s trenéry vidíme už od počátku sezóny, na čem je třeba pracovat. To, co vidíme jako velké slabiny, o tom se v týmu intenzivně bavíme a zapracováváme do tréninkového procesu a do nastavení týmu.

K prvním zápasu s týmem Olympu mohu říct pozitivní věc a to, že jsme byli po celý zápas na míčku a byli jsme to my, kdo tvořil hru. Co se ale opět opakovalo byly individuální chyby a neproměňování jasných brankových příležitostí.
Druhý zápas s Orkou jsme ztratili během prvních pěti minut první třetiny, kdy jsme si nechali dát za pouhých 90 vteřin zcela nesmyslně rychlé tři branky. Po tomto tým opět psychicky padl a bylo po zápase.

Turnaj nám okomentoval trenér Tomáš Fabián.