Související zápasy

FLORBAL TURNOV
24_20220628_110126.png
54_20211019_124743.jpg

DOHRÁNO: Starší žáci ovládli domácí turnaj, muži prohráli, do sezóny vstoupili další týmy.

Muži doma znovu prohráli o gól, tentokrát s Benešovem. Sezóna začala pro mužský B-tým, který na turnovské palubovce po povedeném výkonu proti Slavii Liberec vysoko prohrál s Českým Dubem. První turnaj sezóny absolvovali na domácí půdě také starší žáci a díky vítězství se posouvají o koš výše. Další tým, který má za sebou vstup do sezóny jsou elévové, kteří absolvovali turnaj v Liberci a první zápasy sezóny absolvovaly také juniorky, jenž bohužel na úvod dvakrát prohrály.

Národní liga mužů

TJ Turnov - Florbal Benešov 4:5 (0:0, 0:3, 4:2)

Sestava: Jirman (Suchomel) - Havlín, Dědek, Matěcha, Janoušek J., Primásek - Ptáčník, Jiránek, Hejduk E., Švitorka, Pohl - Šelbický, Mellan, Šmída J., Bursa, Hlavnička

Branky a asistence: 43. Janoušek J. (Dědek), 53. Matěcha (Havlín), 56. Matěcha (Janoušek), 58. Matěcha (Janoušek)

Celou první polovinu zápasu nám chyběla kvalita ve hře s míčkem a hlavně v útočném pásmu jsme lacino ztráceli příliš mnoho balónků. Přesto jsme dostávali k zakončení, ale velkých šancí bylo málo. Soupeř měl více ze hry a hlavně jeho první lajna, tvořená hráči se superligovými zkušenostmi nás několikrát zamkla na vlastní polovině. Několik gólových šancí zlikvidoval skvěle chytající Jirman.

První branku mohli diváci vidět až v polovině zápasu a byli to Benešovští, kdo se ujal vedení, které po chvíli navýšili na dvougólové. Vzápětí mohl kontrovat Matěcha, nabídnuté trestné střílení ovšem nevyužil a tak znovu udeřili hosté a šli do poslední třetině s tříbrankovým vedením.

Ve třetí části jsme hru otevřeli a začali hrát aktivněji, to přineslo i kýžený výsledek, když nulu na našem kontě konečně smazal Janoušek. Benešovští ale využili protiútok a následně nepohrdli ani početní výhodou a rázem to bylo 5:1. Jiskřičku naděje se ovšem povedlo vykřesat Matěchovi a hned pár sekund poté obdrželi hosté pětiminutový trest. Turnov tedy hrál dlouhou přesilovku, kterou ještě vylepšil o šestého hráče na hřišti a vyplatilo se. Dvakrát skóroval Matěcha a domácím zbývali ještě dvě a půl minuty na vyrovnání, to už se ovšem bohužel nepodařilo a museli jsme tedy zkousnout další hořkou pilulky v podobě prohry o gól.

K dalšímu zápasu vycestujeme v neděli 24. 10. do pražských Kobylis.

Regionální liga mužů

TJ Turnov B - USK Slavia Liberec 6:0

SC Podještědí Český Dub - TJ Turnov B 9:2

Muži prožili úvodní hrací den jako na houpačce. Na domácí palubovce nejprve podali dobrý výkon proti Slavii Liberec, když soupeře jednoznačně přehráli a k vidění bylo i několik pohledných akcí. Ve druhém utkání se ovšem nedařilo vůbec nic a chlapi zaslouženě prohráli s Českým Dubem.

Liga starších žáků

   FBC Česká Lípa blue - TJ Turnov 4:5

   Florbal Ústí B - TJ Turnov 3:3

   ASK Lovosice-LFP Yellow - TJ Turnov 4:5

   Starší žáci vstoupili do nové sezóny v neděli turnajem na domácí půdě. I přesto, že tým prošel zásadními změnami, kdy velká část zkušených hráčů přešla do starší kategorie a naopak z mladších žáků přišli kluci, kteří teprve zkušenosti sbírají, odehráli jsme tři velmi podařená utkání. Dvě výhry a jedna remíza nám zajistily průběžné první místo v aktuálním koši a zároveň všechny jistě povzbudily do další práce a sportovní činnosti. Trenéři tímto děkují všem hráčům za podaný výkon i rodičům a členům dalších týmů za podporu a pomoc při organizaci. 

   Liberecká liga elévů

   TJ Turnov - FBC Česká Lípa white 12:6

   Crazíci FBC Liberec white - TJ Turnov 15:1

   FBC Panthers Liberec ORANGE - TJ Turnov 22:3

   Pouze čtveřice elévů, kterým vyrazily pomoci dvě elévky, cestovala v sobotu 16. září k prvnímu turnaji nové ligové sezóny do Liberce. Pod Ještědem čekaly na mladé turnovské naděje tři soutěžní utkání, s Českou Lípou, s FBC Liberec a na závěr s pořádajícím týmem Panthers Liberec. Dlouhá zápasová pauza a hlavně postupně ubývající síly znamenaly v konečném součtu jedno vítězství a dvě porážky. Zápasové zkušenosti, i ty méně pozitivní, využijí turnovští elévové jistě už v příštích zápasech. 

   2. liga juniorek

   FBC DDM Kati Kadaň - TJ Turnov 2:0

   TJ Turnov - Florbal Ústí 1:5

   Juniorky vyrazily na svůj první turnaj letošní sezóny až do daleké Kadaně. Dlouhá cesta se podepsala na celkové náladě a rozpoložení, ale ani tak jsme nechtěly nechat soupeře vyhrát bez boje. V prvním zápase proti domácímu týmu se nám podařilo dlouho držet nerozhodné skóre 0:0, měly jsme spoustu šancí, ale nedařilo se nám vsítit gól. V poslední třetině nám Kadaň odskočila dvěma rychlými góly, na které už jsme do konce zápasu nenašly odpověď, přestože jsme přidaly pár pěkných akcí a střel.

   Druhý zápas proti Ústí vypadal nadějněji, protože soupeř přijel oproti nám v oslabeném počtu hráček. Nicméně na hřišti se brzy ukázalo, že počet hráčů nerozhoduje o výsledku. Ani v tomto utkání se nám nedařilo se prosadit, vsítily jsme jen jeden gól. Naopak Ústí se díky své aktivitě rychle dostalo do vedení a nám už nezbyly síly k otočení skóre.

   Juniorky si prošly studenou sprchou v podobě dvou proher, nicméně nasbíraly zkušenosti a opět se každá z nich posunula o kousek dál. Svoje první zápasy v kategorii juniorek si připsaly Agáta Kučerová a Anička Štěpánková. Zároveň nás posílily juniorky z České Lípy - Antonie Šujanová, Daniela Jandáčová, Kateřina Hanzlíková, Klára Steinzová a Natálie Seirftová.