so 13. 11. 2021 16:00 @ SH TJ Turnov, 2. liga juniorů - skupina 2, 4. kolo
so 13. 11. 2021 17:00 @ SH SPORTaS u Koldomu Litvínov, 1. liga žen, 10. kolo
so 13. 11. 2021 19:00 @ SH TJ Turnov, 2. liga juniorů - skupina 2, 4. kolo
ChomutovFlorbal Turnov
18:0(18:0,18:0,18:0)
ne 14. 11. 2021 13:00 @ SH Březenecká Chomutov, 1. liga žen, 11. kolo
5:6(0:0,0:0,0:0)
ne 14. 11. 2021 14:40 @ SH SŠT Most Velebudice, Liga mladších žákyň - skupina 2, 6. kolo

DOHRÁNO: Smolný víkend pro turnovské týmy

Muži podlehli po dobrém výkonu favoritovi soutěže, Panthers Praha. Junioři dvakrát prohráli o gól. Podobně na tom byli i starší žáci, kteří si připsali tři velice těsné porážky. Elévové absolvovali další turnaj, tentokrát v Jablonci. Ženy v malém počtu dvakrát prohrály. Mladší žákyně ovládly turnaj v Mostě.

Národní liga mužů

TJ Turnov - Panthers Praha 4:8 (1:3, 3:2, 0:3)

Sestava: Suchomel (Král) - Havlín, Jiránek, Matěcha, Janoušek J., Pohl - Ptáčník, Švitorka, Hejduk E., Šmída J., Maršík - Primásek, Mellan, Šmída O., Bursa, Hlavnička, Nezdara

Branky a asistence: 20. Maršík, 24. Slavata (vlastní), 31. Nezdara (Hlavnička), 38. Matěcha

Další zápas nás čeká v neděli 21. 11., od 18:00, proti Královu Dvoru.

Proti Pantherům jsme podali poměrně dobrý výkon a nemáme se za co stydět, soupeř byl ovšem velice kvalitní a nepřipustil žádné překvapení.

Hosté otevřeli skóre v sedmé minutě po menším zmatku v naší obraně, to by ale ještě nebylo tak hrozné, kdyby chvíli na to nepřišlo vyloučení a soupeřova další branka, na kterou hned navázala třetí, bezprostředně po vhazování. Stačilo dvě a půl minuty a vidina bodů byla téměř ta tam, s tříbrankovou ztrátou se hraje těžko.

Ještě před přestávkou nás stihla vrátit do zápasu letošní kometa na střeleckém nebi, Lukáš Maršík a od toho jsme se odrazili do druhé části, ve které si troufám říci, že jsem měli více ze hry a dokonce jsme se díky dalšímu navrátilci do turnovské sestavy Nezdarovy, šťastně odraženém balonku po dobré práci druhého útoku a Matěchovi dokázali dotáhnout na rozdíl jediné branky a druhou třetinu jsme tedy končili za nadějného stavu, 4:5.

Ve třetí třetině nám ovšem soupeř znovu ukázal svoji kvalitu, přidal další dva góly a třetím do prázdné branky pečetil výhru. My se teď musíme soustředit na to, abychom proti papírově slabším soupeřům sbírali body, a pokud možno výhry. Je ale třeba tomu jít naproti, samo se to neudělá.

2. liga juniorů

SC Podještědí Český Dub - TJ Turnov 9:8

TJ Turnov - FBC Liberec B 4:5

Junioři absolvovali během nedělního odpoledne a podvečera domácí turnaj, na kterém změřili síly s tradičními regionálními rivaly. Obě utkání byla dost podobná, jenom gólů padalo v tom prvním o poznání více. Hráli jsme převážně na míčku, vytvářeli jsme si tlak a dostávali jsme se do šancí. Hrozně nás ovšem brzdilo neproměňování šancí, střelba do bloků, zbrklost a individuální chyby. Soupeři nás školili z produktivity využívali protiútoky. To mělo za následek dvě těsné prohry, které nás velice mrzí.

Liga starších žáků

TJ Turnov - FBC DDM Kati Kadaň 5:7

TJ Turnov - SK Bivoj Litvínov 4:5

Florbal Jablonec blue - TJ Turnov 3:2

Starší žáci se v sobotu zúčastnili dalšího turnaje, tentokrát v Kadani. Postup do vyššího koše znamenal zároveň náročnější soupeře. Na sérii vítězství z minulých turnajů se nám bohužel nepodařilo navázat. V poměrně vyrovnaných zápasech jsme podlehli postupně Kadani (5:7), Litvínovu (4:5) a Jablonci (2:3). Turnaj nám nicméně ukázal, v čem jsou naše slabiny, takže budeme pracovat na tom, abychom se z odehraných zápasů poučili a nedostatky odstranili.

Liberecká liga elévů

SCC Semily-Lions - TJ Turnov 8:7

TJ Turnov - Crazíci FBC Liberec Pink 6:16

TJ Turnov - Florbal Jablonec Blue 15:1

Turnovští elévové se v sobotu 13. listopadu vydali ke svému třetímu turnaji, který hostil Jablonec. Zde na ně čekalo měření sil se soupeři ze Semily, Liberce a domácího Jablonce. Sestava se oproti minulým utkáním rozrostla a na hřišti to bylo znát, i když mladé turnovské naděje tu a tam stále zapomínaly na rychlejší pohyb. V celkovém součtu se tak turnovský tým mohl radovat z jedné vysoké výhry a dvou porážek. V tréninku tak mají elévové stále na čem pracovat a získané zápasové zkušenosti jsou dalším důležitým základem jejich dalšího rozvoje. Děkujeme všem rodičům za podporu a za pomoc s dopravou.

1. liga žen

SK Bivojky Litvínov - TJ Turnov 9:5 (3:3, 4:0, 2:2)

Sestava: Hassová - Koubková, Fišerová, Vacíková, Veselá Š., Štěpáková E., Bittnerová, Brabcová L., Vlková, Veselá L.

Branky a asistence: 1. Vacíková, 8. Štěpánková (Brabcová L.), 11. Brabcová L. (Koubková), 50. Bittnerová, 52. Veselá Š. (Brabcová L.)

Florbal Chomutov - TJ Turnov 18:0 (6:0, 6:0, 6:0)

Branky a asistence: -

Do obou zápasů jsme bohužel vstoupily ve smutném počtu 8+1. Oba týmy jak Litvínov, tak Chomutov byly připraveny ve 2 nebo 3 pětkách a jednoznačně určovaly tempo.

V sobotu jsme odehrály zápas s Litvínovem, který skončil výsledkem 5:9. Do zápasu jsme nenastoupily namotivovaně, ale i tak 1. třetina skončila poměrem 3:3. Druhá třetina rozhodla celý zápas pro Litvínov, kdy jsme zaspaly a nebyly jsme schopné udržet míček, natož skórovat. V 3. třetině jsme znovu zaply, začaly bojovat, ale s konečným výsledkem už nešlo nic udělat, protože nejsme schopné zakončit jasnou šanci gólem.

V neděli bohužel nedošlo ke změně, hráčky z Chomutova nastoupily do zápasu s jasným cílem vyhrát a my jim 3 body naservírovaly, jak na zlatém podnosu. Jasně nás přehrávaly a bylo vidět, který tým si zaslouží vyhrát. Nemyslím si, že v zápase byla jediná světlá chvilka Turnova. Nešly jsme do soubojů ani do útoku na 100% a soupeři neměli problém jednoduše zakončit gólem. Nezbývá si ze zápasu odnést nic jiného, než že na sobě musíme zapracovat ve všech směrech, aby už se nic takového nemuselo opakovat.

Nicméně se plánujeme vzchopit a vybojovat potřebné body ve středu 17.11., tak nás můžete přijít podpořit na domácí palubovku.

Liga mladších žákyň

Florbal Chomutov - TJ Turnov 5:6

TJ Turnov - FBK Wings Most 6:6

TJ Turnov - Mocní Tuleni Podbořany 12:1

V neděli jsme vyrazily s mlžkami do Mostu, tentokrát v netradičním čase v odpoledních hodinách. Holky svedly dva do poslední chvíle napínavé zápasy, kde nebylo jasné na čí stranu se přikloní pomyslné misky vah. První zápas dopadl v náš prospěch 6:5 a druhý, ve kterém jsme v poločase vedly 5:0, nakonec skončil remízou 6:6. Ponaučení pro nás z těchto zápasů je, že žádný zápas není rozhodnutý a ztracený. Poslední zápas se soupeřem, který má také obměněný tým, si holky pěkně zastřílely a zápas s přehledem vyhrály. Za čtrnáct dní vyrážíme do Kadaně.