Související zápasy

FLORBAL TURNOV

Dohráno: Muži vítězí v sérii Play-down 4:2 na zápasy

Muži do třetice všeho dobrého a zlého využili matchball, zvítězili v Kobylisých 6:3 a v dubnu je čeká baráž. Junioři ve zdecimované sestavě nedokázali čelit soupeři a dvakrát prohráli. Starší žáci mají za sebou povedený turnaj v Semilech. Elévové zaznamenali na dalším turnaji velký herní progres. Juniorky zakončily sezónu jednou výhrou a jednou prohrou.

Národní liga mužů

Florbal TJ Kobylisy - TJ Turnov 3:6 (1:2, 1:2, 1:2)

Sestava: Král (Suchomel) - Havlín, Dědek, Matěcha, Janoušek J., Janoušek Š. - Ptáčník, Vitásek, Šmída J., Hejduk, Švitorka - Mellan, Jiránek, Pohl, Maršík, Hlavnička

Branky a asistence: 8. Matěcha (Janoušek Š.), 20. Vitásek (Matěcha), 25. Pohl (Maršík), 35. Matěcha (Dědek), 52. Dědek (Janoušek Š.), 59. Švitorka (Král)

Muži měli k dispozici již třetí matchball, tentokrát na půdě soupeře z Kobylis.

Celé utkání se neslo víceméně v podobném duchu, kdy jsme měli o něco více ze hry, ale i domácí se vybičovali k dobrému výkonu a hrozily po našich tradičních chybách a námazech. Klíčové okamžiky jsme zvládli jednoznačně lépe, včetně vyhroceného závěru a zaslouženě si došli pro výhru a ukončení série.

V sérii jsme nakonec zvítězili 4:2 na zápasy.

Baráž, která se bude hrát na tři vítězná utkání a vítěz bude účastníkem Národní ligy 2022/2023, zatímco poraženého čeká Divize, začíná v neděli 10. 4. na domácí palubovce, v hale TJ. Soupeřem nám bude poražený ze série Kati Kadaň - Prague Tigers.

2. liga juniorů

SC Podještědí Český Dub - TJ Turnov 8:1

TJ Turnov - FBC Liberec B 1:13

Pouze šest statečných, včetně jedné dívky, se vydalo bojovat na turnaj do Českého Dubu. Sestava byla bohužel znovu naprosto zdecimovaná a všechny opory chyběly, bohužel. Výsledek tak vypadá tristně, ale všichni účastníci a účastnice si zaslouží pochvalu za statečný boj a pozitivní přístup.

Liga starších žáků

TJ Turnov - FD Teplice-Krupka 4:1

TJ Turnov - Florbal Jablonec Blue 3:5

TJ Turnov - SCC Semily 4:0

Starší žáci si po dobrých výkonech na turnaji v Semilech vybojovaly dvě výhry a jednu prohru.

Liberecká liga elévů

Crazíci FBC Liberec blue - TJ Turnov 8:4

TJ Turnov - FBC Panthers Liberec Orange 4:6

TJ Turnov - SCC Semily-Lions 7:11

Na týmu elévů byl na turnaji v Semilech znát velký herní progres a zaslouží si za to velkou pochvalu. Přesto kvůli nedostatkům v zakončení všechny zápasy těsně prohráli.

2. liga juniorek

TJ Turnov - FB Hurrican Karlovy Vary 6:1

Florbal Chomutov - TJ Turnov 6:1

Stejně jako před týdnem vyrazily juniorky do Chomutova, aby se znovu utkaly se stejnými soupeři a popraly se o konečné umístění v tabulce.

První zápas jsme hrály proti papírově slabšímu týmu z Karlových Varů. Už na začátku jsme si vytvořily pohodlný náskok 3:0 a lehce polevily v tempu. I přesto jsme ale měly více ze hry a vytvářely si další a další šance. Soupeřky se svou běhavostí a dravostí snažily zvrátit stav utkání ve svůj prospěch, ale vstřelily jen jednu branku. My naopak v dobré střelecké náladě proměnily hned 7 šancí, bohužel rozhodčí a pořadatelé zaznamenali pouze 6. I tak nám to k výhře stačilo a braly jsme plné tři body.

Druhý zápas se hrál po krátké pauze, věděly jsme, že soupeř bude dobře připravený, když hraje doma. Chomutov nastoupil v dobrém rozpoložení a hned v úvodu si vytvořily šance, které se jim podařilo proměnit. První třetinu jsme s nimi držely krok, i když nás nepouštěly k většímu ohrožení brány. Druhá třetina byla poznamenaná únavou z předešlého zápasu a náročné první třetiny. I tak jsme se nebály hrát a byly k vidění pěkné akce. Ze závaru před chomutovskou brankou se nám podařilo vsítit gól, bohužel na víc nám chybělo štěstí a síly. Do třetí třetiny jsme vešly stylem všechno nebo nic a holky se parádně zmáčkly a vydaly se sebe poslední síly. Ani tak to na domácí nestačilo a prohrály jsme 1:6.

Holkám patří pochvala za odmakané zápasy. Další velké poděkování míří za staršími žákyněmi, které pomáhaly doplnit sestavu: Anička Wienerová, Lucka Cidlinská, Míša Cidlinská, Jackie Kochová a Monča Fuchmanová.