Související zápasy

FLORBAL TURNOV

DOHRÁNO: Muži si z Kadaně vezou barážový matchball

V rámci baráže zažili muži v Kadani dvě dramata, která šla až do prodloužení. Zatímco v sobotu domácí vyrovnali stav série na 1:1, tak v nedělním zápase zelenočerní zvítězili a v sérii, hrané na tři vítězství, vedou 2:1. Přípravka absolvovala poslední turnaj v této sezóně na domácí palubovce. Starší žákyně vyrazili na dohrávaný turnaj do České Lípy.

Národní liga mužů

FBC DDM Kati Kadaň - TJ Turnov 6:5 p. (2:2, 2:1, 1:2, 1:0)

Sestava: Král (Suchomel) - Havlín, Dědek, Matěcha, Janoušek J., Maršík - Ptáčník, Jiránek, Šmída J., Hejduk, Švitorka - Mellan, Šmída O., Pohl, Hlavnička - Janoušek Š.

Branky a asistence: 4. Matěcha (Maršík), 5. Šmída O. (Pohl), 32. Jiránek (Ptáčník), 41. Šmída J. (Hejduk), 54. Janoušek J. (Matěcha)

V sobotu jsem sice dobře začali a poměrně rychle jsme vedli o dvě branky, poté jsme se ovšem nechali rozhodit zbytečnými chybami a nedůrazem a soupeř poměrně snadno vyrovnal. Za poslední dobu už víceméně taková naše klasika.

V dalším průběhu utkání jsme byli pomalí, nedůrazní, florbalově nekvalitní a soupeř chtěl vyhrát rozhodně víc než my. Přesto všechno jsme se ve třetí třetině dostali do tlaku a ještě čtyři minuty před koncem dokonce vedli. Navíc jsme mohli rozhodnout v přesilovce, jejíž značná část se přenesla i do prodloužení. Bohužel se to nestalo a v prodloužení soupeř potrestal naši obrovskou hrubku, čímž si zajistil srovnání série.

FBC DDM Kati Kadaň - TJ Turnov 4:5 p. (2:1, 0:1, 2:2, 0:1)

Sestava: Suchomel (Král) - Havlín, Dědek, Matěcha, Janoušek J., Janoušek Š. - Ptáčník, Jiránek, Šmída J., Hejduk, Švitorka - Mellan, Primásek, Maršík, Pohl, Hlavnička - Šmída O.

Branky a asistence: 7. Švitorka (Jiránek), 30. Ptáčník (Hlavnička), 51. Matěcha (Janoušek Š.), 56. Janoušek Š. (Havlín), 62. Janoušek Š.

V nedělním utkání jsme byli o hodně lepší, mnohem více jsme chtěli a bylo to znát ve všech ohledech. I domácí Kadaň ale hrála dobře, a tak jsme byli svědky napínavého a vyrovnaného utkání. Skóre se přelévalo na obě strany, ale celkově moc gólů nepadalo, i přesto, že statistici zaznamenaly počet střel na branku 44:45.

Na dvě naše branky v závěru utkání dokázali domácí velice rychle zareagovat, takže se šlo do prodloužení. Tam nastala hvězdná chvilka mladičkého turnovského střelce Šimona Janouška, který po zisku balonku na polovině hřiště běžel ze strany na brankáře téměř osamocen a vstřelil rozhodující branku.

Díky nedělní výhře jsme se v sérii hrané na tři vítězství ujali vedení 2:1 a na domácí palubovce budeme mít matchball.

Poslední a rozhodující hrací víkend v této sezóně nás čeká již 23. a případně 24. 4. V sobotu hrajeme od 19:00 a případné nedělní utkání začíná v 18:00. Přijďte nám fandit a pomoci turnovským borcům zachránit Národní ligu i pro sezónu 2022/23.

Liberecká liga přípravek

TJ Turnov black - TJ Turnov green 6:6

Florbal Jablonec - TJ Turnov black 1:10

TJ Turnov black - Florbal Jablonec 5:4

TJ Turnov green - Florbal Jablonec 1:3

Florbal Jablonec - TJ Turnov green 3:1

Poslední domácí turnaj absolvovala přípravka na domácí palubovce. Děkujeme všem rodičům a fanouškům za podporu v celé sezóně a už se těšíme na tu další!

Přebor starších žákyň

TJ Turnov - ASK Lovosice-LFP 4:9

Florbal Ústí - TJ Turnov 2:3

TJ Turnov - Mocní Tuleni Podbořany Yellow 11:3

V sobotu 16. 4. 2022 jsme vyrazily do České Lípy, kde jsme odehrály odložený turnaj starších žákyň. Na začátek jsme sehrály zápas s týmem Lovosic. Zde se projevila fyzická převaha týmu Lovosic, jelikož náš tým byl složen převážně z mladších žákyň. I přestože bojovaly statečně a předvedly několik skvělých kombinačních akcí, bohužel na vítězství to nestačilo. Druhý zápas jsme odehrály proti Ústí nad Labem. Tento zápas byl vyrovnaný, holky si vypracovaly náskok a ten udržely, byť se soupeři povedlo snížit a zápas se dohrával ve vysokém tempu. Nakonec nás čekal tým Podbořan, ten dokázal potrápit do té doby stoprocentní tým Lovosic. Naše holky si vypracovaly náskok a ten postupně navyšovaly. Druhou půli zápasu zcela ovládly a zápas pohodlně dovedly k vítězství.