Související zápasy

FLORBAL TURNOV

DOHRÁNO: Muži se v play-down utkají s Prague Tigers

Muži prohráli i v posledním kole v Plzni a v play-down se utkají s Prague Tigers. Zápas juniorů byl kontumován. Dorostenky si po dvou výhrách upevnily první místo v tabulce.

Národní liga mužů

FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň - TJ Turnov 7:5 (2:2, 2:1, 3:2)

Sestava: Horáček(Suchomel) - Jiránek, Dědek, Šmída J., Šmída O., Maršík - Plíšek, Buriánek, Hejduk E., Švitorka, Novotný - Matěcha

Branky a asistence: 6. Novotný (Plíšek), 12. Plíšek (Švitorka), 21. Novotný (Buriánek), 50. Šmída O. (Jiránek), 59. Dědek (Matěcha)

Poslední zápas základní části nám jenom potvrdil, jak vyrovnaná tato soutěž letos byla. Do Plzně, k průběžně vedoucímu týmu ligy, jsme vyjížděli jako „outsider“ z předposlední pozice s jistým místem v boji o setrvání. Nicméně do utkání jsme nastoupili s cílem potrápit favorita a obrat ho o body.

Začátek zápasu se nám povedl a brzy jsme po pohotové dorážce Jana Novotného vedli 1:0. Domácí však do dvou minut z hezké standartní situace vyrovnali. Až do konce druhé třetiny, která skončila 4:3 z pohledu domácích, byl obrázek hry totožný. Plzeň po většinu času kontrolovala balónek, ale nebyla produktivní především díky našemu skvělému gólmanovi Luďkovi Horáčkovi. My ze zodpovědné obrany využívali rychlé protiútoky, po kterých padla většina našich branek. V prvních deseti minutách poslední třetiny Plzeň udeřila hned dvakrát i kvůli naší nedisciplinovanosti a zdálo se být po zápase. Avšak teprve junior Ondra Šmída svým prvním gólem v letošní sezóně snížil stav na 6:4 a dodal svým spoluhráčům kapku naděje. Do konce utkání zbývalo posledních deset minut, ve kterých nám soupeř nabídl hrát přesilovku 5vs3, bohužel pro nás, tuto příležitost jsme gólově nevyužili. Na rozdíl jedné branky se nám povedlo snížit minutu před koncem ve hře bez brankáře, kdy se utaženou střelou k tyči prosadil náš klíčový obránce Filip Dědek. V samotném závěru zápasu jsme inkasovali gól na 7:5 a žádné drama se nakonec nedělo.

I přes nebojácný výkon jsme nedokázali favorita připravit o body a ten zaslouženě vyhrál.

Po roce nás tak opět čeká bitva o udržení, začínáme hned příští víkend sérii proti Prague Tigers, a proto držte nám palce!

FBC Liberec - SK Bivojky Litvínov 19:0

V sobotu 18. 2. absolvovaly dorostenky další dva zápasy, tentokrát v České Lípě. Nejprve nastoupily proti dívkám z Chomutova a hned poté proti Litvínovským děvčatům.

Ani v jednom zápase jsme nepřipustili žádné překvapení. Od začátku holky hrály koncentrovaně, skvěle kombinovaly a co je důležité, dokázaly proměňovat brankové příležitosti, které si vypracovaly. Bylo vidět, že si zápasy užívaly a tak výhry 10:1 nad Chomutovem a 19:0 nad Litvínovem byly jen vyústění jejich snažení na hřišti. Do tabulky si zapsaly dalších šest bodů a upevnily si tak vedoucí místo v soutěži.

Zápasy přiblížil trenér Miloš Cidlinský.