22:2(0:0,0:0,0:0)
so 30. 10. 2021 9:40 @ SH Česká Lípa, Liberecká liga elévů, 6. kolo
Florbal TurnovJirkov
9:0(4:0,5:0,0:0)
so 30. 10. 2021 10:00 @ SH při Městském gymnáziu a ZŠ Jirkov, Liga starších žáků - skupina 2, 2. kolo
ne 31. 10. 2021 15:30 @ SH TJ Turnov, 1. liga žen, 9. kolo

DOHRÁNO: Množství turnovských týmů v akci.

Muži poněkud zbytečně prohráli na domácí palubovce s Čelákovicemi. Junioři mají první dvě výhry v sezóně. Starší žáci jednoznačně ovládli 4. koš a postupují výše. Elévové absolvovali v okleštěné sestavě turnaj v Liberci. Obě dvě přípravky se představili na domácím turnaji. Ženy prohrály oba dva zápasy s pražskými týmy. Juniorky si na domácím turnaji připsaly první výhru v sezóně.

Národní liga mužů

TJ Turnov - ASK Orka Čelákovice 5:9 (2:1, 1:4, 2:4)

Sestava: Král (Jirman) - Havlín, Dědek, Matěcha, Janoušek J., Hlavnička - Ptáčník, Jiránek, Hejduk E., Švitorka, Maršík - Šmída J., Mellan, Janoušek Š., Bursa, Pohl

Branky a asistence: 14. Janoušek J. (Dědek), 15. Matěcha (Janoušek), 23. Hlavnička, 51. Matěcha (Janoušek), 60. Maršík

V první třetině jsme sice inkasovali jako první, ale celkově jsme byli více na balonku a měli i více šancí. To se podepsalo i na skóre, které jsme dokázali otočit díky Janouškovi a Matěchovi na svoji stranu. Po první třetině jsme tedy utkání ve svých rukách a vedli jsme 2:1.

Ve druhé třetině jsme vyrobili několik fatálních chyb a náš výkon šel celkově výrazně dolu. Orka na nás vletěla a dokázala hned během prvních tří minut druhé části otočit skóre ve svůj prospěch, na to jsme ovšem ještě dokázali reagovat, když vzápětí vyrovnal Hlavnička. Dokladem naší herní nekvality a laxnosti, kterou jsme předváděli ve druhé části, jsou dvě branky, obdržené díky tomu, že nám soupeř při zahrávání standartní situace prostřelil zeď. Zároveň jsme měli několik gólových šancí a dobrých pokusů, které jsme trestuhodně neproměnili a výsledkem bylo to, že jsme před poslední částí ztráceli dva góly, za stavu 3:5.

Ve třetí třetině se utkání díky našemu napadání hodně otevřelo a těžila z toho Orka, která přidala další dvě branky. Matěcha sice ještě dokázal snížit, ale závěrečná power-play, při které jsme dostali další dva góly, už byla pouze labutí písní. Těsně před koncem se ještě prosadil Maršík, jednalo se ale už pouze o kosmetickou úpravu skóre.

K dalšímu důležitému zápasu, proti soupeři, kterého potřebujeme "nechat pod sebou" cestujeme v sobotu do Prahy, kde nastoupíme proti místním Wizards.

2. liga juniorů

TJ Turnov - FBC Panthers Liberec 12:10

SCC Semily - TJ Turnov 3:4

Svůj druhý turnaj absolvovali turnovští junioři v Českém Dubu. Tam nejprve nastoupili proti v trochu bláznivém utkání pro libereckým Panthers. Kluci celou dobu vedli, ale soupeř neustále dotahoval a skóre se zastavilo až na bizarním čísle 12:10. Jednalo se o klasický zápas, kdy jsme hráli drtivou většinu času s balónkem a soupeř dal góla prakticky ze všeho, často díky našim školáckým chybám. Gólově se hodně utrhl Janoušek, který se trefil hned šestkrát.

Ve druhém zápase proti Semilům jsme zlepšili obranu a i s balonkem jsme dokázali hrát poměrně kvalitně a vytvářet si šance, proměňovat je se nám ale moc nedařilo a tak jsme nakonec byli rádi za hubenou výhru o gól. Výborný výkon podal brankář Starý a jednoznačně nejlepším hráčem na hřišti byl Maršík, který zápas zcela opanoval a potvrdil to hattrickem.

Liga starších žáků

TJ Turnov - Florbal Jirkov 9:0

FD Teplice-Krupka - TJ Turnov 2:5

TJ Turnov - FbC Jazzmani Žatec 7:3

Starší žáci v sobotu navázali na slibný začátek sezóny druhým turnajem, tentokrát v Jirkově. Sehráli tři velmi kvalitní zápasy, kdy především v tom posledním s Žatcem prokázali dostatek bojovnosti, nasazení i nabytých florbalových dovedností. Celkově tedy tři výhry, postupně 9:0, 5:2 a 7:3.

Liberecká liga elévů

FBC Panthers Liberec BLACK - TJ Turnov 22:2

TJ Turnov - FBC Česká Lípa white 7:6

TJ Turnov - Crazíci FBC Liberec black 5:9

K druhému ligovému turnaji cestovali turnovští elévové do České Lípy a znovu ve velmi okleštěné sestavě. Na pouhé čtyři hráče čekalo měření sil s libereckými Panthers, domácí Českou Lípou a s týmem FBC Liberec. Především díky ochotě a pomoci domácích, kteří našemu týmu postupně půjčili několik svých hráčů, jsme mohli důstojně odehrát všechna utkání a v jednom z nich i zvítězit. Na turnovských hráčích byl i přes únavu znat další herní posun a získané zkušenosti určitě zúročí v dalších zápasech.

Liberecká liga přípravek

TJ Turnov green - TJ Turnov black 8:0

TJ Turnov black - FBC Panthers Liberec ORANGE 7:9

FLORBAL JABLONEC - TJ Turnov black 5:7

FLORBAL JABLONEC - TJ Turnov green 2:6

TJ Turnov green - FBC Panthers Liberec ORANGE 3:4

Kluci a holky dneska odehráli další zápasy, kde potkali FLORBAL JABLONEC a PANTHERS LIBEREC. Proti oběma týmům hráli velmi dobře a nemáme si na co stěžovat. Turnovský kluci a holky dneska porovnali síly i proti sobě, kde ukázali, co umí. Ještě to stejně nebylo nejlepší, takže do dalších zápasů máme na čem pracovat

1. liga žen

Prague Tigers Nehvizdy - TJ Turnov 8:2 (2:1, 2:0, 4:1)

Sestava: Brabcová K. - Koubková, Fišerová, Vacíková, Veselá Š., Bittnerová, Hančová, Brabcová L., Vlková, Kyselová, Hassová

Branky a asistence: 9. Hančová (Brabcová), 42. Kyselová (Koubková)

V sobotu se ženský tým vydal do Nehvizd. Zde se utkal s týmem pražských Tigers.

Už od začátku bylo jasné, že zápas nebude jednoduchý, přesto byl náš tým velmi aktivní a téměř dvě třetiny se hrálo v těsném rozdílu.

Chyby přicházely v útoku, kde měl ženský tým problém se zakončením, obrana většinu zápasu fungovala dobře. Ke konci zápasu ale Tigers vytvořily dost velký tlak, proti kterému naše obrana už nebyla schopna vydržet a který tento zapas definitivně rozhodl.

I přes to, že výsledek hovoří jasně v prospěch domácích, zapas měl dobrou atmosféru a tým byl s výkonem spokojený.

TJ Turnov - Black Angels 3:8 (1:4, 2:2, 0:2)

Sestava: Hassová (Brabcová K.) - Koubková, Fišerová, Bajerová, Vacíková, Veselá Š., Bittnerová, Hančová, Brabcová L., Vlková, Kyselová, Veselá L.

Branky a asistence: 10. Kyselová (Koubková), 33. Brabcová (Hančová), 40. Koubková (Kyselová)

Slušný výkon ze sobotního odpoledne jsme se snažili přenést i do nedělního domácího utkání, proti druhým Black Angels, které se bohužel opět nevyvedlo.

První třetina začala ve velmi rychlém tempu a prvních pár minut se nám dařilo ho udržet.
      Od 3. minuty se hra ještě více zrychlila po prvním gólu Black Angels. Následně čekalo těžké oslabení, které se dařilo ubránit, bohužel chvíli před koncem trestu, jsme inkasovali gól.
      V polovině první třetiny se díky svým kličkám prosadila Adéla Kyselová a tudíž první třetina skončila 4:1 pro Black Angels.

Do druhé třetiny se vstoupilo s velmi rychlým tempem a hra se přelévala ze strany na stranu.
      Black Angels se stihli prosadit pouze jednou, než nastalo jejich oslabení. Chyba v útoku poté vyústila v jejich prospěch.
      Ve 34. minutě se povedlo Lucii Brabcové využít stejnou přesilovku a pár minut na to navázala svým prvním gólem i Tereza Koubková. Stav po druhé třetině byl 3:6.

Ve třetí třetině jsme přidali ještě více do tempa a hnali jsme se za vyrovnáním, avšak nedařilo se nám procedit míček do branky a pomalu již docházely síly. Hostím se podařilo do konce utkání ještě dvakrát skórovat a utkání tedy skončilo vítězně pro Black Angels, poměrem 8:3.

2. liga juniorek

TJ Turnov - FBK Wings Most - neodehráno

FBC DDM Kati Kadaň - TJ Turnov 0:2

V neděli čekal tým juniorek první domácí turnaj. Hned na úvod měly holky změřit síly s Mostem a poté s Kadaní. Zápas proti Mostu se bohužel neuskutečnil, o to víc jsme se těšili na zápas s Kadaní.

Minulý turnaj se nám vůbec nepovedl, s Kadaní jsme prohráli 2:0. V tomto zápase jsme ale nastoupili v kompletní sestavě a s úplně jiným elánem. Dařilo se nám dobře rozehrávat a dostávat se do šancí. Trápil nás důraz v zakončení, spousta střel skončila v bloku nebo mimo branku. Těsně před koncem první třetiny prostřelila golmanku hostí Antonie Šujanová. Ve druhé třetině se skóre nezměnilo, i přes pěkné šance, které jsme si vytvářeli. Většinu času se nám dařilo držet balón a hrát systém, který trénujeme. Do třetí třetiny jsme vstoupili s jasným cílem - přidat, udržet si vedení a navýšit skóre. Holkám se podařily všechny tři věci, opět jsme hráli hodně na míčku, snažili se být v soubojích první a střílet z každé pozice. Skóre navýšila Daniela Jandáčová, bohužel na ni už nikdo další nenavázal. Naše golmanka Natálie Hassová také přispěla svým dílem, když podržela svůj tým a vychytala nulu. Zápas skončil poměrem 2:0 a my máme první cenné body do tabulky. Velké díky patří opět holkám z České Lípy, které doplnily náš tým a pomohly nám k výhře. Pochvala patří také Karolíně Brabencové, která odehrála svůj premiérový zápas za tým juniorek.