24_20220628_110126.png
33_20220628_110050.png
69_20211230_184507.jpg

To byl rok 2021

Pojďme si společně zrekapitulovat rok 2021 a zavzpomínat na to, co se v našem oddíle během tohoto právě končícího roku dělo.

Online tréninky

Během ledna, února a března bylo téměř vše zavřené a jakýkoliv organizované kolektivní sportování bylo kvůli opatřením proti šíření koronaviru vyloučené. V této nelehké době se všechny věkové kategorie snažili udržovat v kondici nejrůznějšími individuálními aktivitami. Členové plnili individuální tréninky, domácí úkoly, vedli tréninkové deníky a občas jsme se společně setkávali pomocí online konferencí.

Pro nejmenší kategorie byly každý týden připraveny online tréninky "přes webkameru", v rámci kterých jsme se mohli alespoň trochu odreagovat a zavzpomínat na to, jaké to bylo, když jsem se mohli setkávat.

Friends testy a Playlisty z kabiny

Pro naše příznivce na sociálních sítích jsme vymysleli zajímavý projekt "Friends testů". Před kamerou se vždycky sešla dvojice kamarádů nebo kamarádek, kteří spolu hrají florbal a znají i ze soukromého života. Vzájemně si pokládali otázky a zkoušeli, kolik toho o sobě vědí. Takto se nám před kamerou objevili Emil Hejduk - Štěpán Pohl, Adéla Kyselová - Veronika Slámová a Martin Hejduk - Jan Havlín. Zároveň vzniklo ještě jedno doposud nepublikované video, které celou sérii korunovalo a zveřejníme během následujících týdnů. Vy nás tedy nezapomeňte i nadále sledovat, ať vám neunikne.

Druhým podobným projektem byly "Playlisty z kabiny", ve kterých nám vybraní hráči a hráčky představili svůj výběr písniček, které si pouštějí v kabině i jinde.

Soutěž o balanční pomůcky

V rámci spolupráce s firmou JKMC jsme připravili pro naše příznivce soutěž o stylové dřevěné balanční pomůcky. Soutěžící měli odpovědět na otázku: "Jak zněl historicky první název našeho oddílu?" V rámci soutěže se zapojilo velké množství respondentů a vylosovaní výherci měli z cen velkou radost.

22. 4. - obnovení tréninkové činnosti

Po dlouhé několikaměsíční pauze jsme měli možnost znovu obnovit společné venkovní tréninky. Všechny kategorie se znovu začali společně scházet a všichni jsme z toho měli nesmírnou radost. Děti si užívaly společné tréninky na venkovním hřišti na Daliměřicích, zatímco další tréninkové skupiny absolvovali třeba výběhy nebo další akce, vše při snaze respektovat všechna nařízení.

Fanshop

Během května jsme spustili nový oddílový fanshop, na kterém nabízíme veškeré oddílové zboží. Členové, jejich rodinní příslušníci, naši příznivci i široká veřejnost má možnost kdykoliv nakupovat dresy, tréninkové sety, ale třeba i šály, minidresy, mikiny, čelenky nebo lahve.

Konečně v hale!

Od června jsme konečně měli možnost využívat pro florbalové tréninky zázemí haly TJ a snažili jsme se toho využít co možná nejvíce. Přestože bylo bylo na všech znát obrovské tréninkové manko, s o to větší chutí jsme se na to vrhli, byť většina kategorií pouze na měsíc - před začátkem letních prázdnin.

11. 6. - členská výroční schůze

Opět po roce se konala členská výroční schůze, tentokrát nevolební. Kromě zhodnocení sezóny, které bylo tentokrát opravdu krátké, byla členům nová oddílová filozofie, včetně hodnot a vize. Dále se řešila členská sekce, web, fanshop, rozpočet a velké množství dalších věcí.

18. 7. - první  zápas mužů po třičtvrtě roce

Muži po více než devíti měsících absolvovali zápas. Jednalo se o přátelské utkání se sousedním spřáteleným oddílem SCC Semily.

Soustředění

14. - 20. 8. 2021 proběhlo ve Dvoře Králové nad Labem již čtrnácté tradiční letní soustředění mládeže. Mladí florbalisté a florbalistky se v novém pozměněném formátu, v rámci kterého jsou zařazené třeba i teoretické bloky a více se dostanou i do velké haly, věnovali především rozvoji individuálních dovedností. Následně na mládež navázalo v termínu 20. - 22. 8. soustředění mužů a žen, pro které to zároveň byla historicky první akce tohoto druhu.

Nábory

Během konce léta a podzimu jsme spustili masivní náborovou kampaň, díky které přišlo množství nových dětí a především množství holek, za což jsme nesmírně rádi.

V rámci náborů jsme měli plakáty po městě i ve školách, kampaň na sociálních sítích, ukázkové hodiny na turnovských základních školách, maskota před školami, vzniklo náborové video, byli jsme na dětském dnu s ponorkou a měli jsme propagační akci na náměstí.

11. 9. - první soutěžní zápasy po téměř roce

Po jedenácti měsících se naše týmy konečně zapojily do soutěžních zápasů, konkrétně se během tohoto prvního soutěžního víkendu sezóny 2021/2022, představili muži proti Butchis a ženy proti Ústí a České Lípě.

Následně se během podzimu v soutěžních zápasech představily všechny naše kategorie, což je v současnosti třináct soutěžních týmů, tedy dvě přípravky, elévové, mladší žáci, starší žáci, dorostenci, junioři, muži A, muži B, mladší žákyně, starší žákyně, juniorky a ženy.

Nisaopen

Na letošním Nisaopen se představily celkem čtyři naše týmy, z nichž nejúspěšnější byly mladší žákyně, které si domů přivezly bronzové medaile.

27. 11. - charitativní dvojutkání

Ve spolupráci s Centrem pro rodinu Náruč jsme uspořádali charitativní dvojutkání, v rámci kterého se utkali ženy s Vinohrady a muži s Litvínovem. Vítězek z této akce byl věnován právě na podporu bohulibých aktivit Náruče, kterou jsme takto podpořili částkou 6 630 Kč. 

23. 12. - mixturnaj

Den před štědrým dnem proběhl tradiční vánoční mixturnaj, bez kterého už si Vánoce nelze ani představit.


Do nového roku 2022 přejeme všem hlavně hodně zdraví, štěstí a lásky. Zároveň budeme moc rádi, když se budete společně s námi bavit florbalem, který je tu úplně pro všechny a vždycky bude!