44_20210903_121015.jpg

Sezóna 2021/2022

Startuje nám sezóna 2021/2022. V následujícím článku vám přinášíme souhrnné info o tom, jaké týmy do nového soutěžního ročníku nastupují a také o tom, co nás čeká a co nás nemine.

Po roce a půl, kdy byl hlavním tématem nás všech covid a kdy se téměř nehrálo, nám začíná nová sezóna 2021/2022. Všichni pevně věříme, že ji budeme moci odehrát celou a v plném rozsahu, s co nejmenšími omezeními.

Do ročníku 2021/2022 vysílá náš oddíl znovu 13 soutěžních družstev, čímž se nám podařilo zachovat stav z minulého ročníku. Z celkového počtu 13 týmů je 10 mládežnických a 5 ženských. Konkrétně se jedná o tyto: Muži A, Muži B, Ženy, Junioři, Juniorky, Dorostenci, Starší žáci, Starší žákyně, Mladší žáci, Mladší žákyně, Elévové a 2x Přípravka.

Muži budou i letos nastupovat v Národní lize, tedy třetí nejvyšší soutěži. Do sezóny nastoupí s výrazně obměněným a omlazeným kádrem, tvořeným téměř výhradně z vlastních odchovanců. Trenérského kormidla se nově ujal František Záleský a po roční pauze se do kádru vrací dlouholetý tahoun, Štěpán Matěcha. V brance budeme vídat Petra Suchomela a mezi další výrazné tváře by měli patřit mladíci Emil Hejduk, Lukáš Švitorka nebo Jakub Janoušek. Kluci vstupují do sezóny plní odhodlání, ale určitě budou nezbytně potřebovat podporu diváků v hledišti, tak je nezapomeňte chodit pravidelně podporovat.

Samostatný článek, týkající se mužského týmu, vyjde v pátek.

Ženy se, již tradičně, představí v 1. lize, druhé nejvyšší soutěži. Tým čeká celkem 15 rivalů, se kterými budou měřit síly a bojovat o první osmičku postupujících do play-off. Do týmu přibyly juniorské posily Dominika Hančová, Tereza Koubková a golmanka Naty Hassová, pro všechny tři tedy bude tato sezóna premiérová. Ženský tým absolvoval i historicky 1. letní soustředění žen ve Dvoře Králové, které bylo povedenou tečkou za celou letní přípravou. Loňskou krátce trvající sezónu se ženám relativně dařilo, před ukončením držely solidní sedmou příčku. Určitě se tedy dá očekávat, že cílem bude navázání na loňský výkon a úspěšné pokračování tabulkou vzhůru. K prvnímu zápasu ženy nastoupí 11.9., na domácí palubovce se představí 9.10. proti Rudým Dračicím Týn a Soběslavi.

Kategorie mládeže budou nastupovat v regionálních soutěžích v rámci Ústeckého a Libereckého kraje. Tam je čekají derby se sousedními oddíly i daleké výjezdy, soustředit se ale budou především na individuální rozvoj. Zároveň nabíráme do všech mládežnických kategorií nové členy a náborové činnosti se budeme věnovat po celý rok.

V rámci oddílových akcí nás letos kromě tradičního mixturnaje a letního soustředění čekají i další velké akce. Především to bude první ročník plesu, který proběhne 12. února, ale mimo něj i charitativní a projektová utkání, příměstský tábor o jarních prázdninách a spoustu dalšího. Zkrátka, bude toho dost.

Vy nám zachovejte svoji přízeň, sledujte nás na webu, Facebooku, Instagramu, YouTube a nezapomeňte nám chodit fandit na domácí zápasy můžu, žen i mládeže.