Související zápasy

FLORBAL TURNOV

DOHRÁNO: Ženy mají za sebou vynikající vstup do sezóny, muži schytali od favorita soutěže debakl

Ženy si připsaly dvě vítězství, když nejprve dokázaly v sobotu porazit Florbal Ústí a poté v neděli velkým rozdílem také FBC Česká Lípa. Muži vysoko prohráli ve svém úvodním letošním utkání na domácí palubovce proti jednomu z favoritů soutěže, pražským Butchis.

První liga žen

Florbal Ústí - TJ Turnov 2:4

K prvnímu letošnímu ligovému zápasu jsme, po téměř roční covidové pauze, vyrazily do Ústí nad Labem. Čekal nás těžký souboj, protože zápasy s ústeckým týmem bývají pokaždé velmi vyrovnané, a navíc jsme dorazily ve značně oslabené sestavě (v počtu 8+1).

Do utkání jsme vstoupily s cílem zodpovědně bránit a počkat si na šance v útoku. Podle očekávání byl míček více v držení ústeckých hráček. V úvodu první části se nám dařilo všechny jejich útočné akce ubránit, postupně jsme se i my dostávaly na polovinu soupeřek a v 11. minutě jsme získaly výhodu přesilové hry. Tu po necelé minutě využila Adéla Kyselová. Do konce první třetiny byly k vidění šance na obou stranách, ale gól už nepadl.

Podobně vstoupily oba týmy i do druhé části, kdy se hra opět se přelévala ze strany na stranu. Ve 27. minutě krásně trefila balonek ze vzduchu Lucie Brabcová a navýšila vedení našeho týmu na 2:0. O několik minut později jsme nevyužily naši druhou přesilovou hru, a naopak Ústí dokázalo dvě minuty před koncem střední části vsítit branku a snížit na 2:1.

Do třetí třetiny jsme vstoupily výborně, když se bleskově stihla prosadit opět Adéla Kyselová. Ústecké hráčky ovšem zápas rozhodně nevzdávaly, naopak přidaly na tempu a hnaly se za vyrovnáním. Tomu se přiblížily ve 42. minutě, kdy snížily opět na rozdíl jednoho gólu. Jejich přehnaná snaha, naštěstí pro nás, nebyla oceněná góly ale řadou vyloučení. Žádnou z početních výhod jsme bohužel nevyužily. Pět minut před koncem si přesilovku zahrálo také Ústí, my jsme ji dokázaly úspěšně ubránit, a když se v 58. minutě trefila Karolína Bittnerová, bylo nečekané vítězství blízko. Soupeřky nevyužily závěrečný tlak a hru v šesti a my jsme tak zvítězily s konečným výsledkem 4:2.

Nejlepší hráčkou našeho týmu byla vyhlášena brankářka Natálie Hassová, která nastoupila ke svému prvnímu zápasu v dospělé kategorii a nutno podoktnout, že předvedla několik fantastických zákroků a sebevědomě podržela náš tým. Blýskla se také Karolína Bittnerová, která kvůli malému počtu hráček strávila na hřišti téměř celých 60 minut a dokázala se i gólově prosadit. Pochvala patří i Kateřině Brabcové, která se jako hrající gólmanka na hřišti určitě neztratila. Z Ústí si odvážíme cenné tři body, dobrý pocit z vybojovaného zápasu a velkou motivaci do dalších utkání.

FBC Česká Lípa - TJ Turnov 2:11

Po vydřeném sobotním vítězství jsme se vydaly pro další body do nedaleké České Lípy. Bohužel jsme stále nebyly v kompletní sestavě, ale díky odhodlání a vůli jsme předvedly, že vyhrát umíme i tak.

První třetina začala v lehce volnějším tempu, počáteční vlažnost ale netrvala dlouho a brzy po začátku se oba týmy rozehrály na plné obrátky. Skóre otevřela v šesté minutě po výhozu Hassové Vacíková se slovy „Nesnáším, když je to 0:0.” Dále se v přesilové hře prosadila Kyselová, na ni už ale nikdo nenavázal a první třetina tedy skončila 2:0 pro Turnov.

Druhá třetina byla gólově zajímavější, už v 15. vteřině dostala míček za záda Hassové Boleslavová, ovšem po půl minutě nám vrátila dvougólový odskok opět kapitánka Vacíková. Do konce třetiny se prosadily turnovské holky ještě pětkrát, Česká Lípa náš náskok stáhla jedním gólem. Skóre po druhé třetině 8:2.

V poslední třetině byla znát únava z celého víkendu, ovšem dobře jsme bránily a soupeřkám už se nepovedlo vsítit žádnou branku. Naopak nám se podařilo navýšit skóre na konečných 11:2. Hattrickem se blýskla Kyselová, která poslední branku vstřelila těsně před sirénou v čase 59:59. První góly v sezoně si připsala Hančová, Vacíková a sesterské duo Veselých.

Ženský tým vyrazí za dalšími body o víkendu 25. a 26. září.

Národní liga mužů

TJ Turnov - Butchis 0:12

Vstup do sezóny si turnovští muži určitě představovali lépe. Hodně mladý a nezkušený tým nastoupil do svého prvního letošního utkání proti favoritovi soutěže, pražským Butchis. Utkání se hned od začátku hrálo ve velmi vysokém tempu a rozhodně ne v rukavičkách.

V první třetině se naši kluci poměrně drželi a odcházeli do šatny za stavu 0:2, přičemž spálili několik dobrých šancí. Ve druhé části nás soupeř školil především při standartních situacích a přesilových hrách. Ve třetí třetině už hrál soupeř velice sebevědomě, jistě a s jeho velkou kvalitou na balonku se naši hráči bohužel nebyli schopní vyrovnat, takže skóre narostlo až na dvanácti brankový rozdíl.

Přestože soupeř byl v utkání znatelně lepší, může nás hodně mrzet množství nevyužitých šancí a nastřelených tyčí, stejně tak jako to, že jsem nedokázali náš výkon udržet na vyšší úrovni po celé utkání. Zároveň se ukázali víceméně všechny nedostatky naší hry, na kterých musíme dále pracovat.

Utkání mělo nicméně i své světlé okamžiky a hráči ho odmakali až do konce, to jsou věci, od kterých se odpíchneme a příští týden si jedeme do Litvínova pro body!