Související zápasy

FLORBAL TURNOV

DOHRÁNO: Zápasově poněkud skromnější víkend pro turnovské barvy

Muži po dlouhé době konečně bodovali proti Jaroměři. Junioři na domácím turnaji konečně zvítězili s Libercem, když zabrali po úvodní prohře s Českým Dubem. Dorostenky míří za prvním místem a postupem na MČR.

Národní liga mužů

TJ Sokol Jaroměř - TJ Turnov 4:3 p. (2:0, 0:3, 1:0)

Sestava: Suchomel (Horáček) - Hejduk M., Dědek, Šmída J., Janoušek Š., Švitorka - Plíšek, Buriánek, Reczai, Palatínus V., Novotný - Ptáčník, Maršík

Branky a asistence: 31. Palatínus V. (Reczai), 33. Švitorka, 37. Janoušek Š. (Šmída J.)

Dvacáté kolo Národní ligy nabídlo výjezdní utkání v Jaroměři, odkud jsme přivezli jeden bod za prohru v prodloužení. Toto utkání bylo pro nás jako vždy v tamní hale výzvou, jak se soupeřem tak nepřátelským povrchem. Hra byla velice silová a divák si mnohdy mohl připadat jako na tenise, protože to místy bylo nahoru dolů. Dobře fungovala obrana na naší polovině a případnou střelu likvidoval Petr Suchomel v brance. Dva z našich gólu pramenili z dobré obrany a následných brejků.

První třetina nezačala dvakrát příjemně. Hned ve druhé minutě jsme si dali vlastní gól, který byl připsán Milanu Suchardovi z Jaroměře. Následujících 13 minut nabídlo turnovský beton v obraně, pár brejků, ubráněné oslabení a pár šancí na obou stranách. V 15. minutě byl vyloučen hráč Jaroměře. V přesilové hře nebylo snadné najít skulinu a po ztrátě míče nastal kontr Michala Nožičky. Tento rozjetý vlak nedokázal zastavit ani Suchomel a stav byl ke konci první třetiny 0:2. O pár vteřin byl vyloučen další hráč domácích, avšak naše pomalá a nepřesná rozehrávka k brance nevedla. Víc branek v této části nepadlo.

Druhá třetina začala naopak velmi dobře. Hned v úvodním střídání jsme se dostali k pěknému brejku, který byl bohužel dobře ubráněn. Až do 33. minuty se hra převalovala z jedné strany na druhou. O nějaké infarktové momenty se hráči obou týmů nepostarali. Až Švitorka to změnil a právě ve 33. minutě zachytil křížnou nahrávku soupeře ve vlastním velkém brankovišti. Soupeř hrál velice vysoko a on tak měl k dispozici úplně volnou cestu až k domácímu brankáři, kterého se štěstím napodruhé překonal. Vstřelená branka nám vlila do žil novou energii a hra se o něco zlepšila. Ve 37. minutě jsme narušili rozehrávku soupeře a Šimon Janoušek následně skvěle vypíchl míček, který skončil u Jaroslava Šmídy. Ten pokračoval směrem na brankáře a v poslední možné chvíli poslal krátkou přihrávku na Janouška, který backhandem uklízel do prázdné. Vyrovnal tak zápas na 2:2 a tak skončila i druhá třetina.

Ve třetí třetině nás soupeř často držel na naší polovině. Konkrétně šlo o hru za brankou. K šancím na gól se však dostávali pomálu. Jinak nadále bylo k vidění plno brejků z naší strany. Po deseti minutách, tedy v čase 50:16 jsme soupeři odskočili na rozdíl jedné branky. Po zablokované střele dokázal autor odražený balón okamžitě sehrát na Reczaie na mantinel a ten si počkal na odskok Vojtěcha Palatínuse, který pálil do protipohybu 20 nad led. Vedli jsem 3:2. Rozdíl však vydržel jen pár minut. Po naprosto laciné ztrátě Jaroměř vyrovnala z hole Škeříka. V závěru zápasu se plynule zvětšoval tlak na obou stranách, kralovali však brankáři. Proto třetí třetina skončila za stavu 3:3 a následovalo prodloužení.

Prodloužení trvalo jen několik málo vteřin, konkrétně to bylo 23. Po tomto čase přišla sekera číslo jedna, následná výhoda a pak další zvuk hole o holi. Rozhodčí nekompromisně nařídili trestné střílení. Daniel Kroupa vstřelil rozhodující branku. I přes protesty, že se vrátil zpátky byl gól uznán a druhý bod zůstal v hale domácích.

To byl tedy zápas 20. kola. Ukázal nám na čem dál pracovat a co začalo fungovat pravidelně. Nadále bude probíhat příprava na důležité zápasy play-down.

Zápas opět hodnotil kapitán Martin Hejduk.

2. liga juniorů

SC Podještědí Český Dub - TJ Turnov 8:4

TJ Turnov - FBC Liberec B 12:5

Junioři se tentokrát představili před domácím turnovským publikem. Po dlouhé době, díky početné legii dorostenců a účasti i kluků, kteří hrají za chlapy, jsme odehráli zápasy na tři pětky a šance na úspěch exponenciálně vzrostla.

V prvním zápase proti Českému Dubu jsme zažili katastrofální start a už během první minuty jsme inkasovali dva góly. Přestože jsme později výkon zlepšili a v dlouhých pasážích zápasu jsme byli lepší, tak individuální nekvalita a fakt, že jsme si nedokázali pohlídat jediného rozdílového hráče soupeře, se kterým stojí a padá celá hra Dubu, způsobil, že jsme nakonec zápas prohráli.

Ve druhém utkání jsme byli po celou dobu lepší a tvořili si více šancí, přesto soupeř hrozil z protiútoků a téměř do poloviny zápasu jsme prohrávali. Poté už jsme ale herní převahu dokázali přetavit i v branky a ujali se vedení, které se nám v poslední třetině podařilo navýšit až do konečné podoby.

Turnaj nám přiblížil trenér František Záleský.

1. liga dorostenek

Mocní tuleni Podbořany - FBC Liberec 1:3

FBC Liberec - FBC DDM Kati Kadaň 3:2

Netradičně v pátek 3.2. vyrazily dorostenky na dohrávku 11. kola 1. ligy do Podbořan a Kadaně. První zápas proti Podbořanům se děvčata dlouho trápila v zakončení a to i díky skvěle chytající gólmance. K tomu Podbořany přidaly skvělou obranu a zároveň hrozily z rychlých brejků. Dokonce se jim podařilo vsítit i první gól, ale zápas jsme nakonec třemi brankami otočili a dovedli ho do vítězného konce (3:1).

Po tomto zápase nás čekal přesun do asi 20 kilometrů vzdálené Kadaně, kde jsme sehráli další a pro nás i Kadaň velice důležitý zápas. Kadaň je v letošní sezóně hodně silný a ambiciózní tým, který se zatím nachází na druhém místě. Věděli jsme, že nás bude čekat neskutečně těžký match. A to se také ukázalo hned od prvních minut, kde i za podpory kadaňského publika, se do nás kadaňská děvčata nebojácně pustila. Dvakrát se jim podařilo v zápase jít do jednobrankového vedení, ale v závěru se na naši
stranu přiklonilo trochu štěstíčka a opět se nám tak povedlo zápas otočit. Závěrečná hra Kadaně bez brankáře již žádnou změnu nepřinesla a proto jsme zvítězili 3:2. My jsme si tím upevnili první místo v tabulce a s desetibodovým náskokem míříme za celkovým vítězstvím.

Zápasy přiblížil trenér Miloš Cidlinský.