Související zápasy

FLORBAL TURNOV

DOHRÁNO: V posledním domácím zápase základní části Turnov přetlačil Jičín

21. divizní kolo nabídlo souboj pátého s jedenáctým. Turnovu už jde v této fázi sezony pouze o lepší umístění v bojích pro play-up, naopak Jičín potřeboval nutně bodovat, aby mohl do posledního kola bojovat o záchranu v soutěži. Muži B se představili na domácím hřišti a junioři vyjeli do Liberce.

Divize C

T.K.S. TJ Turnov - Finance Novák FBK Jičín 4:2

Branky a asistence: 36. Ondřej Šmída (Šimon Janoušek), 49. Jonáš Mellan (Matěj Hájek), 54. Štěpán Pohl (Lukáš Maršík), 57. Ondřej Šmída (Šimon Janoušek)

Máme za sebou předposlední kolo základní části soutěže. Zápas jsme odehráli na domácí půdě proti soupeři z nedalekého města pohádky - Finance Novák FBK Jičín. Co už úplná pohádka nebyla byl celkový pohled na hru. Shrnout by se dalo takovou větičkou, že se nehrálo na krásu, ale na výhru. A tak se i stalo, zvítězili jsme 4:2. Pro nás skvělé tři body, pro Jičín nic moc a pro diváky v hale snad ještě horší. Ale bodíky dobrý, ne? Řekl bych, že v první polovině hrací doby měl opticky navrch soupeř. Držel dost míček, ale nějaké vyložené gólové příležitosti si nějak nevybavuji. Když se něco nepovedlo byl v bráně skvělý Šafář. Oba jejich góly padly po našich individuálních chybách. První Turnovská branka padla ve 36. minutě z hole Ondřeje Šmídy. Další přišly až v závěrečné části zápasu. Vyrovnání přišlo po náhoďáčku Mellana, který nahazoval před bránu, kde hostující brankář neviděl. Pak nastalo pět minut bez zápisu kanadských bodů. Pak se v 54. minutě prosadil po dobře vybojované akci Štěpán Pohl, který nás poslal do vedení, obdobně se k němu připojil podruhé Šmída a přidal pojistku další branky. Děkujeme našim fanouškům, že vydrželi fandit až do konce a Štepánu Matěchovi, že si našel čas ve svém nabitém programu podpořit tým, který tak dlouho vedl jako lídr.

Martin Hejduk

Liberecká liga mužů

FBC Liberec C - TJ Turnov B 7:6

TJ Turnov B - SCC SEMILY "B" 18:4

Mužská rezerva zaznamenala na domácím turnaji dva celkem solidní výkony. Nejprve těsně prohrála s libereckým béčkem, přičemž kluky mohlo mrzet poměrně velké množství nezužitkovaných příležitostí. Poté si připravila solidní nadílku pro rezervu Semil, kterou chlapi přehráli rozdílem dvou tříd a radovali se z nejvyšší letošní výhry.