Související zápasy

FLORBAL TURNOV

DOHRÁNO: Turnov sestupuje do divize.

Muži prohráli rozhodující sedmý zápas na půdě Prague Tigers a sestupují do divize. Strži znovu opanovali čtvrtý koš a již poněkolikáté v řadě postupují zpět do třetího. Elévové a elévky absolvovali poslední turnaj v této sezóně.

Národní liga mužů

Prague Tigers - TJ Turnov 7:4 (2:0, 2:2, 3:2)

Sestava: Suchomel (Horáček) - Jiránek, Dědek, Maršík, Palatínus V., Šmída O., Plíšek, Matěcha, Šmída J., Hejduk E., Hejduk M., Palatínus A., Švitorka, Novotný, Vacek, Reczai, Janoušek Š.

Branky a asistence: 22. Matěcha (Palatínus A.), 30. Šmída O. (Janoušek Š.), 42. Novotný (Reczai), 54. Palatínus A. (Švitorka)

Vážení přátelé florbalu v Turnově, v neděli 26. 3. 2023 jsme prohráli sedmý zápas série play-down s týmem Prague Tigers. To pro nás znamená ukončení sezóny a sestup. V následujících týdnech se musíme rozhodnout co a hlavně jak bude dál. Zápas jako takový nebyl špatný, byla to opravdu bitva jak se patří. I tak jsme přijeli s výsledkem 4:7. Rád bych poděkoval všem fanouškům, kteří nás podpořili jakýmkoliv způsobem. Za sebe i za tým Vám děkuji, že jste vážili cestu do Prahy a byli tam s námi.

První třetina začala větším tlakem od soupeře. Na to jsme po pár střídáních zareagovali dobře a hráli naší hru. První branku vstřelili Tigers po brejku. Střelcem byl Filip Rulíšek, asistoval Řádek. V dalších několika minutách byly nepřesnosti na obou stranách. Rozdíl byl v tom, že my jsme brejk neproměnili, zatímco soupeř ano. Druhý gól přidal ve 12. minutě Vojtěch Řádek. Do konce první třetiny jsme měli několik slibných pokusů, byl tam však připravený zákrok domácího brankáře nebo dobrý blok.

Do druhé třetiny jsme vletěli správným směrem a zvýšili jsme o něco tlak. Za odměnu, po velké hromadě nepřesností a hry nahoru-dolů, jsme byli tentokrát my ti šťastnější. První Turnovský gól vstřelil Štěpán Matěcha ve 22. minutě, kdy byla jeho střela z první nekompromisní. V polovině zápasu začali pracovat i nervy a trochu se přiostřilo. Rozhodčí to však dokázali dobře udržet a vyloučili oba hráče, což vývoj správně uklidnilo. Ve 30. minutě přišla vyrovnávací branka z hole Ondřeje Šmídy, který dostal parádní kros od Janouška. Z vyrovnání jsme se netěšili příliš dlouho. Ve 32. minutě překonal Suchomela hezkou střelou k tyči Matyáš Pik. V závěru druhého dění se o něco víc otevřela naše hra a to vedlo k tomu, že ve 40. minutě přidal soupeř tzv. góla do šatny. Po brance Šimáněho se odcházelo ze hřiště za stavu 2:4.

Třetí třetina začala zase dobře. Ve 42. minutě po dobré práci celé pětky vstřelil Jan Novotný kontaktní branku a času bylo ještě dost. Do 47. minuty probíhalo klasické nastřelování na naší branku, potažmo naše příležitosti na branku druhou. Soupeř poté přidal pátý gól. Stalo se tak po střele Rulíška, kterou Řádek protečoval za čáru. V 54. minutě jsme přidali náš čtvrtý a bohužel poslední gól. Spolupráce Švitorka a Antonína Palatínuse. Druhý jmenovaný vyslal bombu na kterou jinak skvělý Hamammi nestačil. Postupně zvětšující se tlak přešel v moment naprostého chaosu a klišé hry: nahoru-dolů a nedáš-dostaneš. V tento moment to byli Tigers, kteří byli ti šťastnější. Šestou trefu přidal v 57. minutě Heřmanský. Při tomto vývoji jsme pochopitelně sáhli ke hře v šesti. Soupeř však postavil zeď z adrenalinu, touhy po vítězství a odhodlaní. Proti tomu naše naděje na dorovnání postupně slábla. Nakonec toho všeho přidal poslední hřebík do pomyslné rakve Řádek. Završil tak hattrick a definitivně uzavřel skóre jak tohoto zápasu, tak celé série.

Je to tak. Bohužel je to konec jedné etapy v mužském florbalu. Moc bych si přál abychom v sobě našli sílu začít znovu. Abychom v tom neviděli jenom smutný konec, ale i začátek něčeho nového. Ano, jsem si vědom, že tohle se říká vždycky. Jednou tahle situace přišla a musíme se od ní odrazit. Jakým směrem to bude je na nás, na hráčích. Jen tak na okraj ... osobně mě mrzí některé postoje. Nemám rád zbytečné konflikty a přál bych si, aby to brzy ustalo. Každý máme právo vyjádřit svůj názor. Dovolte mi ještě jednou poděkovat Vám divákům za přízeň a věrnost. Heeej Turnov!

Poslední zápas mužského týmu okomentoval kapitán Martin Hejduk.

Liga starších žáků

TJ Turnov - FbC Jazzmani Žatec 3:1

TJ Turnov - FBC Vipers Most 3:0

TJ Turnov - TJ Sokol Koberovy 3:1

V neděli 26. 3. jsme odjeli do Železného Brodu odehrát 3 zápasy v rámci čtvrtého výkonnostího koše. Cíl byl jasný, opět postoupit o koš výše.
V prvních dvou zápasech jsem byli vždy o něco lepším týmem a zaslouženě jsme vyhráli. Nad FBC Jazzmani Žatec 3:1 a nad FBC Vipers Most 3:0. Poslední zápas proti týmu TJ Sokol Koberovy jsme neodehráli už tak přesvědčivě a sportovně musíme uznat, že domácí družstvo bylo herně lepší a míček byl více pod jejich kontrolou, ale nás v kritických chvílích podržel dobře chytající gólman. Takže opět 3 góly stačily k vítězství 3:1.
Všichni zúčastnění předvedli své aktuální maximum a jsme rádi, že celou současnou dobu jsme schopni nejen hrát, ale i vítězit, na tři útočné trojice.
Příští turnaj bude na domácí půdě, takže očekáváme plný dům!

Turnaj nám přiblížil trenér Dušan Iker.

Liberecká liga elévů - chlapci

TJ Turnov - FBC Česká Lípa blue 2:1

Crazíci FBC Liberec white - TJ Turnov 8:3

TJ Turnov - SCC Semily-Lions 5:6

Elévové absolvovali svůj další turnaj, tentokrát v České Lípě. Opět sbírali důležité zápasové zkušenosti, které zúročí ve svém dalším florbalovém rozvoji.