so 13. 1. 2024 9:10 @ SH TJ Turnov, Liga přípravek, 17. kolo
so 13. 1. 2024 9:45 @ SH ZŠ Smržovka, Liga starších žáků - skupina 2, 7. kolo
so 13. 1. 2024 10:20 @ SH TJ Turnov, Liga přípravek, 17. kolo
Florbal TurnovTuleni
3:3(1:1,0:0,2:2)
so 13. 1. 2024 11:00 @ SH Kadaň, 2. liga juniorů - skupina 2, 14. kolo
6:9(4:3,0:3,2:3)
so 13. 1. 2024 11:30 @ SH ZŠ a MŠ Hradec Králové - Kukleny, 1. liga dorostenců, 26. kolo
9:2(4:0,4:2,1:0)
ne 14. 1. 2024 10:45 @ SH ZŠ T.G.M. Lomnice nad Popelkou, Přebor starších žáků - skupina 2, 6. kolo

DOHRÁNO: Turnov porazil Jablonec v prodloužení a je už osm kol neporažen

Regionální derby v Jablonci bylo zároveň charitativní, protože domácí vybírali peníze na pomoc malému Vojtíškovi. Před více jak 150 diváky se odehrála vyrovnaná bitva, kterou Turnov překlopil na svojí stranu až v prodloužení. Další turnovská mužstva měla také napilno, turnaje odehráli junioři, dorostenci, oba týmy starších žáků, elévové, přípravka a mladší žákyně. Na turnovské palubovce se předvedly juniorky FBC Liberec.

Divize C

FLORBAL JABLONEC - T.K.S. TJ Turnov 6:7p

Branky a asistence: 9. Šimon Janoušek (Ondřej Šmída), 15. Jaroslav Šmída (Filip Dědek), 30. Jaroslav Šmída (Šimon Janoušek), 34. Lukáš Maršík (Emil Hejduk), 38. Jaroslav Šmída (Ondřej Šmída), 54. Šimon Janoušek (Filip Dědek), 63. Dominik Reczai (Jan Novotný)

V sobotu 13. ledna se odehrálo další utkání mužů, jednalo se o 17. kolo Divize C, během kterého jsme hráli vyrovnaný duel se soupeřem FLORBAL JABLONEC. Opět to byl pro náš „A-tým“ speciální zápas – odehrálo se charitativní utkání pro malého Vojtíška. Jablonec jsme porazili v prodloužení 7:6.

Po úvodním hvizdu soupeř okamžitě začal s aktivní hrou a napadáním. Nám to pochopitelně přidělalo spoustu vrásek, ale byli jsme to my, kdo vstřelil první branku. Po krásné spolupráci O. Šmídy a Š. Janouška pálil druhý jmenovaný. O dvě minuty později přidal soupeř dva relativně slepené góly a vedl až do patnácté minuty. V tu chvíli jsme skóre vyrovnali na 2:2. Jablonecký tlak zafungoval ještě jednou do konce první části. Po aktivním napadání jsme dávali dopředu rychlé nahrávky a následná nepřesnost v zakončení vedla ke spoustě brejkových situací zpět na naši polovinu. Tak byl vstřelen gól na 2:3. Druhá třetina naopak výsledkově patřila nám. Prvních deset ostrých minut vystřídal drobný výpadek Jablonce a my jsme přidali tři branky. V 38. minutě utkání dovršil hattrick Jaroslav Šmída a ukončil prostřední dění na poměru 5:3. V závěrečné třetině hráči Jablonce rozhodně nesložili zbraně, spíše naopak. Během čtyř minut vyrovnali na 5:5 a o minutu později se dokonce dostali do vedení. Naštěstí se povedlo vyrovnat na 6:6. Po protiútoku v 54. minutě se nemýlil Š. Janoušek. Prodloužení nabídlo několik infarktových situací pro obě strany. Zhruba v polovině herního času rozhodl o našem vítězství Dominik Reczai a své letošní krátké působení v Turnovském dresu ukončil s noblesou.

Martin Hejduk

2.liga juniorů

T.K.S. TJ Turnov - Mocní Tuleni Podbořany 3:3

FBC DDM Kati Kadaň - T.K.S. TJ Turnov 13:1

I přes slabý počet hráčů 7+1 junioři T.K.S. srdnatě bojovali na turnaji v Kadani a z utkání proti Podbořanům dokázali vytěžit alespoň bod. V průběhu utkání s Podbořany se navíc zranil kapitán Daněček, takže jsme celý turnaj dohrávali v počtu 6+1. Část týmu by se nad sebou měla zamyslet a do dalších turnajů si pečlivě nastudovat termínovou listinu, která za celý rok čítá pouhých 11 hracích víkendů. Cenu fair-play si zaslouží Tonda Bugno, který v závěru vyrovnaného utkání s podbořanskými tuleni neváhal a rozhodčím se přiznal k faulu. Utkání s Kadaní si vzhledem k naší početní situaci nezaslouží větší komentář a místo florbalu jsme hráli soutěž o nejlepší zablokovanou střelu soupeře. Děkuji klukům, co turnaj odehráli.

Adam Buriánek

1.liga dorostenců

FLORBAL JABLONEC - T.K.S. TJ Turnov 6:9

T.K.S. TJ Turnov - FbC Hradec Králové 6:11

Sestava: Bezděk, Mlejnek,
Šreiber, Stěhula, Vondál, Hájek, Drbohlav, Kyloušek, Karpíšek M. Honzák, Pala, Kořínek, Vaněk(C)
, Hanzl, Prousek

Dne 13. 1. 2024 jsme se vypravili vlakem do Hradce Králové, kde nás čekali dva těžké zápasy. Od 11.30 jsme se utkali proti nám tradičnímu soupeři FLORBAL Jablonec. Zápas jsme nezačali úplně dobře, ale to už je bohužel našim zvykem. První gól jsme obdrželi již v 4. minutě, již po minutě jsme srovnali z pěkně vypracované akce Drbohlava, z hole Filipa Hájka. Následně se v 9. minutě začal rozjíždět Kořínek a jeho branka znamenala výsledek v náš prospěch. Soupeř však neváhal a srovnal stav na 2:2. Odpověď přišla z hole Kořínka a skóre bylo 3:2 pro naše borce. Ještě před koncem první třetiny soupeř vstřelil dva slepené góly a tato třetina hovořila v náš neprospěch 3:4. Druhou třetinu jsme začali velmi slibně a když jsme během dvou minut vstřelili z hole Prouska a Karpíška branky, zápas se začal vyvíjet v náš prospěch a soupeře jsme už do zápasu nepustili. Další branky přidal ještě Prousek, Drbohlav a své představení zakončil také Viki Kořínek.
Druhý zápas jsme sehráli v odpoledních hodinách proti týmu FBC Hradec Králové. O tomto soupeři jsme věděli, že je velmi šikovný a rychlý při práci s míčkem. Od prvních minut jsme nic nepodcenili, i přesto nám soupeř odskočil do dvoubrankového vedení. Po chvíli jsme si však vypracovali dvě přesilové hry, kterými jsme srovnali skóre první třetiny 2:2. Ve druhé třetiny jsme doplatili na naši horší koncovku, čehož soupeř využil a druhá třetina skončila jednobrankovým náskokem soupeře 4:5. Ve třetí třetině soupeř ukázal větší zkušenost a zápas si už nenechal vzít ač naši dorostenci bojovali, jak mohli. Konečné skóre 6:11 je pro Hradec zasloužené a my musíme dále pracovat na progresu.
Závěrem bych chtěl podotknout, že jsem velmi rád, že jsme v prvním zápase dominovali a dokázali si, že když všichni začnou plnit své role, cíl je dosažitelný. Ohledně druhého zápasu si poznamenávám mnoho věcí, na kterých do dalšího turnaje musíme zapracovat. Zbytečně nám to bere vyrovnaná utkání. Všem děkujeme za podporu.

Tomáš Fabián

Liga starších žáků

TJ Turnov - SK BIVOJ LITVÍNOV BLACK 1:2

TJ Turnov - TJ Sokol Koberovy 2:1

TJ Turnov - FLORBAL JABLONEC Blue 5:2

Po prosincovém nepodařeném turnaji, jsme vyrazili do nedaleké Smržovky, pokusit se vrátit zpět do druhého koše.
První zápas měl být s papírově nejslabším soupeřem – SK BIVOJ Litvínov Black, ale pro naši hru to byl přesný opak. Pravděpodobně nejhorší výkon za celou sezónu a prohra 2:1 nás srazila na hluboké dno.
Bylo jasné, že do dalších zápasů musíme něco změnit.
Pro druhý zápas, s našimi kamarády – TJ Sokol Koberovy, došlo k několika změnám na postech. I když soupeř šel na konci první půle do vedení, tak zlepšený celkový projev týmu dával naději na zvrat. Ten přišel v druhé půli a dvěma góly jsme stav otočili a došli jsme si pro vítězství 2:1. Na hráčích byla vidět velká úleva a chuť opět hrát florbal, který se přibližoval představě trenérů.
Po krátké pauze jsme nastoupili hned do třetího zápasu – Florbal Jablonec Blue. Do tohoto zápasu jsme si přenesli již klid na florbalkách a kvalitu v zakončení. Výhra 5:2 byla zasloužená.
Bohužel SK BIVOJ Litvínov remizoval s Jabloncem a v poslední utkání přetlačil i Koberovy. Tím si zajistil postup výše a nám nezbývá pokusit postoupit v příštím kole.

Dušan Iker

Přebor starších žáků

TJ Turnov - FBC Panthers Liberec BLACK 9:2

FLORBAL JABLONEC Yellow - TJ Turnov 3:17

Béčko stržů odcestovalo na turnaj do Lomnice vyztužené o pár kluků, kteří běžně nastupují za áčko a na předvedené hře i výsledcích to bylo ohromně znát. V prvním zápase měli ještě soupeři občas nějaké podařenější chvíle a i pár střel na branku, přestože jsme byli o level lepší a zaslouženě vyhráli. Ve druhém utkání už to byla pověstná hra kočky s myší a kluci si zastříleli.

František Záleský

Liga elévů

FLORBAL JABLONEC Blue - TJ Turnov

TJ Turnov - FBC Vipers Most

TJ Turnov - 1. FBC DDM Děčín IV Blue

V neděli čekal naše elévy ligový turnaj v dalekém Děčíně, kam tentokrát cestovala pouze čtveřice turnovských hráčů. Díky ochotě ostatních týmu, tedy zároveň i soupeřů, půjčit nám své hráče, jsme mohli turnaj odehrát se ctí. Na vítězství naše výkony a především nedostatek sil tentokrát nestačili, přesto jsme i v malém počtu zaznamenali několik světlých momentů, které zúročíme v dalších zápasech.
Děkujeme rodičům za pomoc s dopravou a podporu a soupeřům za ochotu nám pomoci při doplnění týmu.

FBC Liberec - FBC ČPP Bystroň Group Ostrava 4:3

Uplynulý víkend byl pro prvoligové juniorky " Ostravský". V sobotu nastoupily proti družstvu 1.SC TEMPICH VÍTKOVICE. Utkání měli až do 50. minuty pod kontrolou, kdy samy vstřelily 4 branky a soupeřkám nedovolily skórovat. Jenže v rozmezí 2 minut hostující družstvo dalo 3 branky a rázem bylo drama. To ale ukončila v čase 58:39 Lucie Cidlinská a vstřelila rozhodující branku. Závěreční snaha hostů již byla marná, a byť se štěstím, Liberecká děvčata výhru uhájila.

V neděli v turnovské hale hostily hráčky z FBC ČPP BYSTROŇ GROUP OSTRAVA. Po nadějném začátku utkání byl stav 2:0 pro domácí. Ale hostující hráčky během 2 minut stav vyrovnaly. V druhé části se domácí opět dostaly do dvoubrankového vedení. V samotném závěru už jenom hosté snížili při hře bez brankáře na konečných 4:3. I zde byl závěr utkání strhující a jen velkou obětavostí se vítězství podařilo uhájit.

Obě utkání měla společného jmenovatele : maximální úsilí našich hráček, obrovské nasazení a velkou touhu po vítězství. A to byly rozhodující faktory, které vedly k vítězstvím a zisku 6-ti bodů.