24_20220628_110126.png
33_20220628_110050.png
148_20230425_093803.jpg

DOHRÁNO: Starší žákyně dominovaly na domácím turnaji

Béčko zakončilo sezónu turnajem v Českém Dubu. Starší žáci si na závěr vyzkoušeli druhý koš. Starší žákyně dominovaly na domácím turnaji. Elévky absolvovaly neligový turnaj v Jičíně.

Regionální liga mužů

TJ Turnov B - SC Podještědí Český Dub 5:0

SCC Semily - TJ Turnov B 5:3

Béčko zakončilo sezónu turnajem v Českém Dubu. Po stylové výhře 5:0 s Českým Dubem se se sezónu rozloučilo prohrou s partnerským týmem Semil, které se díky tomu posunuli na konečné druhé místo tabulky.


Liga starších žáků

TJ Turnov - Florbal Jablonec blue 2:4

FD Teplice - TJ Turnov 2:1

TJ Turnov - PRO-AKTIV Bílina 0:1

Starší žáci zakončili sezónu premiérovou účastí ve druhém koši, kam se jim povedlo na závěr sezóny probojovat. Zaplatili ovšem nováčkovskou daň a ve třech vyrovnaných utkáních si připsali tři prohry. Kluci si přesto zaslouží pochvalu za velký progres, který během sezóny zaznamenali.


Přebor starších žákyň

TJ Turnov - FBC Liberec 10:2

ASK Lovosice-LFP - TJ Turnov 4:7

TJ Turnov - FBC Česká Lípa blue 6:2

V neděli 23. 4. absolvovaly stržky poslední turnaj sezóny, a to na domácí půdě v Turnově. Postupně jsme se poměřili s týmy FBC Liberec (10:2), ASK Lovosice (7:4) a FBC Česká Lípa (6:2).

Sešli jsme se v počtu 6+1, což bylo asi letošní maximum. Nicméně v rámci regionální spolupráce jsme dali příležitost zahrát si za nás i některým hráčkám z Liberce, protože i když Liberec přijel bez svých největších opor, stejně přijeli v počti 10+1. O tom se nám může jen zdát a přestože na začátku sezóny jsem měl na soupisce 15 hráček, na turnaje jezdí tak třetina. Škoda.

První zápas proti Liberci byl jednoznačně ovlivněn tím, že Liberci chyběly opravdu ty nejzkušenější hráčky, což bylo samozřejmě na hře znát. Pochopitelně se musela dříve nebo později projevit zkušenost našich hráček a přestože hostující brankářka Eliška Suleková zachytala skvěle, nemohla zabránit konečné naší výhře.

U druhého zápasu jsme museli rychle vystřízlivět z pohodového tempa, protože Lovosice na nás nastoupili opravdu ve vysokém tempu a než jsme se rozkoukali, prohrávali jsme 2:0. Musel jsem okamžitě děvčatům vysvětlit, že takto se opravdu hrát nedá. Zkrátka bez pohybu a nasazení to samo nepůjde. Jelikož máme v týmu opravdu zkušené a ostřílené hráčky, které si už něčím prošly, dokázaly na hru soupeře zareagovat a nakonec zápas otočit ve svůj prospěch.

Po tomto zápasu jsme měli jen chvilku na odpočinek a následoval náš poslední zápas s Českou Lípou. Zde už děvčata věděla, že musí pokračovat v nastaveném tempu a nepřipustila žádné drama a v poklidu si došla k další výhře. Jednoznačně tak ovládla celou sezónu a opět ukázala, že v severočeském regionu momentálně nemají větší konkurenci.

Turnaj hodnotil trenér Miloš Cidlinský.Neligový tunaj elévek - Jičín

V neděli jsme s týmem elévek vyrazili na mimořádný turnaj do nedalekého Jičína, kam jsme byli pozváni. Byť to máme do Jičína kousek, tak zde nehrajeme. Celkem nás čekalo šest zápasů a to s dívčími týmy, což byla skvělá příležitost, jelikož celou sezónu jsme hráli v chlapecké kategorii elévů. Musím všechny holky pochválit za to, jak celý turnaj zvládly a jak k němu přistoupily. Čtyři výhry s FBK Ohnivky Hořice, FBK Jičín manky, HAGA Girls Pardubice, IBK Hradec Králové, jedna remíza 0:0 s FBK Dračice Hořice a jediná prohra s domácím týmem FBK Jičín. Výsledky nejsou tak důležité, jako předvedená hra. Některé pasáže zápasů si dovolím označit za velmi, ale velmi povedené. Bylo tam neuvěřitelné tempo, nasazení, krásné kombinace, což se promítlo na výsledcích. Ještě musíme zapracovat na proměňování šancí které si vytvoříme, a také na koncentraci.

Turnaj přiblížil trenér Jaroslav Pajkrt.