Související zápasy

FLORBAL TURNOV
LiberecFlorbal Turnov
4:4(0:0,0:0,0:0)
so 11. 2. 2023 9:00 @ Hala míčových sportů Liberec, Přebor starších žákyň (3+1) - skupina 2, 7. kolo
ne 12. 2. 2023 17:00 @ SH TJ Turnov, Liga starších žáků - skupina 2, 8. kolo

DOHRÁNO: Starší žáci ovládli domácí turnaj.

Muži si připsali debakl s Benešovem a vyhlíží soupeře pro Play-down. Béčko zase po čase zvítězilo. Dorostenci pokračují ve výsledkovém zmaru, přestože herní progres je značný. Starší žáci ovládli domácí turnaj a postupují zpět do třetího koše. Elévové a elévky mají za sebou další turnaje. Starší žákyně tradičně úspěšné. Juniorky pokračovaly v neskutečné sérii výher a těší se na play-off.

Národní liga mužů

TJ Turnov - SK Florbal Benešov 3:8 (0:3, 0:5, 3:0)

Sestava: Suchomel (Horáček) - Hejduk M., Dědek, Švitorka, Maršík, Janoušek Š. - Ptáčník, Jiránek, Šmída J., Šmída O., Palatínus V. - Plíšek, Buriánek, Reczai, Hejduk E., Novotný

Branky a asistence: 45. Maršík (Plíšek), 47. Dědek (Hejduk M.), 58. Palatínus V.

Poslední domácí zápas základní části tohoto ročníku ligy nebyl zrovna ten nejlepší výkon. Do Turnova přijel soupeř z Benešova a deklasoval nás poměrem 3:8. Současná situace v tabulce, tedy jistá účast v bojích o setrvání v soutěži, vedla náš tým ke hledání alternativ a jiných herních systémů. Zkrátka jsme neměli co ztratit a chtěli jsme si ty jiné věci vyzkoušet. Každý vnímáme svět trochu odlišně a proto se ta hra hodnotí komplikovaně. Někdo si může říct, že chce pracovat na nějakém zlepšení a někdo nemusí vidět význam, proč by se měl namáhat. Co se stalo, stalo se a prohráli jsme.

Dnes nevidím význam v popisování gólových situací. Byla to přehlídka bezzubého držení balónku, ztrát, chyb, náhoďáků a brejků. Určitě by se našla i nějaká pozitiva, ale těch bylo opravdu málo. Uvidíme, jestli se tahle rána přes ruce nějak pozitivně promítne.

Zápas nám popsal kapitán Martin Hejduk.

Regionální liga mužů

TJ Turnov B - USK Slavia Liberec 10:6

SC Podještědí Český Dub - TJ Turnov B 15:7

Béčko vyrazilo po čase na turnaj opět s dvěma kompletními pětkami a brankářem, což bylo na hře i na výsledcích okamžitě znát.

Hned v prvním zápase se mužům podařilo zvítězit, když svoji herní převahu přetavili i v góly a porazili libereckou Slavii. V dalším zápase už se jim bohužel tolik nedařilo množství individuálních nedostatků a chyb způsobilo vysokou prohru s Českým Dubem.

Turnaj nám okomentoval František Záleský.

1. liga dorostenců

Florbal T.K.S. - FbC Hradec Králové 5:7

FBC Česká Lípa - Florbal T.K.S. 8:2

K prvnímu zápasu jsme nastoupili s tím, že jsme s tímto soupeřem hráli již třikrát a vždy jsme dokázali určovat tempo hry my. Bohužel jsme však neproměňovali své příležitosti a prohráli o jeden či dva góly. Do zápasu jsme vstoupili lépe a po pár vteřinách vstřelili branku. Po první třetině jsme vyhrávali 3:1 a byli jsme jasně lepší. Co je mi však záhadou, již po několikáté, je to , že  poté, co dokážeme vyhrát první třetinu, nedokážeme se koncentrovat a vždy nám druhá třetina nevyjde. To se bohužel stalo i nyní a druhá třetina patřila soupeři. V poslední třetině jsme zabrali, ale opět jsme neproměňovali jasné a gólové šance. I proto jsme opět prohráli o dvě branky, a to 5:7. Co je nám naplat, že jsme vypli "pouze" chvíli, když toho soupeř dokázal využít a my jsme opět skvěle rozehraný zápas ztratili.

Už před zápasem s Českou Lípou bylo na hráčích vidět, že si věří méně než na Hradec. Česká Lípa k nám do ,,našeho" výkonnostního koše spadla z prvního a všichni jsme tedy věděli, že se určitě nebude jednat o lehkého soupeře. Naši borci do zápasu vstoupili s určitou viditelnou pokorou. Po chvíli však zjistili, že i s tímto týmem se dá hrát a po šesti minutách jsme zkusili soupeře "udeřit" a vstřelili jsme mu branku. Do konce první třetiny jsme sice od Lípy obdrželi druhou branku, ale herně to bylo ještě vše v pořádku. Počátek druhé třetiny se nám opět nevyvedl a soupeř ve skóre odskočil. Až ke konci druhé třetiny se nám konečně podařilo opět dostat míček pod naši kontrolu a se soupeřem jsme hráli vyrovnanou partii. Třetí třetinu jsme chtěli urvat pro sebe a hru jsme více otevřeli. Toho soupeř využil a trestal každou naši chybu. V tomto zápase byla Česká Lípa rozhodně lepší a my můžeme poděkovat našemu skvělému gólmanovi, že jsme neobdrželi více branek.

Říká se, že chybami se člověk učí a v této lize to platí dvojnásob. Nicméně svým hráčům bych už nějaký ten bodík přál, protože si ho opravdu zaslouží. Tak se snad dočkáme za čtrnáct dní. Pamatujte: Být poražený je často jen dočasný stav. Trvalé to je, až když se vzdáte."

Turnaj tradičně hodnotil trenér Tomáš Fabián.

Liga starších žáků

Florbal Jirkov - TJ Turnov 1:2

TJ Sokol Koberovy - TJ Turnov 1:5

FBC Vipers Most - TJ Turnov 0:3

3 domácí zápasy, 3 výhry, postup do 3 koše - tak lze popsat nedělní turnaj starších žáků. Zlepšený výkon každým zápasem a hlavně chuť hrát všech přítomných, musela potěšit domácí publikum.

Už se těšíme na soupeře ve třetím koši.

Turnaj nám přiblížil trenér Dušan Iker.

Liberecká liga elévů - chlapci

Florbal Jablonec Black - TJ Turnov 5:12

TJ Turnov - TJ Sokol Koberovy-Sršni 2:14

TJ Turnov - Crazíci FBC Liberec white 3:11

Elévové absolvovali svůj další turnaj, tentokrát v Železném Brodě. Opět sbírali důležité zápasové zkušenosti, které zúročí ve svém dalším florbalovém rozvoji.

Liberecká liga elévů - dívky

TJ Turnov GU10 - FBC Česká Lípa blue 4:7

TJ Sokol Koberovy-Vosy - TJ Turnov GU10 6:5

FBC Liberec black - TJ Turnov GU10 16:2

Nedělní odpoledne patřilo tentokrát elévkám. Vyrazili jsme do Železného Brodu.

Holky vlétly do zápasu s Českou Lípou s chutí a na hře to bylo znát. Zaskočení kluci (jelikož hrajeme převážně s nimi) nevěděli, kam dříve skočit. Podařilo se nám dát dva rychlé góly, ale poté se klukům podařilo vyrovnat a srovnat tempo. V druhé polovině se již projevili zkušenosti soupeře, přehrávali nás kombinacemi a to bylo rozhodující. Následující zápas jsme odehráli s domácím týmem TJ Sokol Koberovy, zde jsme trochu zaspali začátek a než jsme se nadáli, prohrávali jsme o tři branky. Tady bych chtěl pochválit všechny holky za to, že se nevzdaly. Podařil se jim dokonalý obrat na 5:4, bohužel se soupeři podařilo vyrovnat a v posledních vteřinách zápasu vstřelit vítěznou branku. Poslední zápas s Libercem patřil k těm méně povedeným. Bohužel nám jednozápasová přestávka nevyhovovala. Holky se nedostaly již do takového tempa a byla znát únava. Je těžké odehrát v tak vysokém tempu tři zápasy pouze v šesti hráčkách. Sice se nám dařilo v určitých pasážích vyrovnat tempo, ale bohužel se nám nedařilo střelecky a pokud jsme se dostali k zakončení, výborně chytající gólman soupeře nám šance zmařil.

Turnaj okomentoval trenér Jaroslav Pajkrt.

Přebor starších žákyň

FBC Liberec - TJ Turnov 4:4

TJ Turnov - FBC Česká Lípa blue 6:1

Florbal Ústí - TJ Turnov 1:14

Na další turnaj starších žákyň jsme vyrazili v sobotu 11. 2. do Liberce a jak se bohužel stává tradicí, ne v zcela ideálním počtu.

Hned na úvod nás čekal těžký soupeř a to domácí tým Liberce. Holky se toho nezalekly a ve vysokém tempu předváděly krásné kombinace, což dělalo soupeřkám (pokud je tak můžeme nazývat, vzhledem ke spolupráci obou klubů) problémy. Spoustu střel nám zastavila buď branková konstrukce nebo skvěle chytající Nela (brankářka Liberce). Zápas byl vyrovnaný a oba týmy chtěly vyhrát, což bylo vidět. Soupeř zlepšil hru u mantinelů a přitvrdil v osobních soubojích, což nám dělalo problémy. Přesto holky odvedly skvělou práci a vybojovaly na úvod remízu.

Druhý zápas jsme odehráli proti České Lípě. V tomto zápase nám vypomohla Anička z Liberce, což nám pomohlo, jelikož jsme mohli střídat dvě kompletní trojice. Zápas měl opět tempo, z naší strany krásné kombinace a zkušenosti se projevili na výsledku. Holky nepřipustily tentokrát žádné drama a suverénně si došly pro vítězství.

Poslední zápas tohoto dne jsme odehráli proti Ústí nad Labem, zde nám vypomohla Viky opět z Liberce, díky tomu jsme mohli opět střídat dvě kompletní trojice. Tentokrát do branky šla Zuzka Jirošová, která vystřídala Aničku Sýkorovou. Bohužel nemáme více gólmanů a proto zaskočila hráčka z pole, ale nevedla si vůbec špatně, když měla několik velmi dobrých zákroků. V této sezóně se týmu Ústí tolik nedaří, ale určitě od začátku sezóny udělali velký pokrok. Přesto to na naše holky nestačilo a v tomto zápase byly jednoznačně lepší. Opět musím vyzvednout krásné kombinace, které se museli líbit všem, kteří navštívili tento turnaj.

Turnaj žákyň nám přiblížil trenér Jaroslav Pajkrt.

1. liga juniorek

FBC Česká Lípa - FBC Liberec 0:3

Florbalová akademie MB - FBC Liberec 3:4

O tomto víkendu sehrály juniorky poslední dva zápasy 1. ligy, a to nejprve v sobotu s Českou Lípou a poté v neděli s Mladou Boleslaví.

V České Lípě bývá vždy napjatá atmosféra, což se potvrdilo i tentokrát. Čekal nás houževnatý soupeř, který vycházel ze zabezpečené obrany a hrozil z rychlých protiútoků. K tomu se přidala výborně chytající gólmanka, a tak nás čekala těžká práce. To potvrdila také první třetina, která skončila 0:0. Měli jsme sice více ze hry, ale bez brankového vyjádření. Děvčata se však tímto nenechala znervóznět a trpělivě hrála svou hru, která přinesla své plody. Výhra 3:0 vypadala jednoznačně, ale opravdu nás to stálo hodně sil a poctivé práce na hřišti.

V neděli jsme již věděli, že prohra ani výhra nebude mít vliv na konečné šesté místo v tabulce a tak jsme si jeli zápas spíše užít. I když jsme byli v trochu pozměněné sestavě a bez nervů, děvčata rozhodně nechtěla přerušit vítěznou šňůru. Mladá Boleslav opět ukázala, že nechce hrát nějaký beton, ale opět hrála nebojácně dopředu se spoustou hezkých kombinací. V zápase jsme sice po celou dobu vedli, ale Boleslav se rozhodně nevzdávala a stále hrozila nebezpečnými akcemi. V závěru jsme se dokonce museli trochu bát o výsledek, ale nakonec jsme i v posledním zápase zvítězili 4:3. Na našich děvčatech již byla vidět únava a nemůžeme se tomu vůbec divit. Odehrála tolik těžkých zápasů, k tomu skvěle zvládnutý turnaj ve Švédsku, to se zkrátka musí někde projevit. Nechápu, jak to všechno holky mohly zvládnout.

Zakončili jsme tak základní část na neuvěřitelném šestém místě, což nikdo před touto sezónou nečekal. Nyní jsme rádi, že budeme mít chvíli na regeneraci a pomalu se budeme připravovat na play-off. Ještě sice nevíme s kým budeme hrát, ale už nyní se na to všichni moc těšíme. Držte nám ve vyřazovacích bojích pěsti a určitě mohu každému doporučit, aby juniorky sledoval a přišel nám zafandit.