DOHRÁNO: Sezóna začala pro dorostence a juniorky, mužům se nedařilo

V sobotu začala sezóna pro první mládežnické týmy, konkrétně dorostence a juniorky, oba týmy si připsaly plný počet bodů. Mužům pokračovala druhým kolem Národní liga, na úvodní výhru ovšem nenavázali a vysoce podlehli Benešovu.

Národní liga

SK Florbal Benešov - TJ Turnov 10:2

branky: 2. Martin Šimek, 3. Milan Sklenář, 10. David Lukáš, 24. Petr Tůma, 24. Ladislav Vorel, 46. Martin Poláček, 49. Martin Šimek, 49. Ladislav Vorel, 49. Martin Šimek, 52. Miloš Vojtíšek - 26. Vojtěch Palatínus, 53. Vojtěch Palatínus; rozhodčí: Václav John - Lukáš Starý; vyloučení: 3:3; využití: 2:1; diváků: 51; zásahy brankářů: Lukáš Brož 21 - Petr Suchomel 19; po třetinách: 3:0, 2:1, 5:1

Komentář trenéra Palatínuse: "Soupeř před sezónou posílil a dneska to bylo cítit. I přes jednoznačný výsledek bych řekl, že byl zápas dvě třetiny vyrovnaný, možná jsme byli i lepší. Nám tam nic nespadlo a soupeř trestal z protiútoků nebo našich fatálních chyb. Třetí třetina už byla znásilnění. My jsme zkusili dát všechno do útoku a zkušení hráči soupeře si z nás dělali srandu. Díky a gratuluji k vítězství. Hlavně zdraví!"

2. liga dorostenců

TJ Turnov - FBC Šluknovsko Česká Lípa B 16:10

Florbal Jablonec - TJ Turnov 3:6

Komentář trenéra Záleského: "Do sezóny jsme vstoupili s více méně nově poskládaným týmem, který spolu v takovémto složení ještě nehrál a bylo to na hřišti opravdu hodně znát. Nebudu zastírat, že mě průběh letní přípravy a konec velkého počtu hráčů dost zklamal. V prvním zápase s námi tým Šluknovska dokázal dlouhou dobu držet výsledkově krok a nakonec nám díky našemu lajdáctví a zmatkům v obraně dokázal dát deset gólů, což je, při vší úctě k soupeři, dost ostuda a hodně vysoko zdvižený varovný prst. Celkově byla úroveň utkání prachbídná, ale naštěstí jsme to dokázali hodit za hlavu. Ve druhém zápase se nasazení i plnění stanovených úkolů na hřišti výrazně zlepšilo a měli jsme celou dobu herně navrch, hlavně díky dobrým výkonům několika rozdílových hráčů. Celkově můžeme být rádi za šest bodů, ale herně se budeme muset hodně zlepšit, abychom mohli být spokojení a odjíždět z dalších turnajů s pocitem dobře odvedené práce."