Související zápasy

FLORBAL TURNOV

DOHRÁNO: První vítězství pro muže, sezóna začala mládežnickým týmům

Muži si z Náchoda přivezli první letošní vítězství. Junioři si na dalším turnaji v Českém Dubu připsali dvě prohry s Libercem a domácím týmem. Sezóna začala pro další tři mládežnické týmy. Starší žáci ve čtvrtém koši v Mostu dvakrát remizovali a jednou vyhráli. Mladší žáci si užili turnaj v Semilech, kde dvakrát vyhráli. Přípravkáři sbírali zápasové zkušenosti v Železném Brodě.

Národní liga mužů

Florbal Primátor Náchod - TJ Turnov 6:8 (4:3, 2:2, 0:3)

Sestava: Suchomel (Horáček) - Plíšek, Dědek, Janoušek Š., Janoušek J., Hanuš - Šmída J., Jiránek, Švitorka, Hejduk E., Iltis - Hejduk M., Maršík, Recazi, Vacek, Novotný

Branky a asistence: 5. Švitorka (Iltis), 7. Janoušek J. (Hanuš), 8. Reczai (Vacek), 27. Janoušek J. (Plíšek), 37. Iltis (Hejduk E.), 45. Reczai, 48. Reczai /TS/, 60. Reczai

Muži vycestovali k dalšímu kolu Národní ligy do východočeského Náchoda, což je neoblíbená destinace, kde ještě nikdy nebodovali. Zápas měl několik specialit, ať už se jednalo o debut pro dvě nové akvizice v turnovském dresu Iltise a Hanuše nebo fakt, že poprvé v sezóně muži nastoupili s kompletními třemi formacemi.

Zápas jsme začali výborně a relativně rychle jsme si vypracovali vedení o tři branky, poté ovšem přišel black-out, obrovský pokles herního tempa a díky tomu dokázali domácí ještě do konce první třetiny překlopit skóre ve svůj prospěch.

Ve druhé třetině se hrál vyrovnaný zápas a zajímavé situace byly k vidění na obou stranách. Celkovou kvalitu hry ovšem velice negativně ovlivňoval stav povrchu na hale, který je díky házenkářským lepidlům a nešetrnému zacházení zcela zničený. Ve druhé části se každému týmu podařilo přidat dva góly, a tak jsme před poslední třetinou stále prohrávali o jednu branku.

Do třetí třetiny jsme nastoupili s pozměněnou sestavou a zároveň jsme hru stáhli na dvě formace. Podobně reagoval i soupeř, a tak se tempu znatelně zvedlo. Měli jsme více ze hry a podařilo se nám znovu otočit skóre zápasu ve svůj prospěch. V závěrečné fázi zápasu jsme soupeři díky zcela zbytečnému vyloučení nabídli dobrou šanci k vyrovnání, kterou naštěstí nevyužil a následovalo power-play, kde předvedl několik skvělých zákroků brankář Suchomel. Sekundu před koncem pečetil naše vítězství do prázdné branky Reczai, pro kterého se jednalo už o čtvrtou branku v zápase.

Od tohoto vítězství se budou chtít muži odrazit a vítězit i nadále, pokud možno už v sobotu 8. 10., na domácí palubovce, proti Sokolu Rudná. Utkání začíná v 18:00.

2. liga juniorů

TJ Turnov - FBC Liberec 3:5

SC Podještědí Český Dub - TJ Turnov 11:2

Druhý letošní turnaj absolvovali junioři v Českém Dubu. V prvním zápase proti libereckému béčku se převážně bránili, ale vyráželi i do nebezpečných protiútoků a nakonec prohráli o dvě branky. Ve druhém zápase se jim ovšem bohužel vůbec nedařilo a vysoko prohráli.

Liga starších žáků

TJ Turnov - FBC Vipers Most 1:1

TJ Turnov - Florbal Ústí B 5:2

TJ Turnov - TJ Lokomotiva Louny 3:3

Starší žáci vstoupili do sezóny turnajem v Mostu, v rámci čtvrtého výkonnostního koše. Připsali si pěkné výsledky, když dvakrát remizovali a jednou vyhráli.

Přebor mladších žáků

TJ Turnov - SCC Semily 5:1

Florbal Jablonec - TJ Turnov 4:14

Mladší žáci si na svém prvním letošním turnaji v sousedních Semilech užili čistou florbalovou radost. Připsali si dvě výhry a všichni už se těší na další turnaje.

Liberecká liga přípravek

TJ Sokol Koberovy - TJ Turnov 1:16

TJ Turnov - FBC Liberec 3:10

Florbal Jablonec - TJ Turnov 7:6

V neděli jsme vyrazili na první turnaj v nové sezóně a to do Železného Brodu. Odehráli jsme tři zápasy, v kterých jsme sbírali nové zkušenosti. Každý zápas měl jiný průběh a to nám ukázalo, že máme co zlepšovat.