DOHRÁNO: První soutěžní zápasy v roce 2023

Muži padli na půdě Prague Tigers. Chlapské béčko si připsalo dvě vysoké prohry. Elévové a elévky vstoupili do roku 2023 turnajem v Liberci.

Národní liga mužů

Prague Tigers - TJ Turnov 9:2 (1:1, 3:0, 5:1)

Sestava: Suchomel (Horáček) - Plíšek, Hejduk M., Švitorka, Vacek, Janoušek Š. - Maršík, Buriánek, Šmída J., Hejduk E., Iltis - Jiránek, Reczai, Palatínus V., Novotný

Branky a asistence: 10. Vacek (Hejduk M.), 45. Novotný (Reczai)

V neděli se hrálo 16. kolo Národní ligy. Tým mužů tentokrát vyrazil do haly v Čakovicích, kde odehrál utkání s týmem Prague Tigers. Tento zápas byl s razítkem: výhra nutná. Nic takového se bohužel nestalo a kýžené tři body zůstaly v Praze. I přes poměrně vydařený začátek a dobrou první třetinu nedokázali turnovští borci najít odrazový můstek pro exponenciální růst produktivity a herního projevu.

V desáté minutě otevřel skóre zápasu Jakub Vacek. Po skvělé práci Šimona Janouška domácí obránce ztratil nervy a připravený Vacek vypálil na vzdálenější tyč takzvaně dvacet nad led. Následných sedm minut bylo od turnovských v pořádku. Dobrá obrana, brejky i rozehrávka nebyla k zahození. Soupeř však měl po celý zápas vynikající bloky a žádný další gól jsme již nepřidali. Zlom přišel v 17. minutě, kdy téměř dokonalou střelou vsítil Jan Nachtmann a upravil stav na 1:1. Víc už se v první třetině nestalo.

Druhá třetina pro nás nezačala přívětivě. Ve druhém střídaní, tedy z kraje 22. minuty, přidali Tigers svou druhou branku. Kratina dokázal narýsovat přihrávku přes velké brankoviště a Vojtěch Řádek se trefil. 1:2. Ve 25. minutě začal vodopád trestných minut. Pražané proměnili přesilovou hru po necelé minutě. Bombou na přední tyč propálil jinak skvělého Suchomela Piták. Ve 32. minutě přišlo další vyloučení, tentokrát za bránění ve hře. Třicet vteřin dobrého oslabení však přineslo další vyloučení na naší straně. Soupeř tedy dostal možnost hry 5 na 3, kterou i přes obrovské nasazení našich dokázal zužitkovat a odskočit na 1:4. V prostřední části zápasu byste ještě našli další turnovské vyloučení a pár šancí na obou stranách. Žádné jiné zapisování do statistik se však nekonalo.

Začátek třetí třetiny byl podle mého názoru dobrý. V hlavách byli hráči nastavení, že na hřišti nechají všechno. Ve 45. minutě přidal pěkným odskokem ze středu hřiště druhou branku Turnova Jan Novotný a naděje na tři body byla stále živa. Takzvaná euforie po brance se po pár vteřinách nějak vytratila a naši nedokázali přepnout na vyšší level. Důsledkem byla opět kouskovaná hra, kdy měl ze hry víc soupeř a když se povedl nějaký brejk, tak ztroskotal buď na naší nepřesnosti nebo obraně soupeře. V čase 49:18 přišlo přísné, dvojité vyloučení navrátilce do našich barev Vojtěcha Palatínuse. Tigers z toho měli jen minutu přesilové hry, protože šli také ven, dvakrát. Turnov měl tak možnost si také zkusit hru 5 na 4. Přišel ale další zlomový bod. Proměněný nájezd Prague Tigers a stav 2:5. Po této situaci si vybral trenér Štěpán Matěcha oddechový čas a apeloval na tým, aby se pořád makalo a kdyby se prohrálo, tak se ctí. Teď nějak nevím jak navázat… Něco se povedlo, něco ne. Zkrátka, další gól, hloupé vyloučení a soupeř nasypal ještě další 3 branky. Víc Vám k tomu nejsem schopen napsat.

Zápas nám přiblížil kapitán Martin Hejduk.

Regionální liga mužů

TJ Turnov B - FBC Šluknovsko Česká Lípa C 2:11

FBC Lomnice - TJ Turnov B 17:6

Mužské béčko se bohužel znovu více než se soupeři pralo s počtem šesti lidí do pole a brankářem, který ve skutečnosti není brankář.

I přes vysoké prohry odehráli chlapi zápasy se ctí a nevzdávají se naděje na lepší zítřky!

Liberecká liga elévů - chlapci

FBC Panthers Liberec - TJ Turnov

TJ Turnov - FBC Liberec

TJ Sokol Koberovy - TJ Turnov

Elévové si užili další porci zápasů, tentokrát znovu v Liberci.

Liberecká liga elévů - dívky

TJ Turnov - FBC Panthers Liberec

FBC Liberec - TJ Turnov

Nedělní turnaj, který jsme odehráli v nedalekém Liberci, holky tentokrát zvládly na výbornou. Po posledním turnaji, kdy se nám vysloveně nedařilo a nebylo co vyzvednout, tak tentokrát to byl pravý opak. Holky měly skvělé nasazení, pohyb, bojovnost, doslova se praly o každý míček. Díky tomu vysoko porazily Liberecké pantery, v druhém zápase sehrály velmi vyrovnaný zápas s FBC Liberec white, kdy se skóre přelévalo na obě strany, až se nakonec přiklonilo na stranu Liberce. Přesto tento zápas považuji za velmi vydařený. Bohužel nedorazil tým Jablonce a tak jsme si zopakovaly zápasy s Panterama a Libercem. Zápasy následovaly v rychlém sledu, začaly ubývat síly a na obou stranách tím vznikaly chyby. Sice jsme v těchto zápasech již nedokázali zvítězit, ale hra byla stále velmi vyrovnaná a kvalitní. Jen tak dál!