Související zápasy

FLORBAL TURNOV

DOHRÁNO: Povedený domácí turnaj starších žáků

Muži nezvládli výjezdní utkání s Jaroměří. Dorostencům se nepodařilo prolomit výsledkové trápení. Starší žáci mají za sebou úspěšný domácí turnaj. Elévové a elévky se představili na turnaji v Liberci. Dorostenky dvakrát vyhrály.

Národní liga mužů

TJ Turnov - TJ Sokol Jaroměř 4:8 (2:4, 1:0, 1:4)

Sestava: Chlad (Suchomel) - Ptáčník, Dědek, Matěcha, Janoušek J., Janoušek Š. - Šmída J., Jiránek, Hejduk, Švitorka, Iltis - Hejduk M., Maršík, Reczai, Vacek, Novotný - Plíšek

Branky a asistence: 6. Janoušek Š. (Janoušek J.), 14. Reczai, 39. Maršík (Matěcha), 50. Šmída (Reczai)

V rámci výjezdního utkání jsme se v Železném Brodu utkali s Jaroměří. Do zápasu jsme vstoupili dobře a ujali se vedení, to ale netrvalo dlouho, jelikož se ozvali naše klasické problémy, jako jsou fatální individuální chyby nebo neschopnost prosadit se přesilovce. Jaroměř celou dobu utkání více méně kontrolovala a zaslouženě vyhrála.

My se musíme soustředit na další zápas, který bude pro nás klíčový a utkáme se v něm s Benešovem.

1. liga dorostenců

Florbal T.K.S. - FatPipe Start 98 1:11

FbC Hradec Králové - Florbal T.K.S. 5:2

První zápas jsme totálně nezvládli, nejenže jsme měli trému před domácími fanoušky, kteří nás přišli podpořit ve větším množství, ale náš vděk byl takový, že jsme po třech gólech přestali totálně hrát, nabíhat si a chtít balón. A když jsme k tomu předvedli ještě velkou nekoncentrovanost a nepřesnost přihrávek, není se čemu divit, že skóre bylo opět vysoké.

Do druhého zápasu jsme vstoupili tak, jak bylo poslední dobu zvykem. Tedy odhodlaně a s chutí soupeře porazit. První třetinu to bylo také vidět, tým sršel důvtipem a pohybem. Zapojovali se všichni hráči a hráli jsme jako tým. Díky tomu jsme i vyhráli první třetinu. Počátek druhé třetiny jsme nezačali také vůbec zle, ale soupeři se podařilo dát nám branku na 2:2. V té chvíli si kluci opět přestali věřit a vrátili se opět k ,,sobecké" hře, kdy chtěl hrát vždy pouze jednotlivec s míčkem. Jelikož jsme se už k týmové hře nedostali, soupeře jsme opět neporazili.

Je to těžké, ale věřím, že nedostatky do budoucna doladíme a také je potřeba doladit mentální rozpoložení každého hráče. Bude to dlouhá cesta. Držte nám pěsti. Klukům děkuji za druhý zápas, první zápas si z hlavy radši rád vymažu neboť to byla hrůza. Tak hodnotil zápasy trenér Tomáš Fabián.

Liga starších žáků

ProAktiv Bílina - TJ Turnov 0:2

Mocní tuleni Podbořany - TJ Turnov 2:6

FBC Vipers Most - TJ Turnov 0:3

První zápas byl poněkud nepovedený - kluci byli trochu přemotivovaní, až z toho zapomněli, že bez spolupráce to nejde ... škoda.

Další dva zápasy pak už ale byly velmi slušně odpracované. Tudíž zasloužená jedna prohra a dvě výhry.

Takto stručně nastínil průběh turnaje trenér Jan Lochman.

Liberecká liga elévů

TJ Turnov - FBC Česká Lípa 5:14

FBC Liberec - TJ Turnov 10:2

FBC Panthers Liberec - TJ Turnov 8:1

Naši elévové odehráli další porci zápasů na turnaji v Liberci. Zvítězit se jim tentokrát bohužel nepodařilo.

Liberecká liga elévů - dívky

FBC Česká Lípa - TJ Turnov 6:0

TJ Turnov - FBC Liberec 4:4

TJ Turnov - FBC Panthers Liberec 2:9

Tento týden jsme vyrazili s holkama do nedalekého Liberce. První zápas jsme museli řešit neobvyklou situaci, kdy soupeř nedorazil v dostatečném počtu a jelikož jsme chtěli odehrát plný počet zápasů, část holek doplnila tým soupeře. Druhý zápas jsme odehráli proti domácímu týmu, kde jsme již byli v plném počtu a díky tomu jsme mohli držet vysoké tempo. To dělalo soupeři problémy a holky braly v tomto zápase první bod v této sezóně. I poslední zápas se nám dařilo držet vysoké tempo, ale bohužel naše střelba na branku nebyla tak přesná a soupeři se z protiútoků dařilo skórovat vícekrát.

1. liga dorostenek

FBC Liberec - Mocní tuleni Podbořany 8:3

FBC DDM Kati Kadaň - FBC Liberec 2:4

V sobotu 12.11. odjely dorostenky k dalšímu turnaji, tentokrát do Kadaně. Opět se jednalo o turnaj, kde nastupují naše dorostenky společně s hráčkami z Liberce a musím říci, že spolupráce zatím funguje opravdu skvěle a konkurence, která tímto spojením vznikla, je velice prospěšná pro všechny hráčky i trenéry.

Nyní k samotnému turnaji. První zápas děvčata sehrála s týmem Mocní Tuleni Podbořany a již pohled na tabulku nám naznačoval, že by se mělo jednat o relativně slabšího soupeře. Bohužel zřejmě pod tímto dojmem naše hráčky i nastoupily a když po konci druhé třetiny svítil stav 3:3, museli jsme holkám vysvětlit, že jsme nejeli takovou dálku, aby zápas pouze odchodily. Děvčata do třetí třetiny nastoupila již v jiném tempu a hned to bylo na jejich výkonu a konečném stavu 8:3 znát.

Druhý zápas jsme hráli s domácími hráčkami z Kadaně, které zatím vedly tabulku a měly obrovské ambice nás porazit. Naše děvčata však navázala na výkon z třetí třetiny předešlého zápasu a dokonce ještě přidala na tempu a přestože jsme po individuálních chybách po první třetině prohrávali 2:0, všichni jsme věřili, že zápas otočíme. To se nakonec také povedlo a konečný stav 4:2 byl určitě zasloužený. Tímto výsledkem jsme se posunuli na první místo v tabulce a holkám moc gratulujeme.

Musím ještě zmínit jednu skutečnost a to, že se nám po dlouhé době, která byla způsobená zraněním, vrátila naše brankářka Anička Wienerová a svým výkonem v brance právě proti Kadani přispěla k naší výhře. Jsme moc
rádi, že je zase mezi námi a opět chytá. Jen tak dál.
Turnov reprezentovaly Anna Wienerová, Jana Pokorná, Kristýna Líbalová, Anna Štěpánková, Monika Fuchmanová, Agáta Kučerová, Lucie a Michaela Cidlinská.

Takto turnaj zhodnotil trenér Miloš Cidlinský.