Související zápasy

FLORBAL TURNOV

DOHRÁNO: Poslední předvánoční hrací víkend

Muži prohráli v Plzni a zakončili kalendářní rok porážkou. Dorostenci na dalším turnaji bohužel zapsali dvě porážky. Mladším žákům se dařilo v Semilech. Přípravka hrála v Jablonci. Ženy po dlouhé době zvítězily. Juniorky doma bohužel dvakrát prohrály.

Národní liga mužů

FbC Plzeň - TJ Turnov 6:3 (1:0, 2:0, 3:3)

Sestava: Jirman (Král) - Havlín, Dědek, Matěcha, Janoušek J., Maršík - Primásek, Ptáčník, Hejduk E., Janoušek Š., Hlavnička - Nezdara, Bursa

Branky a asistence: 46. Ptáčník (Hejduk E.), 49. Matěcha (Janoušek J.), 50. Matěcha (Dědek)

Po Vánocích nás čekají těžké boje, ale jsme odhodláni hrát i příští rok Národní ligu. Budeme se těšit na vaší podporu!

Poslední letošní zápas předvedli chlapi nemastný neslaný výkon. Bylo nás sice opět pouze dvanáct a cestu přes půlku republiky se na nás zřejmě dost podepsala, ale přesto naše koncentrace a "fokus" na zápas byl trestuhodný.

To se podepsalo hned na prvním gólu, který jsme soupeři v podstatě darovali a v podobném duchu jsme pokračovali i dále. Ani náš soupeř ovšem neměl úplně svůj den a tak se moc pohledný florbal opravdu nehrál. Po dvou třetinách byl stav 0:3 v náš neprospěch.

Do třetí jsem vstoupili poměrně dobře a díky třem slepeným gólům se nám dokonce podařilo vyrovnat. O to tristnější ovšem je, že jsme soupeři další školáckou chybou a darovanou přesilovkou nabídli vedení zpět. Krátce nato jsme navíc znovu prohrávali o dvě branky. Tři minuty před koncem jsme zkusili hru v šesti, kterou se nám dokonce povedlo přeměnit ve hru v sedmi, což mělo za následek další vyloučení a pro Plzeň pojistku vítězství.

Po Vánocích a na jaře musíme být lepší. Věříme, že se našemu mladému týmu podaří zkušenosti, získané během podzimu, zúročit.

2. liga dorostenců

SCC Semily - TJ Turnov 8:3

TJ Turnov - TJ Starý Harcov Liberec 4:6

O víkendu vyrazila kategorie dorostenců do Liberce na poslední dva zápasy tohoto roku. V prvním duelu jsme v okresním “derby” narazili na Semily. V utkání, které mělo z našeho pohledu do dokonalosti hodně daleko, jsme podlehli vysokým rozdílem 3:8. Ve druhém utkání proti Harcovu jsme hráli velmi vyrovnaně, dokonce se nám po využité přesilovce podařilo odskočit do vedení, bohužel jsme si v závěru nedokázali pohlídat dva šikovné hráče a i druhý zápas skončil prohrou, avšak s daleko lepší předvedenou hrou. Hráčům děkujeme za jejich výkony v podzimní části, teď ať si užijí klidné a pohodové Vánoce a po novém roce budeme s dorosteneckou misí doufejme vydařeně pokračovat.

Liga mladších žáků

TJ Turnov - SCC Semily-Sharks 8:3

TJ Turnov - Florbal Jablonec Blue 5:3

TJ Turnov - Florbal Ústí white 2:6

Mladší žáci zakončili kalendářní rok 2021 turnajem v Semilech, na kterém se jim poměrně dařilo. V zápasech zužitkovali zkušenosti nabité ve vyšších koších a podařilo se jim podařit oba dva regionální soupeře, Semily a Jablonec. Za předvedené výkony se zaslouží pochvalu a věříme, že se budou zlepšovat i nadále.

Liberecká liga přípravek

TJ Turnov green - TJ Sokol Koberovy-Klokani 7:1

Florbal Jablonec - TJ Turnov green 1:2

Crazíci FBC Liberec black -  TJ Turnov green 5:8

FBC Česká Lípa white - TJ Turnov green 7:3

V sobotu 18.12. jsme odehráli poslední zápas v tomto roce a to v Jablonci nad Nisou. Bohužel jsme museli odjet pouze s jedním týmem, jelikož jsme měli mnoho omluvenek. Tato situace bohužel trápí v současné době spoustu týmů. Z tohoto důvodu jsme odehráli s šesti holčičkami a jedním chlapcem dokonce ještě o jeden zápas více než je obvyklé. Všichni podali maximální výkon, který je stál spoustu sil. To se projevilo na konečných výsledcích. Dovezli jsme si tři zasloužená vítězství, v posledním čtvrtém zápase už nám bohužel došly síly a skončil prohrou. Celý tým podával skvělé výkony a rád bych zmínil i výkon Aničky Eichlerové v brance, která předvedla spoustu neskutečných zákroků. Na tyto výsledky se budeme snažit v novém roce navázat.

1. liga žen

TJ Sokol Nové Strašecí - TJ Turnov 4:5 n. (2:2, 1:1, 1:1, 0:0)

Sestava: Hassová - Koubková, Fišerová, Veselá Š., Štěpáková E., Hančová, Brabcová L., Vlková, Kyselová

Branky a asistence: 3. Fišerová (Koubková), 13. Hančová (Kyselová), 24. Kyselová, 59. Vlková (Brabcová L.)

Dne 19. 12. jsme se vydaly do Kladna, kde jsme odehrály zápas s Novým Strašecím. Byl to poslední zápas ve roce 2021 a pod stromeček jsme si nadělily výhru. Zápas začal přesně v pravé poledne. Hned ve druhé minutě a třicáté vteřině Johana Fišerová otevřela skóre na 1:0. Soupeř odpověděl dvěma góly. V závěru první třetiny jsme srovnaly na 2:2 a odcházíme do šaten. Druhá třetina se pro nás nevyvíjela podle našich představ, poklesla naše soustřednost a aktivita. I tak jsme daly gól a zároveň gól dostaly. Stav tedy byl 3:3. Ve třetí třetině jsme bohužel inkasovaly další branku. Došlo až na naši přesilovku, kde Kateřina Vlková srovnala skóre na 4:4. Pak již žádný z týmů neskóroval a došlo na prodloužení. I v prodloužení jsme se nedočkaly gólu a šlo se na nájezdy. V nájezdech jsme byly lepší, Adéla Kyselová třikrát pokořila brankářku a zasloužená výhra byla naše. Nutno podotknout, že se hrálo 8x8.

2. liga juniorek

TJ Turnov - FBC Liberec 0:5

Florbal Ústí - TJ Turnov 2:0

Poslední letošní turnaj odehrál tým juniorek na domácí půdě.

V prvním zápase se utkal s rivalem z Liberce, se kterým poslední vzájemné utkání prohrál vysoko poměrem 9:1. Do utkání juniorky vstoupily velmi dobře, šance byly na obou stranách. Holky si více věřily v obraně, vybojované balónky si dokázaly podržet a nedovolily soupeři, aby je jednoduše přehrával. Po první třetině se Liberec ujal vedení 0:1. V dalších dvou třetinách už se začal projevovat malý počet domácích, ale také nepřesná koncovka a špatné řešení situací 1 na 1 nebo přečíslení. Liberec postupně odskočil na rozdíl 5 branek, Turnovačkám se bohužel nepodařilo golmanku hostí překonat. Zápas byl o poznání lepší než předešlé výkony, bohužel na výhru to stále nestačilo.

Druhý zápas byl velmi vyrovnaný, celé 2 třetiny nepadl ani na jedné straně gól. Hra byla dost nahoru dolů,  více ze zápasu měly ale hostující hráčky. Turnov se opět trápil v zakončení, navíc začaly docházet síly a přibývalo osobních chyb a nepřesností.  Zápas se rozhodl ve třetí části, kdy se Ústí trefilo hned dvakrát. Holky musely také dvakrát pykat a hrát ve čtyřech, což také nepřispělo ke zdramatizování, vyrovnání a otočení zápasu. Turnov tak podlehl ústeckému celku 0:2.