so 17. 12. 2022 17:15 @ SH ZŠ Rudná, Národní liga, 15. kolo
so 17. 12. 2022 12:40 @ SC Semily, Liberecká liga elévů, 20. kolo
so 17. 12. 2022 10:30 @ SC Semily, Liberecká liga elévů, 20. kolo
5:2(0:0,0:0,0:0)
so 17. 12. 2022 9:00 @ SC Semily, Liberecká liga elévů, 20. kolo
JirkovFlorbal Turnov
3:5(3:0,0:5,0:0)
so 17. 12. 2022 12:30 @ SC Železný Brod, Liga starších žáků - skupina 2, 6. kolo
18:2(7:0,3:2,8:0)
so 17. 12. 2022 14:30 @ Tréninkové centrum Sokoli Pardubice, 1. liga dorostenců, 22. kolo

DOHRÁNO: Poslední hrací víkend roku 2022

Muži konečně prolomili černou sérii a porazili Rudnou. Junioři znovu dvakrát prohráli. Dorostenci ani tentokrát neprolomili smůlu a znovu si domů přivezli dvě prohry. Starší žáci předvedli skvělé výkony a díky tomu se posunou o další koš výše. I elévové absolvovali úspěšný turnaj. Další porci zápasů absolvovaly také elévky. Juniorky porazily Českou Lípu a Vánoce stráví na krásném šestém místě tabulky.

Národní liga mužů

Sokol Rudná - TJ Turnov 3:4 (1:1, 1:1, 1:2)

Sestava: Suchomel (Horáček) - Hejduk M., Dědek, Švitorka, Vacek, Janoušek Š. - Plíšek, Jiránek, Šmída, Hejduk E., Maršík - Reczai, Hanuš, Novotný - Iltis, Hlavnička

Branky a asistence: 2. Švitorka, 26. Reczai (Švitorka), 44. Švitorka (Plíšek), 56. Novotný (Reczai)

Poslední zápas roku 2022 nebyl pro diváka dvakrát záživný. Můžeme použít klasické rčení, že jsme měli kolikrát více štěstí než rozumu. Rozhodlo odhodlání a výborný Suchomel v brance. Za celou hrací dobu jsme nepustili soupeře do vedení a tolik potřebné vítězství putovalo do Turnova.

První gólový příspěvek přišel z hole Švitorky, který využil zaváhání v rozehrávce soupeře a nekompromisní ranou pod víko navýšil na 1:0. Soupeř se však obdrženým gólem namotivoval a zvýšil svůj tlak na naše borce. Jejich odměnou byl získaný míč z dobrého napadání Turnovské rozehrávky v poslední minutě první třetiny a vyrovnávací branka z hole Pivoňky.

Druhá třetina nabídla také jen dvě branky. Tu turnovskou vstřelil Dominik Reczai v přesilové hře, ve 26. minutě. Jeho rozkošná, zpoza těla tažená dělovka si našla místečko za zády Křemena z Rudné. O necelé dvě minuty později však soupeř proměnil "brejk" a takovým jakoby "citronem" opět srovnal skóre na stav 2:2.

V poslední třetině nabídli divákům oba celky kouskovanou hru plnou faulů, pádů a emocí. Slovy samotného autora třetí branky Turnova - dárek nadělen, stav 3:2. Švitorka překonal brankáře domácích. Tlak Rudné však nepřestává. Co s tím? Odpověď si připravilo duo Reczai-Novotný a druhý jmenovaný po perfektním odskoku zakončuje úspěšně! Je to tu, vedení o dvě branky v 56. minutě, 4:2. Jasnou eskalací situace byl soupeřem vybraný oddechový čas a následná hra v šesti. Proti Turnovskému zámku nebylo snadné vyrovnat. Odhodlání a touha po vítězství byla nekompromisní kombinace. I přesto se Rudné podařilo vstřelit kosmetickou branku na 4:3. Kuriózní trefu tyč-Suchomel-síť, zaznamenal Bubeník. To však bylo vše a Turnov si po dlouhé a nepříjemné šňůře proher odvezl tři body do tabulky.

Vánoce tedy chlapi stráví na desátém místě tabulky, přičemž na příčky, zaručující účast v play-off, ztrácí tři body. Ve zbytku sezóny to budou mít náročné, ale hodlají se porvat o nejlepší osmičku!

2. liga juniorů

TJ Turnov - FBC Panthers Liberec 5:9

Florbal Jablonec - TJ Turnov 10:2

Junioři v prvním zápase podali slušný výkon a dlouho drželi s Pantery krok. Zbytečné vyloučení v závěrečné fázi utkání jim ovšem definitivně sebralo šanci na zisk bodů.

Ve druhém už bylo na klucích znát, že hrají pouze v osmi, zatímco soupeř měl k dispozici tři formace. Jablonec byl celou dobu lepší a nakonec zaslouženě zvítězil.

Snad se nám po novém podaří být na turnajích i trénincích ve větším počtu hráčů a začneme získávat body.

1. liga dorostenců

Florbal T.K.S. - FbC Hradec Králové 5:7

Sokoli Pardubice - Florbal T.K.S. 18:2

První zápas proti Hradci Králové jsme odehráli ve slušném tempu. Mám velkou radost, že poté, co jsme se začali učit určité nové věci, hráči je ihned zkusili a přineslo to ovoce v podobě branek. Bohužel jsme si nechali dát velmi laciné góly a proto soupeř vyhrál 7:5. Již delší dobu si říkáme určité věci, které jsou špatně a opět jsme je neudělali dobře, respektive jsme je udělali, ale pomalu a v této velmi rychlé lize je každá pomalost, ba někdy bych řekl lenost, ihned trestána.
V druhém zápase jsme se utkali s domácím celkem, Pardubicemi. O Pardubicích jsme si zcela jasně řekli, že do zápasu vlétnou jako uragán a že je třeba si dávat velký pozor. Všem bylo vše jasné. Co se však nestalo, zápas jsme opět od první minuty nechytly za správný konec, tempu soupeře jsme nestačili a tak výsledek dopadl doslova hrozivě. Až za stavu 0:9 jsme se soupeře přestali bát a dali jsme rychlé dvě branky a pár slušných kombinací. Více se k tomuto zápasu nemá asi cenu vyjadřovat.

Co jsem velmi rád, tak i přes nezdary v této lize začínáme být v mnoha těžkých situacích klidnější a umíme si připravovat i pohledné akce, které vykombinujeme kolikrát až do odkryté branky. Přál bych si, aby naše snažení už bylo korunováno výhrou, která nám stále o vlásek uniká. Všem fanouškům i hráčům přeji krásné a klidné vánoční svátky.

Turnaj hodnotil trenér Tomáš Fabián.

Liga starších žáků

TJ Turnov - TJ Sokol Koberovy 4:2

TJ Turnov - ASK Lovosice-LFP "B" Yellow 5:2

Florbal Jirkov - TJ Turnov 3:5

Velice podařený turnaj mají za sebou starší žáci, kteří i tentokrát vyhráli všechny zápasy a už se moc těší na další přesun o koš výše!

Liberecká liga elévů - chlapci

SCC Semily - TJ Turnov 5:2

TJ Turnov - Florbal Jablonec 12:5

FBC Liberec - TJ Turnov 3:8

Elévové sehráli tři kvalitní zápasy a povedlo se jim dvakrát zvítězit. Na všech hráčích je vidět výkonnostní posun, což je nejdůležitější věc!

Liberecká liga elévů - dívky

TJ Turnov - SCC Semily 2:16

Florbal Jablonec - TJ Turnov 0:3

TJ Turnov - FBC Liberec 1:10

Elévky jely v sobotu na poslední turnaj v tomto roce, a to do Semil. Měly jsme hodně omluvenek, ale vyrazily jsme v dostatečném počtu 6+1. Tento turnaj se nám úplně nevydařil. Nepodařilo se nám navázat na naše tempo a nasazení z předešlého turnaje, což se odrazilo na výsledcích. Sice jsme jeden zápas vyhrály, ale ani ten nebyl ideální. Po novém roce jedeme na turnaj do Liberce, kde se pokusíme zlepšit a hlavně zrychlit pohyb na hřišti.

Hodnotil trenér Jaroslav Pajkrt.

1. liga juniorek

FBC Liberec - FBC Česká Lípa 9:3

Na zlatou neděli nastoupily juniorky k poslednímu letošnímu zápasu, a to k severočeskému derby s Českou Lípou.
První třetina začala dosti netradičně a to tím, že děvčata z Lípy za pozdní nástup vyfasovala dvouminutový trest, který se nám podařilo potrestat. Jinak tempo první třetiny bylo opravdu vlažné a proto bylo nutné svěřenkyně o přestávce nabudit k většímu pohybu a důrazu. To se povedlo a hned to bylo na hřišti i znát. Stále více jsme byli na míčku a diktovali ráz hry. S tím přicházely i brankové situace, se kterými si děvčata poradila a utkání zvládla.
Vítězství 9:3 znamená, že jsme si do tabulky připsali další tři body a posunuli se tak na krásné šesté místo z celkem osmnácti týmů, které se letos účastní 1. ligy juniorek. Musím říci, že před začátkem sezony jsme v takový úspěch ani nedoufali. Trochu nám euforii kazí zranění hráčky Agáty Kučerové, které se stalo právě v posledním zápase. Přejeme jí tímto brzké uzdravení.
Utkání nám přiblížil trenér Miloš Cidlinský.