Související zápasy

FLORBAL TURNOV
24_20220628_110126.png
184_20231128_171858.jpg

DOHRÁNO: Na domácím hřišti se představili starší žáci. Bojovala i další turnovská družstva

Muži měli tento víkend pauzu, do svých soutěží však nastoupila jiná turnovská družstva. Oba týmy starších žáků bojovaly ve svých soutěžích, cenné zkušenosti sbírali elévové.

Liga starších žáků

FBC Panthers Liberec ORANGE - TJ Turnov 4:3

FD Teplice - TJ Turnov 0:1

TJ Turnov - 1.FBC DDM Děčín IV 3:7

Další turnaj ve druhém koši nám přinesl velká dramata a vyrovnané boje. V prvním zápase pro Panterům se skóre překlápělo z jedné strany na druhou, až jsme nakonec gólem pár sekund před koncem těsně prohráli a mrzet nás mohlo velké množství nevyužitých šancí. Druhému zápasu proti Teplicím vládli brankáři, ale nakonec jsme přecejenom zaslouženě vyhráli "fotbalovým" skóre 1:0. Ve třetím zápase proti Děčínu jsme si prožili katastrofální první polovinu, když se snaha trenérů pozměnit proti dobře hrajícímu soupeři styl nesetkala s úspěchem. Poté jsme se po přestávce vrátili k naší "klasice" druhou polovinu jsme dokonce vyhráli.

Pokud budeme dál poctivě pracovat a zlepšovat se, tak jsem přesvědčený, že se dřív nebo později podíváme i do prvního koše a budeme si moci zahrát s nejlepšími soupeři.

František Záleský


Přebor starších žáků

TJ Turnov - FBC Liberec C 6:3

FBC Liberec B - TJ Turnov 5:3

Béčko stržů vyrazilo vyztužené o dva vysoce nadstandartní kluky z áčka na další turnaj do Liberce a hned se hrálo o dost lépe. V prvním utkání jsme jasně dominovali, ale bohužel jsme selhávali v zakončení, takže jsme nakonec vyhráli "jenom" o tři góly. Ve druhém zápase jsme vedli a ve spoustě pasáží byli lepší, ale nakonec jsme si to bohužel nechali utéct a prohráli. Každopádně je nutné dále poctivě pracovat na trénincích a zlepšovat se.

František Záleský


Liga elévů

TJ Turnov - TJ Sokol Koberovy - Vosy

Crazíci FBC Liberec black - TJ Turnov

TJ Turnov - FLORBAL JABLONEC Black

Elévové, doplnění početný zástup elévek odehráli další turnaj a opět měli možnost pracovat na zlepšení svých florbalových dovedností.


Liga starších žákyň

FBC Liberec - TuLip Liberec 0:5

TuLip Liberec - Česká Lípa 7:1

FBC Liberec - Florbal Chomutov 3:4

O víkendu, konkrétně v sobotu, starší žákyně odehrály svou porci zápasů v České Lípě, kde nastoupily oba týmy, jak tým TuLip Liberec, tak FBC Liberec. Na úvod oba týmy poměřily síly mezi sebou. Vzhledem k tomu, že se holky v obou týmech různě střídají, je to poměrně zajímavé. Oba týmy se dokonale znají a měly možnost si vyzkoušet svůj herní styl. A podle toho zápas vypadal, tempu se oba týmy navzájem přizpůsobily. Téměř do poloviny zápasu se ani jednomu týmu nedařilo vstřelit branku a konečný výsledek neodpovídá předvedené hře obou týmů, kde nakonec rozhodly individuální schopnosti hráček TuLipu.

Druhý zápas mezi TuLipem a Českou Lípou byl velmi podobný. Opět se oba týmy navzájem přizpůsobily tempu a hra byla opatrná na pohyb. Rozhodovalo se v druhé polovině zápasu po přesilové hře TuLipu, kterou se podařilo využít a vzápětí ještě navýšit skóre. Nejatraktivnější zápas dne pro diváky odehrálo FBC proti Chomutovu, bohužel se ho nepodařilo vyhrát. Zápas měl tempo i nasazení, holky bojovaly do poslední chvíle, ale bohužel vyrovnat už nestihly, což si určitě zasloužily, škoda.

Jaroslav Pajkrt