Související zápasy

FLORBAL TURNOV

DOHRÁNO: Mužská rezerva v Železném Brodě úspěšná na 50 %, juniorky v barvách Liberce zahájily play-off

Juniorky zahájily play-off proti Hradci Králové a po víkendu je stav série 1:1. Mužská rezerva nejprve podlehla druhému Frýdlantu, ale v druhém zápase si pánové spravili chuť a Českou Lípu porazili 11:7.

Liberecká liga mužů

Vlci SFbK Frýdlant - TJ Turnov B 6:4

TJ Turnov B - FBC Šluknovsko Česká Lípa C 11:7

V prvním zápase jsme odehráli vyrovnanou partii s vlky z Frýdlantu. Přestože se nám podařilo dostat do luxusního tříbrankového vedení, tak jsme ho neudrželi a soupeři nakonec podlehli.

Druhé utkání proti Šluknovsku se hrálo ve velice pomalém tempu a soupeř vzhledem k malému počtu víceméně jenom bránil vlastní půlku, odkud se snažil vyrážet do protiútoků, které byli poměrně nebezpečné. My jsme byli hodně na míčku a měli jsem i poměrně dost zakončení, ale nedá se říct, že bychom úplně dominovali a zdaleka jsme nedokázali dát tolik gólů, kolik bychom chtěli. Za celkem pohodovou výhru jsme nakonec byli velice rádi.

František Záleský

Přebor mladších žáků

TJ Turnov - Crazíci FBC Liberec black 8:3

TJ Sokol Koberovy - TJ Turnov 5:3

Na další turnaj mladších žáků jsme odcestovali v letos zatím rekordním počtu užili jsme si ho. V prvním zápase jsme se snažili hrát co nejaktivněji a celou dobu jsme diktovali tempo hry. Přestože gólově se to začalo více projevovat až ve třetí části, tak nám to nakonec stačilo na pohodlné vysoké vítězství.

Ve druhém zápase se nám dařilo držet nastavenou laťku, ovšem čelili jsme nesrovnatelně lepšímu soupeři z partnerských Koberov, kterým se v mlžích sešel velice dobrý ročník. Přestože jsme dlouho vedli, tak kvalita se nakonec přecejenom ukázala a výsledek odpovídá obrázku hry.

1. liga juniorek

FBC Liberec - IBK Hradec Králové 3:2

IBK Hradec Králové - FBC Liberec 6:5pp

Junky o tomto víkendu zahájily play-off 1.ligy juniorek a soupeřem se jim staly hráčky z Hradce Králové. Jedná se o velice nepřijemného soupeře, který je schopen kvůli výsledku udělat opravdu vše.
První zápas jsme odehráli na domácí půdě v Turnově a byla to bitva až do posledních vteřin. Vstup do zápasu se nám povedl a rychle jsme se ujali vedení 2:0. Soupeřkám se poté podařilo v závěru druhé třetiny snížit, ale holky hned na začátku třetí třetiny opět odskočily o dvě branky. Bohužel soupeřky v 50 minutě třetí třetiny snížily a bylo zaděláno na drama. Holky však bojovaly a již nedovolily hradeckým vyrovnat.
Stav série tedy po sobotě 1:0.

V neděli odpoledne jsme odjeli na odvetu do Hradce, respektive do Kuklen. Kdo tam někdy byl tak ví, že to je snad nejhorší povrch v republice.
Nicméně jsme opět do zápasu skvěle vkročili a už v první minutě jsme vedli 1:0. Trpělivou hrou jsme čekali na další příležitosti a v páté minutě jsme se dočkali a zvýšili na 2:0. Jakoby se scénář z prvního utkání opakoval. Soupeř snížil na 2:1 a my opět na konci první třetiny zvýšili na 3:1. Když jsme v 38. minutě zvýšili na 4:1 a šli do třetí třetiny s tímto náskokem, vypadalo to velice nadějně. Bohužel ve florbale je všechno možné. Zároveň nám do karat nehrálo to, že přestože soupeř hrál velice tvrdě, tresty jsme odpykávali my. To více komentovat nechci, ale kdo si chce udělat obrázek, doporučuji shlédnout video ze zápasu na platformě Českého florbalu. Zkrátka Hradec otočil utkání na 5:4 a ikdyž se nám ještě podařilo srovnat, v prodloužení jsme opět inkasoval a bylo rozhodnuto. Série pokračuje třetím rozhodujícím zápasem v úterý 13.3.
Věřím, že zápas zvládneme a postoupíme mezi 8 nejlepších týmů.