Související zápas

FLORBAL TURNOV
BivojFlorbal Turnov
4:3 po prodl.(0:3,3:3,6:3)
ne 19. 9. 2021 14:00 @ SH SPORTaS u Koldomu Litvínov, Národní liga, 2. kolo
49_20210920_163958.jpg

DOHRÁNO: Muži ztratili nadějně rozehraný zápas v Litvínově.

Muži v Litvínově většinu zápasu vedli a tahali za kratší konec. Nakonec se ovšem museli spokojit s pouhým jedním bodem za prohru v prodloužení.

Národní liga mužů

SK Bivoj Litvínov - TJ Turnov 4:3 p. p. (0:1, 1:1, 2:1, 1:0)

Ke druhému kolu Národní ligy odcestovali muži do Litvínova s vidinou zisku prvních bodů a napravení reputace po domácím debaklu s Butchis.

Do zápasu jsme vstoupili se třemi kompletními formacemi, včetně tří juniorů v sestavě. Litvínov začal utkání velice staticky a turnovští hráči se tomuto pomalému tempu bohužel přizpůsobili. Negativně se podepsal na kvalitě zápasu i místní gumový povrch, na kterém bylo k vidění velké množství technických nedokonalostí a chyb na obou stranách. Turnov držel v první třetině většinu času balónek, ale již tradičně trápila kluky koncovka a tak v brance skončil pouze jednou, a to se štěstím, po úniku navrátilce do turnovské sestavy, Radka Primáska.

Těsně před koncem první třetiny se zranil Šimon Janoušek a tak jsme do do druhé části nastupovali se dvěma formacemi. I nadále jsme byli více na míčku a měli jsme několik nadějných pokusů, ale do gólových šancí jsme se moc nedostávali. Jediný, kdo se dokázal prosadit, byl další navrátilec do sestavy, Štěpán Matěcha. Soupeř ucítil šanci a postupem času nám více a více zatápěl z protiútoků. Jeden z nich dokázal i proměnit a tak bylo skóre po dvou třetinách 2:1.

Do třetí třetiny jsme vstoupili přesilovkou, kterou se nám bohužel nepodařilo proměnit a i další průběh třetí části hry byl velice ovlivněn několika vyloučeními na obou stranách. Žádný z týmů ovšem nedokázal početní výhodu využít. Bohužel se nám nepodařilo odskočit a Litvínov dokázal využít jednu ze standartních situací a utkání vyrovnat. Začínalo se tedy více méně od znovu, ale stále jsme měli více ze hry, přestože i Litvínovští výrazně hrozili. Když už to vypadalo, že zápas směřuje do prodloužení, dokázal v čase 59:41 vše co stálo před ním prostřelit Jakub Janoušek a zdálo se, že je rozhodnuto. Ovšem zdání často klame a přesvědčili jsme se o tom i my, když už za dalších 7 vteřin bylo po závaru před Suchomelem znovu vyrovnáno.

Šlo se tedy do prodloužení, které se hraje systémem 3 na 3 a je to tedy víceméně o čekání na chybu. Smutným a pro nás po celém průběhu utkání poněkud krutým epilogem byla situace, kdy soupeř blízko naší branky, na hraně faulu (pravděpodobně spíše za hranou) získal u mantinelu balonek a tuto výhodu dokázal přetavit ve vítěznou trefu. Domů do Turnova jsem si tedy přivezli pouhý jeden bod.

Nevěšíme ovšem hlavu a soustředíme se na čtvrteční pohárové utkání v Hradci Králové a sobotní domácí duel proti Traverze Mukařov, kde budeme chtít být zase o kousek lepší.