Související zápasy

FLORBAL TURNOV

Dohráno: Muži vedou v sérii play-down proti Kobylisům 2:0

Muži v obou dvou dramatický domácích zápasech play-down vyhráli a ujali se vedení v sérii 2:0. Junioři hráli na turnaji v Semilech v okleštěné sestavě a připsali si výhru a prohru. Dorostenci bohužel dvakrát smolně prohráli. Přípravka absolvovala další domácí turnaj.

Národní liga mužů

TJ Turnov - Florbal TJ Kobylisy 9:8 p. (5:1, 2:2, 1:5, 1:0)

Sestava: Švec (Suchomel) - Havlín, Dědek, Matěcha, Janoušek J., Maršík - Ptáčník, Vitásek, Šmída J., Hejduk, Švitorka - Mellan, Jiránek, Bursa, Janoušek Š., Pohl - Nezdara, Hlavnička

Branky a asistence: 7. Švitorka (Vitásek), 9. Hejduk (Šmída J.), 13. Matěcha (Vitásek), 15. Janoušek Š. (Mellan) 19. Maršík (Janoušek J.), 39. Janoušek J. (Matěcha), 40. Vitásek (Švitorka), 47. Hejduk (Švitorka), 64. Dědek

Prvními dvěma zápasy začalo mužům v sobotu a v neděli play-down, ve kterém je jednoznačným cílem udržet se v soutěži i pro příští ročník.

Do zápasu jsme vstoupili doslova výborně. Hráli jsme kvalitně s balonkem, vytvářeli si šance a stříleli jsme také góly. Po první třetině to tedy vypadalo na pohodové vítězství, nicméně hrajeme florbal a kouzlo tohoto sportu je právě v tom, že vedení o pět gólů ještě nemusí vůbec znamenat, což se nám v sobotu potvrdilo.

Ve druhé části soupeř přidal, začal hrát hodně důrazně a jednoduše. My jsme s nimi začali běhat tam a zpátky a nechali si vnutit jejich hru, což se nám vymstilo. Dočkali jsme se snížení, ale v přesilovce jsme přidali další dvě branky a vypadalo to, že už bychom si měli zápas pohlídat.

Ve třetí části to bylo podobné, s míčkem jsme hráli většinou my, ale soupeř hodně hrozil z rychlých protiútoků a některé dokázal proměnit. Přesto jsme deset minut před koncem stále vedli o tři branky a směřovali jsme k vítězství. Nicméně co čert nechtěl, přišlo pětiminutové vyloučení a naše vedení se rozplynulo jako pára nad hrncem. Soupeř se poté znovu zatáhl a mohli jsem rozhodnout, to se ale nestalo a tak se šlo do prodloužení.

V prodloužení jsme si vypracovali několik dalších příležitostí, všechny ovšem zůstali neproměněny. Rozhodující moment tak přišel až v 64. minutě, kdy bylo nařízeno trestné střílení proti brance Kobylis. To proměnil mladý turnovský kouzelník Dědek a hala propukla v jásot.

TJ Turnov - Florbal TJ Kobylisy 3:2 pn. (0:0, 1:1, 1:1, 0:0)

Sestava: Suchomel (Král) - Havlín, Dědek, Matěcha, Janoušek J., Maršík - Primásek, Ptáčník, Šmída J., Hejduk, Švitorka - Mellan, Jiránek, Janoušek Š., Nezdara, Hlavnička - Vitásek, Bursa, Pohl

Branky a asistence: 39. Hejduk (Maršík), 48. Švitorka, rozhodující nájezd Dědek

Druhý zápas série byl hodně takticky svázaný. Pro oba soupeře to bylo již čtvrté letošní střetnutí a třetí za posledních pár týdnů. Oba týmy se tak už velice dobře znají a mají se navzájem přečtené.

Obrázek hry byl po celý zápas prakticky stejný. Turnov hrál s balonkem a tvořil hru, klukům ovšem chyběla lehkost, kreativita a snad i trochu odvahy, zatímco hosté z Kobylis měli hluboko zatažený obranný blok, ze kterého vyráželi do nebezpečných protiútoků. Výborný výkon předváděli oba dva brankáři.

První třetina skončila za bezbrankového stavu a v dalších dvou padl vždy na každé straně jeden gól, díky čemuž se šlo znovu do prodloužení. Ani v prodloužení se víceméně nic nezměnilo a ani jeden tým nedokázal utkání rozhodnout, na řadu tedy přišla nájezdová loterie.

V nájezdech znovu úřadovali hlavně brankáři a v prvních čtyřech sériích gól nepadl. Až v páté sérii proměnil za domácí Švitorka a už to vypadalo nadějně, nicméně hostující Filip se stal hrdinou okamžiku a srovnal. Po pěti sériích tedy následovala takzvaná "rychlá smrt". Za Turnov se k trestnému střílení znovu postavil Dědek, kterému v první sérii rozhodčí gól neuznali. Znovu vytáhl svoje kouzlo, znovu nájezd chladnokrevně proměnil a vzhledem k tomu, že Suchomel dalšího střelce Kobylis vychytal, mohli se domácí společně s fanoušky radovat ze zisku druhé bodu.

Série hraná na čtyři vítězná utkání se nyní za stavu 2:0 pro Turnov stěhuje do pražských Kobylis, kde se bude hrát v sobotu a v neděli. Držte nám palce!

2. liga juniorů

TJ Turnov - SCC Semily 3:2

TJ Turnov - Florbal Jablonec 3:13

Junioři se v dalším turnaji, hraném v Semilech, utkali nejprve s domácím týmem a poté s dalším regionálním rivalem, Jabloncem. Sestava byla poněkud "okleštěná" a někteří klíčový hráči chyběli v sestavě, kvůli zápasům play-down. Zatímco v prvním zápase měli turnovští kluci více ze hry a nakonec také poměrně zaslouženě zvítězili, tak ve druhém utkání Jablonec jasně dominoval a zaslouženě vyhrál.

2. liga dorostenců

TJ Turnov - SCC Semily 4:5

Florbal Jablonec - TJ Turnov 6:3

V neděli jsme se s týmem dorostu vydali do nedalekých Semil. Našimi soupeři byli domácí Semily a Jablonec. V prvním utkání jsme smolně podlehli o jednu branku. Bohužel nám nezafungovala přesilová hra, která pro nás byla nakonec v zápase osudová, když jsme z ní pár vteřin před koncem inkasovali. Po pauze jsme nastoupili s hlavou nahoře vstříc na Jablonec. Dvě třetiny jsme dokázali soupeře držet gólově zkrátka, avšak ve třetí periodě rozhodla přesnost na hokejkách a naše nedůslednost v obranné části hry. Pochvalu za tento turnaj zaslouží zejména Filip Hájek, který statečně bojuje s o tři roky staršími soupeři a velmi nám pomáhá nejen v obraně, ale i v útoku.

TJ Turnov green - TJ Sokol Koberovy-Kobry 7:6

Holky a kluci z přípravky absolvovali na domácí palubovce několik velice povedených zápasů. Ve kterých sbírali další zkušenosti a měli možnost, vyzkoušet si naučené dovednosti v zápasovém prostředí a tempu.