Související zápasy

FLORBAL TURNOV

DOHRÁNO: Muži v nervy drásajícím zápase porazili Wizards

Muži v nervy drásajícím domácím zápase porazili pražské Wizards. Mladším žákům se nedařilo na turnaji v Teplicích. Přípravka absolvovala další turnaj v České Lípě. Turnaj starších žákyň se kvůli covidu nehrál.

Národní liga mužů

TJ Turnov - Wizards SO Praha 10 6:5

Sestava: Král (Starý) - Dědek, Jiránek, Matěcha, Janoušek J., Janoušek Š. - Ptáčník, Vitásek, Šmída J., Hejduk, Švitorka - Mellan, Primásek, Bursa, Nezdara, Pohl - Hlavnička

Branky a asistence: 2. Šmída J. (Švitorka), 14. Švitorka (Matěcha), 37. Matěcha (Janoušek J.), 43. Vitásek (Janoušek J.), 49. Dědek (Matěcha), 51. Vitásek (Šmída J.)

Zápas pro nás nemohl začít lépe, jelikož už v první minutě vystřelil domácím vedení J. Šmída a navíc jsme hráli několik přesilovek, ty ovšem zůstali nevyužity a hostům se podařilo vyrovnat. Když se v přesilovce konečně prosadil Švitorka, Wizards znovu zanedlouho srovnali a první třetině byl tedy stav 2:2.

Ve druhé třetině se hrálo ve velkém tempu a na hřišti bylo k vidění velké množství osobních soubojů, zákroků na hraně pravidel i faulů. Wizards se dostali do vedení, ale Matěcha ve vlastním oslabení vyrovnal.

Do poslední části se šlo za vyrovnaného stavu a na hřišti to opravdu jiskřilo. Turnov šel znovu do vedení díky navrátilci do sestavy Vitáskovi, který rozvlnil síť těsně po vypršení dalšího z trestů na straně hostů. Ti se ovšem znovu vrátili do zápasu a díky dvou slepeným brankám ve 47. minutě opět vedli. S tím se ovšem domácí nehodlali smířit, Dědek za necelé dvě minuty vyrovnal a za další dvě minuty se znovu trefil Vitásek, jehož gól se nakonec ukázal jako vítězný. Na hřišti bylo k vidění ještě mnoho zajímavých situací a Wizards se dostali do obrovského tlaku, když hráli nejprve dlouho 5 na 3, poté 4 na 3 a v závěru ještě 6 na 4. Turnovští kluci se ovšem v oslabení vyznamenali a skvěle je držel také brankář Král, který byl také po zásluze vyhlášen nejlepším hráčem utkání.

Z tohoto vyrovnaného, vyostřeného a pro diváky určitě velice zajímavého utkání jsme si odnesli výhru, která pro nás bude povzbuzením do dalších bojů.

K dalšímu utkání nastoupíme v sobotu 5. 2., již od 16:00, v Rudné proti druhému celku tabulky, Panthers Praha.

Liga mladších žáků

Florbal Jablonec Blue - TJ Turnov 4:2

TJ Turnov - ASK Lovosice-LFP Black -> nehráno

TJ Turnov - FD Teplice-DDM 1:3

Mladší žáci cestovali ke svému dalšímu turnaji do Teplic, kde odehráli pouze dva, z původně plánovaných tří zápasů. I vzhledem k malému počtu se jim tentokrát bohužel moc nedařilo a připsali si dvě porážky.

Liberecká liga přípravek

Crazíci FBC Liberec white - TJ Turnov black 5:5

TJ Turnov black - SCC Semily-Tygříci 12:2

FBC Česká Lípa white - TJ Turnov black 10:4

V sobotu jsme vyrazili do České Lípy pouze s jedním týmem - TJ Turnov black. Z důvodu malého počtu vycházel počet hráčů a hráček pouze na jeden tým. V prvním zápase jsme se potkali s Liberec WHITE, proti kterému jsme hráli vyrovnanou partii. Druhý zápas byl proti Tygříkům ze Semil, kde byl viděn krásný florbal. Poslední zápas jsme si zahráli s pořádajícím týmem, Českou Lípou. V posledním zápase bylo už vidět, že florbalisti z Turnova mají už něco za sebou a soupeře už moc nestíhali. Příště to už vyjde!