DOHRÁNO: Muži úspěšně vkročili do play-up. V České Lípě bodovala rezerva.

Úspěšné domácí zápasy mají za sebou muži v prvním kole play-up. Proti Spartaku Kaplice si připsali dvě důležité výhry a o víkendu se pokusí ukončit sérii a postoupit do dalšího kola.

Divize C

T.K.S. TJ Turnov - FBC Spartak Kaplice 7:6pp

Branky a asistence: 4. Lukáš Maršík (Martin Hejduk), 26. Jaroslav Šmída (Šimon Janoušek), 31. Emil Hejduk (Lukáš Maršík), 36. Filip Dědek (Jaroslav Šmída), 44. Šimon Janoušek (Jakub Janoušek), 52. Jonáš Mellan, 63. Jonáš Mellan (Lukáš Maršík)

Tak jak to v play-off zápasech bývá. Můžeš mít jakoukoliv taktiku, která bude sebelepší a pak hned v první třetině tvrdě narazíš. Celkově se jednalo o velmi vyrovnané utkání, které pro nás naštěstí dopadlo lépe. Výhry si vážím o to víc, že jsme ji dokázali urvat v nepříliš oblíbeném prodloužení. Díky soupeři, rozhodčím a divákům za zápas a zítra jdeme pro další bod.

Tomáš Jiránek

Divize C

T.K.S. TJ Turnov - FBC Spartak Kaplice 5:4

Branky a asistence: 14. Filip Dědek (Jaroslav Šmída), 33. Matěj Hájek (Martin Hejduk), 35. Šimon Janoušek (Ondřej Šmída), 50. Ondřej Šmída (Emil Hejduk), 54. Lukáš Maršík

Blahopřeji soupeři k vítězství ve velmi vyrovnaném utkání. Mrzí zejména chyby v obraně, kdy jsme nebyli vždy důslední v bránění střílejích hráčů a zároveň nepamatuji, kdy jsme trefili v utkání takové množství tyček. Těšíme se na zítřejší utkání.

Liberecká liga mužů

TJ Turnov B - FBC Liberec C 6:6

FBC Bestie Česká Lípa D - TJ Turnov B 12:5

V prvním zápase jsme hráli dobře a vytvořili jsme si poměrně velké množství dobrých šancí, které jsme ovšem ve výraznější vedení dokázali přetavit až během druhé třetiny. V poslední části si ale naše obrana vybrala dovolenou a během pár minut soupeř otočil skóre z 5:2 na 5:6. V závěru už jsme poté stihli pouze vyrovnat, ale lepší bod než nic.

Ve druhém zápase to bylo spíše o přežití než o výhře. Nehráli jsme dobře a měli jsme špatný pohyb, takže jsme prohráli zaslouženě. Mnohem více ale mrzí to, že zákeřně hrající soupeř v kombinaci s benevolentními rozhodčími, nám celý zápas dokázal dost znechutit.

Osobní povzdech: opravdu velice moc mě mrzí, že hokejistům, kteří jdou hrát florbal, není nikdo schopný vysvětlit, že je to jiný sport a že není možné přenášet prasárničky z ledu do haly. Název "Bestie" je v tomto případě skutečně nomen omen.

František Záleský

1.liga juniorek

FBC Liberec - TJ Sokol Královské Vinohrady 13:1

FBC Liberec - FAT PIPE FLORBAL CHODOV 8:9

O tomto víkendu čekaly juniorky dva naprosto rozdílné zápasy a to v sobotu s beznadějně posledním týmem TJ Sokol Královské Vinohrady a pak v neděli s lídrem soutěže FAT PIPE Florbal Chodov.

Zápas s SKV Vinohrady byl vyrovnaný jen do 10. minuty první třetiny. Do té doby byly hráčky Vinohrad schopné držet krok s našimi děvčaty. Pak už se ukázala kvalita našeho týmu a byla to jen otázka výše skóre.

V neděli nás pak čekal úplně jiný soupeř, který za celou sezónu ještě neprohrál a ke všemu nám opět chyběly hráčky, které byly nominované za ženský A tým. Možná právě to byl impuls pro naše děvčata, která se v zápase proti Chodovu vzepjala k neskutečnému výkonu. Celý zápas jsme dotahovali a po první třetině prohrávali 4:1 a v 7. minutě druhé části dokonce 5:1. Pak se nám podařilo snížit na 5:2 a po úspěšném provedení trestného střílení Lucky Cidlinské i na 5:3. Chodov však kontroval a zvýšil vedení na 6:3. Opět jsme snížili na rozdíl dvou branek na 6:4, ale děvčata z Chodova dvěma slepenými góly opět odskočila na rozdíl 4 branek na 8:4. Naše holky to však nezabalily a zlepšeným výkonem se podařilo něco, co asi ani největší optimista nečekal. Poprvé v zápase se nám podařilo vyrovnat na 8:8. Hatrickem k tomu přispěla Lucka Cidlinská, ale celý tým hrál s obrovským nasazením a sebeobětováním. V brance čarovala Anička Wienerová a ostatní holky se k ní přidávaly. Nakonec trochu šťastným gólem, se Chodovu přeci jen podařilo zápas zvrátit na svou stranu, ale minimálně bod by si naše holky v tomto zápase určitě zasloužily. Zvlášť, když druhou i třetí třetinu výsledkově Chodov přetlačily (3:2 a 4:3). Přestože jsme nakonec nebrali ani bod, po zápase by nikdo neřekl, že jsme prohráli. Byl to heroický výkon od všech děvčat a podařilo se nám dát takovému týmu jako je Chodov osm branek. To se v sezóně ještě žádnému týmu nepodařilo. Co musím hlavně ocenit je to, že holky po celý zápas nepřestávaly makat a ukázaly obrovský morál, kdy se dokázaly vždy vrátit do zápasu, který se jevil už jako ztracený. Myslím, že před play-off je to dobrý signál jak pro ně, tak pro nás trenéry.