Související zápasy

FLORBAL TURNOV

DOHRÁNO: Muži prohráli v prodloužení, ženy zapsaly výhru a prohru, do sezóny vstoupily žákyně.

Muži ztratili v koncovce dvoubrankový náskok a prohráli s Plzní v prodloužení, ženy zapsaly na domácí palubovce výhru proti Rudým dračicím Týn a prohru se Soběslaví. Do sezóny vstoupily mladší žákyně.

Národní liga mužů

TJ Turnov - FbC Plzeň 6:7 p. (2:1, 0:1, 4:4, 0:1)

Do domácího zápasu proti Plzni jsme vstupovali s vidinou zisku dalších bodů, přestože jsem si byli vědomi síly soupeře.

Utkání pro nás nemohlo začít lépe, když už v prvním střídání rozvlnil síťku v brance hostí Matěcha a přestože se Plzeň snažilo o aktivní hru a vysoko nás napadala, dokázali jsem si s tím poradit a v šesté minutě přidal po dobře rozehrané standartce druhý gól Dědek. Celou první třetinu jsme tahali za delší konec provazu a mohli přidat i další branky, ale skóre se již měnilo pouze jednou, když se hostům z Plzně podařilo snížit.

Ve druhé třetině se hrálo vyrovnané utkání, které se místy měnilo spíše ve válku a bitvu o každý metr hřiště. K vidění bylo velké množství osobních soubojů a mnoho zákroků na hranici pravidel, ale gól padl jenom jeden a to naneštěstí do turnovské branky, když Plzeň využila přesilovou hru.

Do třetí části se šlo za vyrovnaného stavu a boj plný fyzické hry a tvrdých soubojů pokračoval. Turnovským se navíc podařilo využít dvě šance a znovu odskočit do dvoubrankového vedení, to se bohužel ztenčilo díky trestnému střílení během vlastní přesilovky a následovala přestřelka, která se zastavila až na stavu 6:5. Za domácí zkompletoval hattrick Matěcha, trefili se také Ptáčník a Hejduk.

Tři minuty před koncem si Plzeň vybrala time-out, odvolala brankáře a v šesti lidech v poli se jim podařilo vyrovnat. V závěru utkání mohli ještě oba dva týmy rozhodnout, ale svoje poslední šance již nevyužily. A tak následoval, pro naše muže opět celkem krutý, epilog - tedy prodloužení 3 na 3, ve kterém dokázala Plzeň zápas rozhodnout a v Turnově tedy zůstal pouze jeden bod.

V sobotu 16. 10., od 19:00, nás čeká další domácí utkání - tentokrát proti Benešovu, tak nám nezapomeňte přijít fandit.

1. liga žen

TJ Turnov - Rudý Dračice MLADÝCH NADĚJÍ TÝN 9:5 (5:2, 3:1, 1:2)

5. kolo První ligy žen bylo pro Turnovské ženy na domácím hřišti. Do zápasu vstoupily velmi slušně, ale v průběhu zápasu síla ubývala a hra začala být pro ženy z Turnova složitější, už se zdálo, že vedení které si vybojovaly při první a druhé třetině ztratí a prohrají zápas. Florbalistky Turnova se ale nedaly a svoje vítězství si udržely. I přesto, že vyhrály, musí dopilovat chyby, kvůli kterým dostaly góly. Nejlepší hračkou se stala Adéla Kyselová. Děkujeme divákům, že nám fandili a doufáme, že se uvidíme na dalších zápasech.

TJ Turnov - Banes Florbal Soběslav 7:12 (2:3, 3:4, 2:5)

V nedělním domácím zápase, se ženám moc nedařilo. Dva zápasy za víkend trochu napovídaly tempu a výsledkem byla ztráta tří bodů a výhra Soběslavi v poměru 7:12.
V páté minutě zápasu, se ženy poprvé a naposledy dostaly do vedení, kdy Kateřina Vacíková s tečí Lucie Brabcové upravila skóre na 1:0, poté ženy už jen dotahovaly. Na začátku třetí třetiny byl zápas ještě poměrně hratelný, kdy se prohrávalo jen s jednogólovým rozdílem, bohužel během pěti minut, kdy Soběslav skórovala hned tři laciné góly za sebou, bylo už o výsledku rozhodnuto.
Nejlepší hráčkou utkání se zaslouženě stala Barbora Bajerová.

Liga mladších žákyň

TJ Turnov - Crazinky FBC Liberec 7:1

FBK Wings Most - TJ Turnov 10:9

TJ Turnov - FBC Česká Lípa blue 4:2

Po dlouhé pauze, vynucené epidemií coronaviru, svou soutěž rozehrály mladší žákyně. Vstoupily do turnaje, který se odehrával v Turnově, v obměněné sestavě a šlo jim to velice dobře. Pro několik hráček to byl dokonce první turnaj a projevila se jistá nezkušenost, ale během turnaje se zlepšovaly a všem týmům jsme byly rovnocenným soupeřem. S výsledkem dvou vítězství a jednou těsnou prohrou mohou být holky spokojeny.