DOHRÁNO: Muži potvrdili dobrou formu a znovu vyhráli

Sezona mužů se překlopila do druhé poloviny. Turnov do ní vkročil výborně, když porazil Mladou Boleslav a usadil se na šesté pozici Divize. O víkendu se představila i turnovská mládež.

Divize C

Florbalová akademie MB - T.K.S. TJ Turnov 5:9

Branky a asistence: 4. Filip Dědek (Jaroslav Šmída), 18. Jonáš Mellan (Jaroslav Šmída), 23. Ondřej Šmída (Filip Dědek), 28. Jaroslav Šmída (Filip Dědek), 33. Emil Hejduk (Jan Novotný), 48. Jan Novotný (Jonáš Mellan), 49. Jan Novotný (Emil Hejduk), 58. Štěpán Pohl (Jan Novotný), 60. Jan Novotný

Černá perla chytila správný směr a pluje přímo na Karibik... Další dobrý výkon znamená čtvrtou výhru v řadě a pro nás je to obrovské oddechnutí. Soupeře jsem kromě výpadku ve třetí třetině nepouštěli k výraznějším šancím a sami jsme postupně dokázali stupňovat tempo hry. Teď v týdnu potrénujeme a v sobotu se vidíme v Turnově na akci roku. Děkuji rozhodčím, soupeři a Gajdovi s Bleskem za podporu.

, Hanzl, Bulušek, Iker, J. Honzák, Prousek

Dne 3.12.2023 jsme vyjeli na dlouhý trip až do České Třebové. S sebou jsme si vezli tři nováčky v sestavě, z toho dva byli z kategorie starších žáků. V prvním utkání nás čekal tým Florbal Jablonec. Do zápasu jsme nevstoupili vůbec dobře. První třetinu jsme prohráli 0:2. No a když soupeř vsítil na počátku druhé třetiny třetí branku, už to nebylo nic pěkného. Hlavně jsme tvořili zbytečné fauly končící vyloučením. Ke konci druhé třetiny se nám povedla vstřelit branka, konkrétně se jednalo o jednu sekundu před pauzou po druhé třetině. Tato branka nám vlila krev do žil. Do třetí třetiny vlétl úplně jiný tým T.K.S. Od počátku této třetiny jsme hráli to, na co jsme zvyklí a co jsme si řekli před samotným zápasem. Během sedmi minut jsme vstřelili tři branky a ujali se vedení 4:3. Tento výsledek jsme si už pohlídali a vzali všechny tři body.

V druhém zápase jsme se utkali s týmem FBC Hradec Králové. O tomto týmu jsme věděli, že je velmi silný na balónku. Utkání jsme začali velmi dobře, když jsme dokázali jít dvakrát i do vedení. Hradec byl, ale lepším týmem, brzy dorovnal skóre a poté se ujal vedení. My jsme si vypracovali poměrně dost brankových příležitostí, ale neproměnili jsme je. No a když neproměníte sedm ,,gólovek” a naopak soupeř vás za každou promarněnou šanci potrestá, nemůžeme se poté divit konečné prohře 8:3. Děkujeme všem fanouškům za poporu. No a my se už budeme pomalu připravovat na další zápasy, a opět pojedeme do České Třebové, kde odehrajeme zápasy nejen s domácím týmem. Čekají nás tam také Sokoli Pardubice, ale to až 17. 12. 2023.

Tomáš Fabián

Liga mladších žáků

FBC Panthers Liberec BLACK - TJ Turnov 3:3

TJ Turnov - SCC SEMILY 6:8

Na další turnaj mladších žáků jsme se vypravili sice v malém počtu, ale s o to větší chutí. V prvním zápase jsme sice prohrávali 0:3, ovšem dokázali jsme skóre dorovnat a nebýt naší špatné produktivity, mohli jsme jasně vyhrát. Ve druhém zápase jsme poté svedli vyrovnanou bitvu s týmem Semil, kterou jsme nakonec těsně prohráli.

Celkově bych chtěl kluky za turnaj pochválit, makali, hráli naplno a dali do toho všechno. Pokud budeme s tímto přístupem pokračovat i dále, určitě se budeme zlepšovat.

František Záleský

Liga přípravek

TJ Turnov - TJ Sokol Koberovy - Kobry

1. FBC DDM Děčín IV white - TJ Turnov

TJ Turnov - FBC Česká Lípa blue

Přípravka má za sebou další turnaj, na který cestovala do České Lípy.

Liga mladších žákyň

TJ Turnov - Florbal Chomutov 3:4

FBC DDM Kati Kadaň - TJ Turnov 9:7

Mladší žákyně odehrály další turnaj v Lounech, kde na nás po náročné cestě čekal tým Chomutova a Kadaně. Úvodní zápas proti Chomutovu jsme nezačali dobře, první třetinu jsme brzy prohrávali o dvě branky a s touto ztrátou jsme vstupovali do druhé třetiny. Holky začaly plnit úkoly, co jsme si řekli o přestávce a povedlo se nám vyrovnat, bohužel ke konci třetiny jsme inkasovaly. Poslední třetina přinesla ještě po jedné brance na každé straně. V dramatickém závěru se nám nepodařila využít hra bez brankáře. Druhý zápas s Kadaní byl jako přes kopírák. Opět jsme brzy pohrávali o dvě branky, holkám se dařilo na vývoj reagovat, využívaly přesné nahrávky a dostávaly se do zakončení. Zápas se proměnil v přestřelku, bohužel nám chyběly právě dvě branky k remíze. I zde jsme zkusili hru bez brankáře, což byla pro holky cenná zkušenost. Za dnešní výkon si zaslouží holky pochválit, vzhledem k jejich mladému věku odvedly maximum, je to velký příslib do budoucna.

Jaroslav Pajkrt

1. liga dorostenek

FBC Liberec - FBC DDM Kati Kadaň 5:6

Mocní Tuleni Podbořany - FBC Liberec 0:15

V sobotu dorostenky vyrazily do vzdálených Podbořan. Cesta byla daleká, ale hlavně velice komplikovaná, protože jako každý rok silničáře zaskočil nečekaně sníh. Přesto jsme dorazili včas a mohli tak nastoupit proti lídrovi soutěže z Kadaně. Pokud jsme si chtěli uchovat šanci ještě celou soutěž vyhrát, museli jsme Kadaň porazit. Bohužel jsme do utkání nevstoupili dobře a hned ve druhé minutě prohrávali 1:0. Podařilo se nám sice během dvou minut stav otočit, ale závěr třetiny patřil soupeřkám. Po první třetině jsme ztráceli jednu branku. Hned na začátku druhé třetiny jsme srovnali na 3:3, ale pak soupeřky po našich nedůrazech v obraně odskočily na rozdíl dvou branek. Do třetí třetiny holky vlétly na kadaňské a zatlačily je na jejich polovinu. Nejenže jsme vyrovnali na 5:5, ale už to vypadalo, že zápas otočíme v náš prospěch. Bohužel přišlo klasické nedáš - dostaneš a po fatální chybě naší obránkyně, jsme 20 vteřin před koncem inkasovali a již jsme na to nedokázali zareagovat. Prohra znamená, že z největší pravděpodobností nás čeká v play-off o MČR silný soupeř z Prahy. Druhý zápas byl jen slabou náplastí nad nepovedeným prvním zápasem. Soupeřky jsme celkem jednoznačně přehráli a odjížděli tak z Podbořan se smíšenými pocity.

Miloš Cidlinský

1. liga juniorek

FBC Liberec - K1 Florbal Židenice GU19 11:4

Juniorky měly v sobotu nastoupit proti Buldočkám, ale bohužel sněhové počasí způsobilo, že nám soupeř z Brna nedorazil. Zápas se tedy neodehrál a zřejmě se bude muset najít náhradní termín. A tak si zahrály až v neděli proti juniorkám z Židenic. Jelikož právě probíhá mistrovství světa žen v Singapuru, mohli jsme konečně využít i juniorky, které jinak nastupují za ženy. Chyběla nám jen Karolina Klubalová, která jako nejmladší účastnice mistrovství světa odjela s českou reprezentací reprezentovat Českou republiku. I tak se ukázalo, že pokud hrajeme v plné sestavě, jsme schopni hrát skvělý florbal. Soupeřky sice vsítily první branku, ale pak už byl celý zápas pod naší taktovkou. Za turnovské hráčky musím opět vyzvednout výkon brankářky Aničky Wienerové a Lucky Cidlinské, která si připsala v utkání 7 kanadských bodů (3+4).