Související zápasy

FLORBAL TURNOV

DOHRÁNO: Muži porazili první Náchod a přípisují si už sedmou výhru v řadě

Sedmou výhru v řadě si připisuje turnovský celek v letošní divizní sezoně. Ani aktuálně první rezerva Náchoda nestačila na rozjetý domácí celek a Turnov je tak s 28 body na aktuální čtvrté příčce. První zápasy v roce 2024 mají za sebou i mladší žáci.

Divize C

T.K.S. TJ Turnov - Florbal Primátor Náchod B 6:5

Branky a asistence: 26. Dominik Reczai (Jan Novotný), 39. Jan Novotný (Martin Hejduk), 40. Dominik Reczai (Jan Novotný), 48. Dominik Reczai (Jan Novotný), 53. Jan Novotný (Dominik Reczai), 54. Dominik Reczai (Emil Hejduk)

První zápas v roce 2024 pro nás skončil nejlépe jak mohl. Na domácí palubovce jsme porazili lídra tabulky Florbal Primátor Náchod B poměrem 6:5. Z počátku to sice nevypadalo na výhru, ale možná i díky skvělým fanouškům, kterých bylo přes sto, jsme zvládli parádní obrat a připsat další tři body do tabulky. Po dlouhé době jsme měli možnost hrát na tři kompletní formace.

V úvodní části hry jsme si vybrali klasickou desetiminutovku hrůzy, během které nám soupeř nastřílel hned tři branky. Po této lázni jsme se naštěstí byli schopni sebrat, ale branku jsme nevstřelili. Naše hra ovšem prodělala zlepšení. Ve druhé třetině jsme už přidali i nějaké branky. Konkrétně se podařilo dát tři, soupeř přidal dvě další. Byť jsme druhou třetinu vyhráli, skóre bylo stále ve prospěch Náchoda a to 3:5. V závěrečné části se Turnov uchýlil ke stažení na dvě formace, což přispělo ke zvýšení aktivity převážně v napadání a ve střelbě. Soupeři to dělalo problémy a velký tlak nakonec neustál. Náchod totiž už nepřidal žádnou trefu. Turnovu se podařilo v 53. minutě vyrovnat na 5:5 a po 67 vteřinách přidat šestou, vítěznou branku po parádní kombinaci Reczai. Soupeř se na konci pochopitelně uchýlil ke hře bez brankáře a přidělal nám několik vrásek na čele. Branku však nedal a my jsme tak mohli začít rok 2024 výhrou za tři body, která divákům nabídla slušné drama.

Liga mladších žáků

FLORBAL JABLONEC Blue - TJ Turnov 6:9

TJ Turnov - FBC Lomnice 4:9

Mladší žáky v sobotu dopoledne čekal další domácí turnaj a hned v prvním utkání hracího dne dokázali dobře navázat na výhru z posledního prosincového turnaje, když porazili po vyrovnaném zápase Jablonec, což znamenalo zisk cenné, třetí výhry v této sezoně.
Po dobrém výsledku kluci sahali i ve druhém zápase proti dobře technicky i fyzicky vyspělé Lomnici, ale náš dvoubrankový náskok ve třetí třetině dokázal soupeř smazat a výsledek otočit.
Pro mladší žáky to však byl nejen výsledkově, ale zejména pak herně možná jeden z nejlepších turnajů této sezony a je jen na nich, zda se budou chtít dále zlepšovat nebo se spokojí s výsledky z první poloviny sezony.