Související zápasy

FLORBAL TURNOV

DOHRÁNO: Muži padli v Náchodě, vstup do sezóny mají za sebou junioři.

Muži prováhali šanci připsat si další body do tabulky Národní ligy a prohráli v Náchodě. První zápasy nové sezóny mají za sebou junioři, kteří ale nezačali moc dobře a na úvod utrpěli dvě porážky.

Národní liga mužů

Florbal Primátor Náchod - TJ Turnov 9:5 (2:1, 2:0, 5:4)

Ke čtvrtému kolu Národní ligy cestovali muži Turnova na východ, do Náchoda, kde je čekal souboj s místním bývalým účastníkem 1. ligy.

Do utkání jsme vstoupili celkem dobře a vytvořili jsme si několik příležitostí, jednu se nám podařilo také využít a dostali jsme se do vedení. Nicméně začali se ozývat naše bolístky, nechali jsme se nesmyslně vyloučit a soupeř vyrovnal. Chvíli poté jsme si nepohlídali standartní situaci a náš nadějný vstup do utkání byl ten tam.

V úvodu druhé části jsme nedokázali proměnit přečíslení 3 na 1 a od té doby nestála naše hra ani za zlámanou grešli. Náchod byl na balonku a kontroloval zápas, my jsme se většinou bránili a byly jsme bez energie, bez zápalu. Domácím se ve druhé třetině podařilo dalšími dvěma brankami navýšit skóre a před poslední třetinou jsme tedy prohrávali 1:4.

Do třetí třetiny jsme několik věcí změnili a na obrázku hry se to hned projevilo. Byli jsme více aktivní a dostávali jsme se do šancí, zároveň jsem se ale nebyli schopní vyvarovat chyb a dalších vyloučení, které nás hrozně sráželi dolů. Po dalších dvou neubráněných oslabeních jsme prohrávali už hrozivých 1:6, ale poté začala přestřelka, která se zastavila až na konečném skóry 5:9. Podařilo se nám sice vstřelit několik branek, ale soupeř dokázal využít naše chyby a nemilosrdně je trestal.

Pokud chceme v dalších utkáních uspět, nemůžeme si dovolit strávit půlku zápasu v oslabení a výrazně zapracovat na nedostatcích naší hry.

V sobotu 9. 10., od 19:00, pokračujeme doma proti Plzni, tak nás přijďte podpořit.

2. liga juniorů

TJ Turnov - SC Podještědí Český Dub 4:7 (2:2, 1:4, 1:1)

FLORBAL JABLONEC - TJ Turnov 8:5 (3:0, 3:2, 2:3)

Covidová doba a hlavně adolescence bohužel znovu zamávaly už tak těžce zkoušeným kádrem našich juniorů, který přišel během posledních let o velký počet více i méně talentovaných jedinců a tak letos nepatříme v naší soutěži k favoritům.

K prvním zápasům se kluci vydali do Tanvaldu, kde se utkali s Českým Dubem a Jabloncem. V obou utkáních prohráli, ale rozhodně nebyli bez šancí a kdyby podali svůj top výkon a nemuseli se během zápasů potýkat se zraněním nejlepšího hráče, mohli oba soupeře porazit.

Kluci se musí nadále zlepšovat a poctivě pracovat na trénincích, poté můžou zápasy vyhrávat.