Související zápasy

FLORBAL TURNOV

DOHRÁNO: Muži nezvládli závěr utkání s pražskou Slávií a po prohře po nájezdech klesli na předposlední příčku. Béčko odváží z dalšího turnaje tři body

Ani vedení 5:2 na začátku třetí třetiny nestačilo mužům k získání tří bodů. Béčko na turnaji v Českém Dubu dokázalo jednou zvítězit. Turnaj mají za sebou mladší žákyně a turnovské holky válčily v barvách FBC Liberec.

Divize C

T.K.S. TJ Turnov - FBC Slavia Praha 5:6pn

Branky a asistence: 13. Šmída J. (Janoušek J.), 17. Maršík (Hejduk), 21. Janoušek Š. (Šmída O.), 31. Zakouřil (Šmída J.), 39. Hájek (Hejduk)

Osmé, hořké kolo Divize v Turnově nabídlo duel s týmem FBC Slavia Praha. Utkání pro nás začalo dobře. Po delší době jsme proměnili přesilovou hru a odehráli relativně povedenou první třetinu. Hra místy nebyla hezká napohled. Tu a tam chybí přehled, často letí kopec. To nám fungovalo do konce druhé třetiny. V ní se nám podařilo proměnit několik brejků. S sebou to ale neslo podstatnou věc, neustálá hra tam a zase zpět nás stála drahocenné síly, které v závěru chyběly. Je to těžké, když je tam někdo skoro dvě minuty, vidí před sebou dva metry místa a hned jde dopředu. Tahle dravost není úplně ke škodě, ale nesmíme zapomínat, že máme svoje limity. Když se k tomuhle ještě přidá tlak soupeře, fyzičkou ovlivněná technika a fakt, že jsme Slávii vrátili do zápasu je z toho vyrovnání zápasu a následné prodloužení s nájezdy. Ty nedopadly, protože jsme neproměnili ani jeden. Uvidíme, co se stane příští týden v Liberci.

Martin Hejduk

Liberecká liga mužů

TJ Turnov B - FBC Panthers Liberec C 3:10

USK Slavia Liberec B - TJ Turnov B 4:15

Na další turnaj béčka jsme se sešli v "klasickém" počtu osmi lidí, bohužel opět bez brankáře, takže tuto roli musel znovu zastat Wambi Wambach. I přes nízký počet jsme předvedli poměrně dobré výkony a na rozdíl od minule nám naštěstí nedošly síly. V prvním zápase jsme se bohužel potýkali s naprosto katastrofální produktivitou, což se během třetí třetiny velice negativně podepsalo na naší morálce a ochotě bránit, takže jsme vysoko prohráli, přestože konečný výsledek neodpovídá obrázku hry. Druhý zápas jsme poté zcela ovládli a i přes destrukční a velice nepříjemný styl soupeře dokázali nasázet patnáct branek, zaplaťpánbůh za to!

František Záleský

Liga mladších žákyň

TJ Lokomotiva Louny-Surikaty - TJ Turnov 4:8

TJ Turnov - Mocní Tuleni Podbořany 2:4

Mladší žákyně vyrazily v neděli do nedalekého Liberce. Sešli jsme se v kompletní sestavě, což je skvělé. Bohužel se nám tento turnaj nepovedl. Od začátku to nebylo takzvaně ono. V prvním zápase jsme nedokázali nasazením a pohybem potrápit podle velikosti hráček starší a zkušenější tým z Loun, který odehrál turnaj v pěti hráčkách. Na naší straně byla početní výhoda, kterou jsme nedokázali nijak využít. Druhý zápas s týmem z Podbořan už byl dramatičtější. Sice jsme celou dobu doháněli ztrátu, holky se nevzdávaly a bojovaly, čehož si cením. Ještě to nebylo z mého pohledu to, co jsou holky schopné zahrát, ale nevzdaly se a nedaly se bez boje.

Jaroslav Pajkrt

1. liga juniorek

FBC Liberec - FbŠ Bohemians 3:7

V sobotu odpoledne jsme na domácí půdě v Liberci přivítali velice silný tým z Prahy a tím byly hráčky z FbŠ Bohemians. Přijely v nejsilnější možné sestavě co momentálně mají i s brankářkou juniorské reprezentace, která ukázala během zápasu, že tam právem patří. Minimálně tři tutové góly nám zázračně chytila. Náš tým bohužel v nejsilnější sestavě opět nenastoupil a k tomu více jak polovinu hráček trápila rýma a kašel. Přesto k utkání nastoupily a ukázaly, že pokud je vůle a maximální nasazení, dá se hrát s kýmkoli. Všem hráčkám které hrály, patří obrovské poděkování za nasazení a bojovný výkon.
Přesto se kvalita i počty soupeře (přijely v počtu 18+2) musely časem projevit. Tým Bohemians má svou hru založenou především na perfektní fyzičce a pokud se k tomu přidá i kvalita, je opravdu těžké s nimi hrát. Přestože naše juniorky podlehly, ukázalo se, že pokud budeme v plné sestavě a hlavně zdraví, může příští klání dopadnout úplně jinak.

Miloš Cidlinský

1. liga dorostenek

FBC Liberec - FD Teplice 8:2

FBC Liberec - FBC Česká Lípa 12:1

V neděli, už ani nevím po kolikáté letos, jsme vyrazili hrát do Litvínova, tentokrát s dorosteneckým výběrem (Turnov a Liberec). Soupeřem byly děvčata z Teplic a z České Lípy.
První zápas začal z naší strany dosti nervózně a dlouho nám trvalo, než jsme se dostali do tempa. Dá se říci, že jsme potřebovali jednu celou třetinu na provozní zahřátí. Pak jsme již přidali na tempu a postupně navyšovali náskok. Soupeřkám se sice podařilo dvakrát skórovat, i když jednou jim k tomu pomohla naše hráčka, ale to se někdy stává. Děvčata si po zápasu uvědomila, že i se slabším týmem se musí hrát zodpovědně, s nasazením a hlavně si hlavu před zápasem správně nastavit a žádného soupeře nepodcenit. Nemuselo by se to příště vyplatit.
V druhém zápase holky ukázaly, že se poučily z předchozího zápasu a nastoupily hned od začátku koncentrovaně. Výsledkem byla spanilá jízda, kde k vidění byla vidět jedna krásnější kombinace za druhou. Výsledek hovoří za vše. Co mě těší, že k celkovému výkonu přispěly všechny zúčastněné. Nicméně těžší zápasy máme ještě před sebou a je důležité se vždy řádně na soupeře připravit. Věřím, že si tuto zkušenost dnes odvezly domů.