Související zápasy

FLORBAL TURNOV

DOHRÁNO: Muži neudrželi vedení v sérii a končí po prvním kole play-up. Dařilo se naopak dorostencům.

Ani vedení 2:0 v sérii, která se hraje na tří vítězná utkání, nestačilo turnovským mužům na postup do dalšího kola play-up a sezóna pro ně tak končí. Dorostenci naopak mají dvě výhry a vyhlíží play-off. Zápasy mají za sebou v libereckých barvkách i holky z dorostenek a juniorek.

Divize C

FBC Spartak Kaplice - T.K.S. TJ Turnov 9:7

FBC Spartak Kaplice - T.K.S. TJ Turnov 4:3pp

T.K.S. TJ Turnov - FBC Spartak Kaplice 3:4pp

Vyrovnaná série, gratulace soupeři. Na to, že jsme před sezónou nevěděli, jestli to letos vůbec poskládáme. jsme s dvanácti statečnými odjeli sezónu plnou up&down´s a končíme v prvním kole. Díky týmu a celému oddílu za celou sezónu, která pro nás končí dříve než jsme před začátkem play-up plánovali. To je hold sport. Teď uvidíme, co bude. Díky za sezónu a v příští třeba zase čau.

Shrnutí posledního zápasu od trenéra Tomáše Jiránka

1. liga dorostenců

Finance Novák FBK Jičín - T.K.S. TJ Turnov 4:5sn

T.K.S. TJ Turnov - OLYMP FLORBAL 4:3

Sestava: B: Bezděk, Mlejnek,
Šreiber, Vondál, Hájek, Kyloušek, Karpíšek M. Honzák, Kořínek, Vaněk(C), Daněček, Hanzl, Prousek, Drbohlav, Bažant, Vodháněl, Ducháček, Bulušek, Iker

V sobotu 2. 3. 2024 jsme pokračovali v našem tažení 1. ligou dorostu. Opět jsme hráli na domácí palubovce, tentokrát ve sportovní hale v Turnově. Už zpočátku jsme věděli, že náš čekají velmi těžcí soupeři FBK Jičín a pražský klub OLYMP Florbal. Poslední tréninky jsme uspořádali v turnovské hale, aby si kluci zvykli na povrch hřiště. To přinášelo ovoce už v prvním zápase s Jičínem, kdy jsme už po dvou minutách vedli 2:0. V druhé třetině jsme ještě dvě branky přidali a vše nasvědčovalo hladkému, až nečekanému vítězství. Do poslední třetiny jsme vstoupili s velkým nadšením a trošku jsme usnuli na vavřínech. Toto využil soupeř a po vstřelení tří branek dorovnal skóre na konečných 4:4. Nechali jsme si tedy utéct tři body, místo toho jsme měli v té chvíli jistý jeden a šlo se do prodloužení v podobě nájezdů. Do nájezdů jsme šli v této sezóně už po třetí a i tentokrát jsme je vyhráli. Rozhodnutí přišlo až s devátým nájezdem, kdy rozhodl Jakub Michal Prousek.
Do druhého zápasu jsme šli s vědomím, že nám pro postup z výkonnostního koše stačí pouze jeden bod. Na remízu se ale hrát nedá a tak jsme v šatně kluky namotivovali k vítězství. Ani toto vítězství se nerodilo vůbec lehce, když si vezmete, že Olymp vybírá na každý zápas s cca 40 hráčů těch cca 15 nejkvalitnějších, nemůžeme se jim v tomto zatím rovnat. I tak jsme soupeře trápili od prvních minut. První třetinu jsme hráli vyrovnaně, ale vyhráli jsme 2:1. Druhou třetinu Olymp přidal a třetinu vyhrál. Do poslední třetiny jsme šli s jednogólovým mankem. Změnili jsme trošku taktiku, vybojovali si trpělivou hrou přesilovku a v této srovnal Filip Hájek na 3:3. Soupeř začal být nervózní a začal kupit chyby. Jednu z nich rychlým únikem strestal Jenda Vodháněl, který zažil na tomto turnaji premiéru neboť se jedná stále ještě o hráče z kategorie starších žáků. Stav 4:3 vydržel až do konečného hvizdu a my jsme zaznamenali tři body do tabulky. To znamenalo, že jsme se mohli pochlubit skokem na 1. místo tabulky tohoto koše, což znamená historický první postup pro turnovský dorost.
Na závěr bych chtěl hráčům poděkovat za jejich obrovskou práci a píly. Je vidět, že i když jsme tvořili v minulé sezóně páté kolo u vozu, zapracovali jsme a nyní jsme více jak plnohodnotný tým patřící do této, nejvyšší ligy v dorosteneckém věku v celé České republice. Moc děkujeme za důvěru a podporu všech fanoušků a nyní budeme věřit, že nás dorazíte podpořit i do bojů play off, kdy na nás nejspíš připadne jeden z nejlepších týmu v ČR, Florbal Mladá Boleslav. Na postup přes Boleslav máme malé šance, ale porveme se o to.

Tomáš Fabián

1. liga juniorek

FBS Olomouc - FBC Liberec 8:3

V sobotu zajížděly juniorky k poslednímu zápasu 1.ligy juniorek do Olomouce. Jelikož se tento termín křížil s jarními prázdninami, se zápasem play-off žen a k tomu se přidala i marodka, odjížděli jsme v dosti okleštěné sestavě. Ale na to jsme si už během sezóny tak trochu zvykli. Přesto děvčata odehrála výborně první a třetí třetinu. Bohužel ve druhé třetině jsme si vybrali slabší chvilky, vypadli jsme z koncentrace na zápas a to nás stálo výsledek. Juniorky tak skončily celkově na osmém místě tabulky a čekaly na soupeře do play-off. Tím se stal tým z Hradce Králové. Takže o víkendu začínáme od začátku, protože víme, že play-off je úplně jiná soutěž.

Miloš Cidlinský

1. liga dorostenek

FBC Liberec - FBC DDM Kati Kadaň 5:3

GFG Florbal Sokolov KV Plamen - FBC Liberec 2:16

V neděli vyrazily dorostenky do Chomutova, kde prvním zápasem vyzvaly lídra soutěže sebevědomou Kadaň. Zápas se výsledkově tvářil vyrovnaně, ale na hřišti to vypadalo úplně jinak. Kadaň sice vsítila tři branky, ale bylo to po náhodných akcích, po závarech nebo po chybě mladičkých obránkyň, které mimochodem zahrály velice dobře. Holky měly zápas pevně v rukou a hrály převážně na soupeřově polovině. Nikdo by se nedivil, kdyby jsme branek dali více, ale to tak někdy bývá. Kvalita hry byla jasně na naší straně, což dokazuje i to, že jsme v oslabení 5:3, hráli na jejich straně hřiště a dokonce si i vytvářeli šance. Přesto s největší pravděpodobností skončíme celkově na druhém místě, což nám do předkola na MČR přisoudí silného soupeře z Prahy, zřejmě opět Tatran Střešovice.

Druhý zápas se Sokolovem už byl i výsledkově jednoznačnější. Bylo k vidění spoustu krásných individuálních i kombinačních akcí. Holky si oba zápasy užily a ukázaly, že máme velkou kvalitu a to musím ještě podotknout, že jsme ani tentokrát nepřijeli v plné sestavě.