Související zápasy

FLORBAL TURNOV

DOHRÁNO: Muži i ženy doma vyhráli!

Muži v úterní dohrávce porazili Kobylisy a získali díky tomu potřebné sebevědomí do play-down, v sobotním zápase poté v okleštěné sestavě podlehli Královu Dvoru. Dorostenci na domácím turnaji bohužel dvakrát prohráli. Mladší žáci úřadovali na turnaji v Lovosicích a domů přivezli tři vítězství. Ženy po dlouhé době protrhli sérii proher a porazily doma Českou Lípu. Juniorky mají z turnaje v Mostu jednu výhru a jednu prohru.

Národní liga mužů

TJ Turnov - Florbal TJ Kobylisy 9:6 (0:3, 3:1, 6:2)

Sestava: Král (Hladík) - Havlín, Dědek, Matěcha, Janoušek J., Maršík - Primásek, Vitásek, Šmída J., Hejduk, Švitorka - Mellan, Jiránek, Bursa, Janoušek Š., Pohl - Nezdara, Šmída O., Hlavnička

Branky a asistence: 24. Matěcha (Janoušek J.), 32. Vitásek (Matěcha), 34. Švitorka (Šmída J), 43. Švitorka(Šmída J.), 46. Bursa (Janoušek Š.), 48. Hejduk (Matěcha), 57. Matěcha (Vitásek), 59. Maršík, 60. Matěcha

Vstup do zápasu byl z naší strany doslova hororový. Byli jsme ospalí, bez energie, bez zápasu a už v šesté minutě jsme prohrávali 0:3. Vypadalo to s námi zle, nedobře, naštěstí jsme se ovšem alespoň trochu dostali do hry a ve zbytku první části už žádný gól nepadl.

Ve druhé části jsme měli mnohem více ze hry a dokázali vyrovnat. Soupeř ovšem před koncem třetiny znovu udeřil a tak jsme měli před poslední třetinou o čem přemýšlet.

Třetí část byla vyloženě pro diváky. Hrálo se hodně divoké utkání, provázené několika vyloučeními a smrští gólů, která se zastavila na cifře 6:6. Bylo ovšem znát, že taháme za delší konec provazu, což jsme potvrdili přesilovkovým gólem necelé čtyři minuty před koncem, který se nakonec ukázal jako vítězný. Hosté si v závěru vybrali oddechový čas a pokoušeli se vyrovnat. Hra v šesti se jim ale vůbec nedařila a dvěma góly do prázdné branky jsme potvrdili své vítězství.

TJ Turnov - T.B.C. LUCERN Králův Dvůr 2:8 (1:2, 0:2, 1:4)

Sestava: Král (Starý) - Primásek, Vitásek, Matěcha, Bursa, Maršík - Mellan, Šmída J., Nezdara, Švitorka, Hlavnička - Ptáčník, Pohl, Šmída O.

Branky a asistence: 20. Matěcha (Vitásek), 58. Vitásek (Matěcha)

K sobotnímu zápasu jsme bohužel nastoupili v hodně okleštěné sestavě a na hřišti to bylo znát. Přesto se ale během první třetiny hrálo vyrovnané utkání, hráli jsme ze zajištěné obrany a můžeme litovat, že jsem nezužitkovali několik brejkových situací.

Ve druhé části připomínal zápas spíše tragikomedii a obrovské množství času jsme strávili ve čtyřech, díky čemuž soupeř hru opanoval, dostal se na koně povedlo se mu navýšit vedení.

Během třetí třetiny už hosté kontrolovali utkání a nám postupně docházeli síly. Vývoj jsme se ještě pokoušeli zvrátiti aktivní hrou s napadáním, to se nám ale příliš nedařilo a obdrželi jsme několik dalších branek.

Výsledek hovoří poměrně jasně, ale hrát v plné sestavě a v pěti lidech, mohlo být vše úplně jinak ... škoda.

2. liga dorostenců

TJ Turnov - FBC Liberec B 2:9

FBC Panthers Liberec - TJ Turnov 11:5

Dorostencům se bohužel na domácím turnaji nedařilo a připsali si dvě vysoké porážky.

Liga mladších žáků

TJ Turnov - FD Teplice-Krupka 7:0

TJ Turnov - ASK Lovosice-LFP Black 3:2

TJ Turnov - SK Štětí 12:3

V sobotu cestovali mladší žáci k dalšímu turnaji – tentokrát do Lovosic.

Ve svém úvodním vystoupení si snadno poradili s družstvem FD Teplice – Krupka. Konečné skóre bylo 7:0.

Druhý zápas byl nejlepším a nejdramatičtějším utkáním celého turnaje. Naši borci 2x v zápase prohrávali (0:1 a 1:2), ale závěr patřil jim. V posledních dvou minutách otočili skóre a na konci zápasu se velmi radovali z vítězství 3:2.

V posledním mači si s chutí zastříleli a po vítězství 12:2 odjížděli domů s maximálním počtem bodů.

Za bojovný a disciplinovaný výkon je nutné pochválit všechny hráče. Každý z nich odevzdal na hřišti maximum a to je základ pro další zlepšování.

1. liga žen

TJ Turnov - FBC Česká Lípa 5:4 (2:1, 1:2, 2:1)

Sestava: Hassová - Brabcová K., Koubková, Fišerová, Vacíková, Veselá Š., Brabcová L., Vlková, Kyselová

Branky a asistence: 4. Kyselová (Brabcová L.), 9. Kyselová (Vacíková), 29. Vacíková (Vlková), 50. Kyselová (Vlková), 50. Brabcová (Kyselová)

V sobotu 12. 2. jsme v Turnově odehrály odložený zápas s Českou Lípou. Soupeřkám sice celou sezónu patří až poslední příčka tabulky, ale den před tímto utkáním odehrály vyrovnaný zápas s favoritkami celé ligy z Liberce a protože my jsme již tradičně nedaly dohromady ani dvě pětky, dal se očekávat vyrovnaný souboj.

Do první třetiny oba týmy vstoupily rozvážně, na balonku byla spíše Česká Lípa a my jsme vyčkávaly v obraně. Ve čtvrté minutě se ale jako první prosadila Adéla Kyselová. Soupeřky dokázaly krátce poté odpovědět a srovnaly na 1:1. V deváté minutě se opět prosadila Kyselová, která krásnou střelou pod horní tyčku nedala hostující brankářce šanci. V polovině první třetiny pak nedokázaly naše soupeřky využít přesilovou hru, ale ve zbytku třetiny se držely na míčku a nás bránění stálo spoustu sil.

Ve druhé třetině jsme chtěly zlepšit především důraz před naší brankou a také více kombinovat s balonkem. Bohužel se nám ani jedna z těchto činností příliš nedařila a na konci 27. minuty se opět z dorážky trefila Seifrtová. O minutu později doplachtila do českolipské branky střela Kateřiny Vacíkové, která vrátila našemu týmu vedení. Ve 33. minutě přišlo druhé vyloučení, ale ani tentokrát hostující hráčky obranu ani gólmanku Natálii Hassovou nepřekonaly. Těsně před koncem prostřední části se pak podruhé prosadila Seifrtová a do šaten jsme šly za stavu 3:3.

Vyrovnaný zápas pokračoval i ve třetí třetině. Zlom nastal v 50. minutě, kdy nejprve Kyselová zkompletovala hattrick a ihned poté překonala Soukupovou i Lucie Brabcová. Trenérka hostujícího týmu si vyžádala timeout, který se soupeřkám vyplatil, jelikož po půl minutě vstřelily gól a dotáhly se na rozdíl jediné branky. Přestože soupeřky nadále trpělivě kombinovaly a dostávaly se do mnoha šancí, nedokázaly přesně zakončit. V 55. minutě jsme si i my zahrály přesilovku, ze které gól nepadl. V závěru utkání zkoušely českolipské soupeřky hru v šesti, ale podařilo se nám náš těsný náskok uhájit a z utkání si odnést tři body.

Příští víkend odehrajeme doma poslední dvě utkání základní části. V sobotu se od 15 hodin utkáme s Litvínovem a v neděli nás ve stejný čas čekají soupeřky z Chomutova. Přijďte nás podpořit!

2. liga juniorek

FBC DDM Kati Kadaň - TJ Turnov 0:4

TJ Turnov - Florbal Chomutov 0:3

V neděli odjelo 6 statečných odehrát své zápasy do Mostu. Po organizačních zmatcích jsme 1. zápas odehráli s FBC DDM Kati Kadaň a po třetinách (0:3, 0:1 a 0:0) se holky radovaly ze 3 bodů po vítězství 4:0.

Druhý zápas, který následoval po krátké přestávce, byl více o vůli a bojovnosti, než o florbalových dovednostech. Přes veškeré úsilí se projevil nedostatek sil, a přesto porážka 3:0 byla svým způsobem pro naše hráčky výhrou.

Všech 6 hráček, které tyto zápasy odehrály, zaslouží maximální ocenění. Ostatní hráčky, které mohly jet, ale zůstaly doma, by se měly zamyslet nad svým přístupem …