Související zápasy

FLORBAL TURNOV

DOHRÁNO: Muži doma porazili Náchod, úspěšné i další týmy

Muži doma v parádním zápase porazili Náchod. Junioři si na domácím turnaji připsali další dvě výhry. Starší žáci jednoznačně opanovali svůj turnaj v Rumburku. Mladší žákyně se rozloučily s kalendářním rokem také na domácí palubovce.

Národní liga mužů

TJ Turnov - Florbal Primátor Náchod 4:3 (1:1, 1:1, 2:1)

Sestava: Král (Jirman) - Dědek, Havlín, Matěcha, Janoušek J., Maršík - Primásek, Ptáčník, Hejduk E., Švitorka, Hlavnička - Mellan, Janoušek Š., Bursa

Branky a asistence: 9. Matěcha (Švitorka), 29. Matěcha (Maršík), 53. Hejduk E. (Janoušek Š.), 59. Matěcha

Mužské áčko nastoupilo v sobotním utkání proti Náchodu, který je aktuálně čtvrtý.

Obrázek hry vypadal po celou dobu zápasu víceméně stejně. Proti poměrně kvalitnímu soupeři jsme dokázali dobře bránit a být trpělivý na balonku, což nám v předchozích zápasech tolik chybělo. Celé utkání se zároveň hrálo poměrně tvrdě a na obou stranách jsme byli svědky několika vyloučení a dokonce bylo na každé straně k vidění i trestné střílení.

Utkání bylo velice vyrovnané a odpovídal tomu i stav, když první třetina končila za stavu 1:1 a druhá za stavu 2:2. Ve třetí třetině šel Náchod do vedení, ale Hejduk dokázal vyrovnat a už už to vypadalo, že i třetí třetina skončí 1:1 a půjde se do prodloužení, ale 69 sekund před koncem korunoval svůj další výborný výkon Matěcha a završil hattrick.

Narozdíl od minulých utkání jsme si dokázali skvěle pohlídat závěr zápasu a Náchod jsme při závěrečné power-play vůbec k ničemu nepustili. Mohli jsme se tedy radovat z výhry a výborně odvedené práce.

Rádi bychom se od tohoto zápasu odrazili a ve zbývajících utkáních sezóny se porvali o play-off.

Další důležitý zápas nás čeká už v pátek v Plzni, od 19:00, proti místnímu FbC.

2. liga juniorů

TJ Turnov - Florbal Jablonec 5:4

TJ Turnov - SCC Semily 9:1

Svůj poslední turnaj v tomto kalendářním roce odehráli junioři na domácí palubovce. Turnaj se odehrával v poměrně dobré atmosféře a na hřišti bylo k vidění opravdu hodně zajímavých situací a srandy.

V prvním zápase junioři sice dlouho prohrávali, v poslední třetině ovšem dokázali zápas otočit a urvat všechny tři body. Ve druhém zápase již od počátku dominovali a celkem v poklidu si došli pro další vítězství.

Liga starších žáků

TJ Turnov - Mocní Tuleni Podbořany 4:1

TJ Turnov - FBC Česká Lípa blue 5:2

TJ Turnov - Florbal Jirkov 5:4

V sobotu se tým starších žáků zúčastnil turnaje v Rumburku. Po lehce rozpačitém úvodním zápase s Podbořany jsme sehráli povedený zápas proti České Lípě a působení na turnaji uzavřeli zápasem proti Jirkovu. Po neúspěších z minulých turnajů jsme slavili úspěch v podobě tří výher.

Liga mladších žákyň

TJ Turnov - Crazinky FBC Liberec 7:7

Florbal Chomutov - TJ Turnov 8:7

TJ Turnov - FBC DDM Kati Kadaň 8:8

V sobotu 11. 12. jsme odehráli poslední turnaj v tomto roce a to na domácí palubovce. Sešli jsme se téměř v plném počtu. I když v tomto týmu máme většinu nových hráček, hra se turnaj od turnaje zlepšuje. V prvním zápase jsme se utkali s naším sousedem z Liberce, oba týmy se rozešly po spravedlivé remíze. Druhý zápas jsme odehráli proti Chomutovu, kde se nám nepodařil závěr zápasu a z velmi nadějného výsledku jsme bohužel museli přijmout těsnou porážku. Hned poté jsme sehráli poslední zápas proti Kadani. Po dramatickém průběhu hry, kde mohl opět vyhrát jakýkoli tým, se nakonec výsledek zastavil opět na remíze. Jelikož tímto turnajem jsme již odehráli polovinu zápasů v sezóně 2021-2022, je namístě zhodnotit prozatímní výsledky. Holky udělaly spoustu práce a posouvají se kupředu, jak individuálně, tak jako celý tým. Jen tak dál!