Související zápasy

FLORBAL TURNOV

DOHRÁNO: Muži doma porazili Mukařov, ženy dvakrát prohrály.

Muži doma ve třetím kole Národní ligy porazili v zajímavém zápase Traverzu Mukařov a připsali si první letošní vítězství. Ženy čekaly další dva výjezdy, ze zápasů proti Slavii Plzeň a Texas Longhorns si ovšem přivezly pouze jeden bod.

Národní liga mužů

TJ Turnov - FAT PIPE Traverza Mukařov 8:6 (3:2, 1:3, 4:1)

Další zápas čekal turnovské muže na domácí palubovce proti několikanásobnému vítězi Národní ligy, Traverze Mukařov. Vstupovali jsem do něj s touhou konečně zvítězit a využít výhody domácího prostředí.

Od začátku utkání jsme více drželi balonek a soupeř z Mukařova (tým tvořený převážně pražskými hráči) hrál spíše zataženě a čekal na naše chyby. Těch ovšem přicházelo poměrně velké množství a speciálně při rozehrávce jsme několikrát dokázali vyrobit gólovou šanci pro soupeře, víceméně z ničeho. Také v útočné fázi jsem často zbytečně ztráceli balonky a soupeř dokázal několik našich chyb potrestat. Naštěstí i my jsme dokázali alespoň částečně prolomit impotenci v zakončení, která nás zatím provází a tak jsme se s Mukařovem neustále přetahovali o vedení. Celkově jsme ale měli více ze hry.

Podobný obrázek mělo utkání až zhruba do své poloviny, kdy jsme začali tak trochu "bláznit" a zbytek druhé třetině to bylo "nahoru-dolů". Můžeme děkovat výbornému Královi, který kromě dvou trestných střílení, zlikvidoval také několik dalších nadějných akcí soupeře. Před poslední částí hry jsme tak ztráceli jednu branku, při stavu 4:5.

Ve třetí třetině jsme dokázali hodně zkvalitnit naši hru s míčkem a celkově ukázali více florbalovosti, díky čemuž jsme začali soupeře znatelně přehrávat a začalo se to ukazovat i na skóre. Hned v první minutě vyrovnal Primásek a poté již následovalo galapředstavení Lukáše Maršíka, který hattrickem během dvanácti minut zápas rozhodl. Pochvalu ovšem zaslouží celý tým, který táhl za jeden provaz a zaslouženě jsme si došli pro vítězství.

Příští týden pokračujeme v Náchodě a za čtrnáct dní nás nezapomeňte přijít znovu podpořit do turnovské haly proti Plzni.

První liga žen

FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň - TJ Turnov 14:3 (4:0, 7:0, 3:3)

3. kolo první ligy se pro naše turnovské ženy odehrávalo v Plzni, kde se snažily pokračovat ve vítězné sérii, ale ne každý den se daří.

Do zápasu poprvé vstoupily s dvěma kompletními formacemi a čekal je těžký zápas. Plzeň suverénně ovládla první dvě třetiny, během kterých skórovala hned jedenáctkrát.

Ve třetí třetině dokázaly konečně využít své šance Adéla Kyselová, která dala první turnovský gól až za stavu 11:0, společně s Dominikou Hančovou, která po plzeňské odpovědi doplňovala skóre na 12:2. Nakonec se ještě jednou prosadila Kyselová a celý zápas tedy skončil výsledkem 14:3 pro Slavii Plzeň.
      Tento zápas byl pro turnovské ženy velkým zklamáním, kde jediným světlým momentem ze zápasu byla právě třetí třetina, když se hráčky na hřišti vzpamatovaly a skórovaly tři góly. Cenu za nejlepšího hráče si odnesla Dominika Hančová.

TEXAS LONGHORNS - TJ Turnov 6:5 p. p. (3:3, 1:1, 1:1, 1:0)

V první třetině jsme hned na začátku obdržely tři góly to nás probudilo. Po dorážce Dominiky Hančové jsme snížily na stav 3:1 a navíc jsem do konce třetiny ještě dokázaly vyrovnat zásluhou Adély Kyselové a Kateřiny Vacíkové.

V druhé třetině jsme opět obdržely na začátku góla a stav byl 4:3 pro Texas. Stav jsme dokázaly dokonce třetiny srovnat na 4:4.

Do třetí třetiny jsme vstoupily lépe a odskočily jsme gólem Karolíny Bittnerové, takže stav byl pro nás 5:4. Vedení jsme ovšem bohužel neudržely a Texas srovnal na 5:5 a do konce třetí třetiny se již nic nezměnilo.
      Zápas šel tedy do prodloužení, kde jsme bohužel neuspěly a prohrály jsme 6:5.