Související zápasy

FLORBAL TURNOV

Dohráno: Muži budou mít v sobotu druhý matchball

Muži po sobotní jasné výhře nevyužili první matchball a další budou mít za stavu série 3:1 v sobotu, na domácí palubovce. Béčku se doma v okleštěné sestavě vůbec nedařilo. Junioři ve zdecimované sestavě statečně bojovali na turnaji v Liberci, bohužel ale dvakrát prohráli. Starším žákům tentokrát domácí turnaj příliš nevyšel. Juniorky si z Kadaně přivezly jednu výhru a jednu prohru.

Národní liga mužů

Florbal TJ Kobylisy - TJ Turnov 5:10 (1:4, 2:2, 2:4)

Sestava: Suchomel (Král) - Šmída J., Jiránek, Matěcha, Janoušek J., Maršík - Ptáčník, Primásek, Janoušek Š., Hejduk, Švitorka - Vitásek, Nezdara, Hlavnička

Branky a asistence: 10. Šmída J. (Matěcha), 12. Šmída J. (Matěcha), 13. Janoušek Š. (Hejduk), 13. Maršík (Janoušek J.), 28. Vitásek (Janoušek J.), 32. Jiránek (Matěcha), 50. Maršík (Matěcha), 52. Matěcha (Janoušek J.), 56. Hejduk (Matěcha), 60. Švitorka (Ptáčník)

Během víkendu měli muži na programu další dvě pokračování play-down proti pražským Kobylisům.

V sobotu jsme do utkání vstoupili dobře, hráli jsme dominantně s míčkem a hned v první třetině si vytvořili slibný čtyřbrankový náskok. Domácí se sice do zápasu vrátili a náš náskok stáhli, ale dokázali jsme znovu odskočit a během třetí třetiny jsem si výsledek bez problémů pohlídali.

V utkání jsme soupeře celou dobu přehrávali a jasně jsme zvítězili. Díky tomuto vítězství jsme si vytvořili výhodu tří matchballů na ukončení série.

Florbal TJ Kobylisy - TJ Turnov 5:3 (2:1, 0:1, 3:1)

Sestava: Král (Suchomel) - Šmída J., Dědek, Matěcha, Janoušek J., Maršík - Primásek, Ptáčník, Janoušek Š., Hejduk, Švitorka - Vitásek, Jiránek, Hlavnička, Mellan

Branky a asistence: 17. Vitásek (Hejduk), 31. Janoušek J. (Matěcha), 53. Švitorka (Jiránek)

První "matchball" a čtvrtý zápas série nás čekal hned v neděli.

Nedělní zápas byl oproti tomu sobotnímu zcela odlišný. Na našich holích byla znát nervozita, nejistota a nedokázali jsme se dostat do tempa. S tím, jak jsme měli problém se prosadit jsme byli postupem času stále více nervózní a podráždění. Právě toto hrálo do karet soupeři, který zápas takticky dobře zvládal a dostával se i do šancí.

Přesto byl zápas celou dobu velice vyrovnaný a až do posledních minut nebylo jasné, kdo vyhraje. Gól na 4:3 se domácím podařilo vstřelit v 55. minutě a nakonec to byl také gól vítězný, jelikož závěrečná hra v šesti už nám moc nevyšla a dostali jsme navíc ještě jednu branku.

Za stavu 3:1 se tedy série stěhuje zpátky do Turnova, kde budou mít domácí v sobotním utkání druhý matchball. Začínáme v 18:00, přijďte nám fandit!

Regionální liga mužů

FBC Česká Lípa B - TJ Turnov B 13:3

TJ Turnov B - FBC Šluknovsko Česká Lípa C 7:19

Muži se na domácím turnaji bohužel potýkali s mnoha absencemi a souběhem áčko, béčka i juniorů v jeden den. V malém počtu a bez gólmana bohužel jenom těžko vzdorovali zkušenému týmu Lípy. V utkání se Šluknovskem byly jejich šance o poznání větší, ale herně se vůbec nedařilo, projevila se únava a soupeř dal gól snad úplně ze všeho. Příště to snad bude lepší!

2. liga juniorů

SCC Semily - TJ Turnov 7:2

TJ Turnov - FBC Panthers Liberec 2:8

Juniorům chyběly víceméně všechny opory a ve velice malém počtu tedy museli vzdorovat značné přesile. Prali se statečně, ale na více, než dvě jasné prohry to nestačilo.

Liga starších žáků

FBC Česká Lípa blue - TJ Turnov 4:2

SCC Semily - TJ Turnov 4:0

Florbal Jablonec Blue - TJ Turnov 2:2

Starší žáci se letos naposledy představili na domácí palubovce. Turnaj jim ale bohužel moc nevyšel a ze tří utkání vytěžili pouze jednu remízu.

2. liga juniorek

FBK Wings Most - TJ Turnov 0:3

TJ Turnov - FBC DDM Kati Kadaň 3:5

V neděli vyrazil tým juniorek v lehce pozměněné sestavě na turnaj do Kadaně, kde změřil síly s týmem domácích a týmem z Mostu.

Vstup do prvního zápasu byl opatrný, soupeřky nás překvapily osobní obranou a napadáním, takže nám chvilku trvalo, než jsme zjistily, jak se s tím vypořádat. Jakmile jsme ale přehrály napadající soupeřky, dařilo se nám jak v sólových akcích, tak v kombinacích na soupeřově polovině. I přes velké množství šancí se nám podařilo proměnit jen tři z nich. Soupeřkám jsme ale nedovolily skórovat ani jednou a vyhrály jsme 3:0.

Po kratší pauze mezi zápasy jsme nastoupily k druhému utkání, u kterého bylo jasné, že se bude jednat o jiný florbal. Nasazení do zápasu bylo skvělé, hrálo se nahoru dolů, což bylo pro domácí diváky jistě atraktivní. Opět jsme se dobře tlačily do zakončení, nebály se hrát s míčkem a obětavě bránily. I přes zpočátku nepříznivé skóre se nám podařilo srovnat na 3:3 a hrát zodpovědně. Bohužel ve třetí třetině soupeřky ještě jednou skórovaly, a tak jsme si vybraly oddechový čas, zmobilizovaly nejlepší z nejlepších a vyrazily vyrovnat. Gólových šancí jsme si během minuty a půl vytvořily opravdu hodně, k naší smůle jsme je neproměnily, došly nám síly a soupeřky nakonec ještě jedním gólem potvrdily vítězství. Holky si zaslouží velkou pochvalu za nasazení a dobrý výkon. Pokud se nám povede udržet fazónu, určitě máme šanci vybojovat si 3. místo v tabulce.