Související zápasy

FLORBAL TURNOV
24_20220628_110126.png
59_20211108_193149.jpg

DOHRÁNO: Mladší žáci i starší žákyně si podmanili svoje turnaje.

Muži v šíleném zápase prohráli s konkurentem v boji o play-off, Wizards Praha. Béčko si veze domů tradičně jednu výhru a jednu prohru. Dorostenci mají bohužel ze tří zápasů v Tanvaldu tři prohry. Mladší žáci ovládli se stoprocentní bilancí domácí turnaj a postupují o koš výše. Stoprocentní bilanci mají také starší žákyně.

Národní liga mužů

Wizards SO Praha 10 - TJ Turnov 10:9 (7:2, 1:5, 2:2)

Sestava: Jirman - Havlín, Dědek, Matěcha, Janoušek J., Švitorka - Ptáčník, Jiránek, Hejduk E., Šmída J., Maršík - Mellan, Pohl, Janoušek Š.

Branky a asistence: 2. Maršík, 5. Hejduk E. (Šmída J.), 26. Matěcha, 27. Švitorka (Matěcha), 28. Janoušek J. (Jirman), 30. Maršík (Šmída J.), 38. Jiránek, 45. Janoušek (Ptáčník), 53. Švitorka (Matěcha)

Mužské áčko absolvovalo v Praze naprosto šílený zápas, ze kterého se znovu nepodařilo vydolovat ani bod.

Do utkání jsme vstoupili dobře a hned na začátku jsem si vypracovali dvoubrankové vedení. S balonkem jsme hráli dobře a také jsme několikrát nastřelili brankovou konstrukci. Nicméně následoval náš totální black-out na obranné polovině a během pouhých čtrnácti minut jsem inkasovali těžko uvěřitelných sedm branek, což nás v konečném důsledku stálo zápas a důležité body. Takto trestuhodná laxnost okolo vlastní branky byla až neuvěřitelná.

Po studené sprše o přestávce jsem znovu zapnuli a ve druhé třetině jsme soupeře jasně přehrávali, pravidelně jsme si tvořili šance a postupně začali ukrajovat náskok domácích. Před třetí třetinou už jsme ztráceli pouze jeden gól a do závěrečné části jsme šli s tím, že chceme zápas překlopit na naší stranu. To se nám také povedlo a po využité přesilovce jsme šli znovu do vedení, vše vypadalo dobře. Poté jsme ovšem polevili s naší aktivitou a zanedlouho poté dostal soupeř možnost vyrovnat z trestného střílení, kterou využil. A co čert nechtěl, po naší další nedůslednosti v obraně se skóre znovu překlopilo ve prospěch domácího celku. V závěrečné power-play už jsme znovu vyrovnat nedokázali.

Snad není ani nutné mluvit o tom, jaká atmosféra byla po zápase v šatně a kolik sil - hlavně těch psychických - nás toto utkání všechny stálo ... bohužel.

V dalším zápase přivítáme na domácí palubovce v neděli 14. 11., od 15:30 pražské Panthers.


Regionální liga mužů

FBC Česká Lípa B - TJ Turnov B 3:4

TJ Turnov B - FBC Šluknovsko Česká Lípa C 7:9

Mužské béčko cestovalo k dalšímu soutěžnímu turnaji opět do Liberce a již tradičně si připsalo jednu výhru a jednu prohru. V prvním utkání si chlapi dobrým taktickým výkonem došli pro výhru. Ve druhém utkání byli chlapi jasně lepší, ale góly bohužel střílel soupeř a tento vyostřený duel bohužel nakonec prohráli.


2. liga dorostenců

   TJ Starý Harcov Liberec - TJ Turnov 10:1

   SCC Semily - TJ Turnov 6:5

   TJ Turnov - Florbal Jablonec 1:13

   Dorostencům se na turnaji v Tanvaldu bohužel moc nedařilo a připsali si tři prohry. I prohrané zápasy ovšem znamenají další důležité herní zkušenosti, které se klukům určitě budou hodit.

   Liga mladších žáků

   SK Štětí - TJ Turnov 1:7

   Mocní tuleni Podbořany - TJ Turnov 1:3

   Florbal Jirkov - TJ Turnov 1:12

   Mladší žáci v neděli absolvovali druhý turnaj letošní sezóny, tentokrát na domácí palubovce. Motivace byla vysoká a snad i díky ní jsme odehráli tři velmi pěkné zápasy, konkrétně proti Štětí, Podbořanům a Jirkovu, které se nám podařilo všechny dovést do vítězného konce (konkrétně 7:1, 3:1 a 12:1). Kluci předvedli bojovnost, dobrou spolupráci i solidní dovednost na florbalce. Celkový výsledek podpořil svým výkonem i brankář, kterého v každém zápase soupeři překonali pouze jednou. Těšíme se na další kolo turnaje a uděláme maximum pro to, abychom na nedělní úspěch navázali!
   Přebor starších žákyň

   TJ Turnov - FBC Liberec 10:2

   SK Bivojky Litvínov Black - TJ Turnov 0:7

   TJ Turnov - SK Dubí 6:2

   V sobotu 6.11. vyrazily starší žákyně do nedalekého Liberce k dalšímu turnaji a to v počtu deseti děvčat.  Zde se postupně utkaly s týmy Liberce, Litvínova a Dubí. Děvčata navázala na  výkony z předešlého turnaje a celé florbalové dopoledne si v Liberci velice užily. Všechny tři zápasy odehrály ve vysokém tempu, kterému soupeřky prostě nestačily a podle toho také vypadaly výsledky. Já však musím opět hlavně vyzvednout týmovost a hru jako takovou. Holky hrály opravdu skvěle a to za starší žákyně nastupuje i hráčka ročníku 2010 Barča Pajkrtová, která svými výkony rozhodně přesvědčila, že právem do tohoto týmu patří. Moc bychom chtěl touto cestou všem holkám poděkovat za skvělé výkony a skvělou podívanou. Jen tak dál holky!