Související zápasy

FLORBAL TURNOV
140_20230313_182653.jpeg

DOHRÁNO: Mládež úspěšná, muži balancují nad propastí

Muži prohráli pátý zápas a za stavu 2:3 balancují na hraně sestupu. Béčko vytěžilo z turnaje v Liberci pouze bod. Dorostenecké áčko statečně čelilo favoritovi z Mladé Boleslavi, béčko má výhru a prohru. Mladší žáci dominovali na dalším turnaji ve Varnsdorfu. Juniorky se vybičovaly k neskutečným výkonům.

Národní liga mužů

Prague Tigers - TJ Turnov 4:2 (0:0, 2:1, 2:1)

Sestava: Suchomel (Horáček) - Jiránek, Dědek, Maršík, Palatínus V., Šmída O., Plíšek, Matěcha, Vacek, Šmída J., Hejduk E., Hejduk M., Švitorka, Novotný, Reczai, Buriánek, Janoušek Š.

Branky a asistence: 37. Švitorka (Hejduk M.), 50. Reczai (Matěcha)

Pátý zápas série play-down s týmem Prague Tigers pro nás smolně skončil 2:4. Se soupeřem jsme se utkali opět na Barrandově, již v téměř plné sestavě. O zápase můžeme mluvit jako o taktickém a vyrovnaném souboji. Až do poslední minuty jsem měli naději na dorovnání. Bohužel 30 vteřin před koncem Tigers přidali pojistku a rozhodli definitivně, jak zápas skončí.

První třetina byla bezgólová. Šance byly k vidění od obou týmů. Kralovali však brankáři, tyčky a obrany s bloky. Několik slibných příležitostí ze středu hřiště měl k dispozici například Ondřej Šmída. Bohužel pro Turnov se do toho vždy něco vloudilo. Ať už blok, nebo ta tyč. Každopádně v první třetině nebyl produktivní vůbec nikdo a do šaten se šlo za stavu 0:0.

Druhá třetina začala o něco smutněji. Ve druhé minutě Tigers vstřelili branku. Po technickém faux-pas se k brejku 2 na 1 dostali Manek s Masárem a první jmenovaný pálil do odkryté branky. Ve 25. minutě jsem šli do oslabení. Se soupeřovou přesilovkou jsme si poradili na výbornou a skoré se neměnilo. To se však o chvíli později změnilo, kdy ve 28. minutě dorazil Jakub Manek. Turnovský příspěvek přišel ve 37. minutě, kdy po standartní situaci na středu hřiště nahodil Švitorka. Jeho technická "plachtička" si našla místo nad rukou domácího brankáře. Do konce třetiny bylo k vidění ještě pár našich hezkých brejků na jeden dotyk. Žádná ze sítí se ovšem nerozhýbala a prostřední část skončila 1:2.

Ve třetí třetině jsme dostali k dispozici hned tři přesilové hry. Proměnila se jen jedna z nich a to když v 50. minutě vyrovnal Dominik Reczai. Vyrovnávací trefa nám dodala jistou energii, ale o několik jednotek času později jsme opět o gól prohrávali. V 54. minutě totiž backhandem od mantinelu vsítil Heřmanský. Na tuto situaci jsme pochopitelně zareagovali hrou v šesti hráčích bez brankáře a pokusem o vyrovnání. Bohužel soupeř nic takové nepřipustil a naopak v poslední minutě přidal svůj čtvrtý zásah. Veverka dostal od mantinelu míč na střed hřiště, kde chyběl někdo v Turnovském dresu. Suchomel to tak měl velice těžké a na míč nedosáhl.

Tím pádem je stav série 3:2 pro Tigers a Turnov musí vyhrát příští týden na domácí půdě, aby poslal sérii do posledního sedmého zápasu.

Zápas nám okomentoval kapitán Martin Hejduk.Regionální liga mužů

FBC Panthers Liberec B - TJ Turnov B 5:5

TJ Turnov B - Florbal Jablonec 1:9

Muži vyrazili na turnaj do Liberce ve velice silné sestavě a čelili dvou tradičním soupeřům. První zápas proti Panterům byl vyrovnaný a zaslouženě skončil remízou. Ve druhém zápase chlapům zvlhnul střelecký prach a Jablonci vysoko podlehli.


1. liga dorostenců

Florbal T.K.S. - Předvýběr.cz Florbal MB 1:12

Po dobrém vstupu do začátku utkání jsme bohužel opět nedokázali udržet soustředěný výkon a soupeře jsme svým nedůrazem v obranné části hry pustili do zápasu. Nebýt odchozené druhé třetiny, možná by skóre zápasu nevypadalo tak jednostranně. Z pozice outsidera jsme v několika fázích zápasu byli konkurenceschopní a snad se na zítřek zvládneme dostatečně připravit. Děkuji soupeři, rozhodčím a především divákům, kteří dokázali hráčům připravit atmosféru hodnou play-off.

Předvýběr.cz Florbal MB - Florbal T.K.S. 9:0

Po dnešním zápase musím kluky navzdory konečnému výsledku pochválit za obrannou část hry. Bylo vidět, že síly postupně ubývají, a proto soupeř trestal každou chybu. Do útoku byl pokyn jasný, dlouhý nakopávaný a trefovat zařízení. Část jedna se nám dařila, ale se zakončením už tak spokojený nejsem.

Děkuji klukům za celou sezónu, T. K. S. nekončí. Poděkovat se sluší také naším fanouškům, kteří s námi letos poprvé nemuseli cestovat na Šluknov a do Prunéřova, ale fandili nám proti nejlepším týmům v ČR.

Zápasy hodnotil trenér Tomáš Jiránek.


2. liga dorostenců

FBC Jazzmani Žatec - Florbal T.K.S. "B" 3:8

Florbal T.K.S. "B" - TJ Lokomotiva Louny 6:11

Dorostenecké béčko vyrazilo doplněné o několik starších žáků na další turnaj do Liberce. Kluci odehráli dva dobré zápasy a podali dobré výkony.

V prvním zápase byli po celou dobu jasně lepší a pětigólovým rozdílem porazili Žatec, přičemž nutno říci, že gólový rozdíl mohl být ještě mnohem větší. Druhý zápas byl velice vyrovnaný, ale chyby v obraně a špatné blokování střel nás bohužel stálo několik zbytečných gólů, což zapříčinilo konečnou prohru.

Turnaj okomentoval zastupující trenér František Záleský.


Přebor mladších žáků

TJ Turnov - Florbal Jablonec Yellow 21:0

TJ Turnov - Crazíci FBC Liberec black 10:2

Další turnaj starších žáků se odehrál ve Varnsdorfu, kam je z našeho "srdce Českého ráje" velice zájímavá nejkratší cesta přes Polsko a Německo.

V první zápase se hrálo víceméně pouze na jednu branku a skóre se zastavilo na obrovském jednadvacetigólovém rozdílu. Ve druhém zápase naše aktivita znatelně polevila, takže rozdíl nebyl tak velký, i tak jsme ale na hřiště jednoznačně vládli.

V kategorii mladších žáků se letos sešlo velké množství šikovných hráčů a speciálně ročník 2010 se jeví jako velice nadějný. Když se ohlédnu za touto pomalu končící sezónou a jejími výsledky, tak mě zpětně vyhodnoceno velice mrzí, že jsme přihlásili "pouze" přebor a nemůžeme se tedy poměřovat s nejlepšími týmy v rámci košově hrané ligy. Pevně doufám, že kluci neusnou na vavřínech, budou na sobě poctivě pracovat a dále se zlepšovat - pokud ano, tak je možné, že se od tohoto ročníku ještě dočkáme velkých věcí.

Autorem komentáře a krátkého zamyšlení je trenér František Záleský.


1. liga juniorek

FBS Olomouc - FBC Liberec 3:4

FBC Liberec - FBS Olomouc 1:2

11. 3. začalo play-off 1. ligy juniorek. Naším soupeřem je tým z Olomouce, který jako jediný z celé soutěže nepoznal porážku a po zásluze se stal celkovým vítězem základní části. Hraje se na dvě vítězná utkání a jelikož Olomouc byla v tabulce na prvním místě, měla výhodu domácího prostředí.

Začali jsme tedy v Olomouci a byl to strhující florbal, který byl napínavý až do konce. Naše děvčata předvedla neskutečné nasazení, bojovnost a obětavost. Bez těchto vlastností bychom prakticky neměly šanci na úspěch. Branky začaly padat až ve druhé třetině, kde jsme si udělali dvoubrankový náskok. Bohužel se soupeřkám ve čtvrté minutě třetí třetiny podařilo snížit na rozdíl jedné branky, což vlilo do žil olomouckým děvčatům novou energii. Valil se na nás jeden útok za druhým, ale vše zvládly naše urputně bránící hráčky, za hranicemi sebeobětování a co náhodou prošlo, to pokryla výborně chytající brankářka. Proto se nám podařilo jako prvnímu
týmu v soutěži porazit Olomouc a to 4:3, čímž jsme získali první výhru v sérii, což opravdu nikdo nečekal.

Hned druhý den, tentokrát v Liberci, jsme hráli odvetu. Soupeřkám z Olomouce nezbývalo nic jiného než vyhrát, aby se vyhnuly zklamání z vyřazení, se kterým určitě nepočítaly. Je to totiž tým, který se pasuje na celkového vítěze soutěže. Také proto od začátku bylo jejich nasazení ještě větší než v prvním zápase a výsledkem jejich snažení byl vstřelený první gól. My jsme však dokázali za necelé dvě minuty vyrovnat. Druhá třetina nepřinesla žádnou změnu ve skóre. Bohužel ve třetí třetině dokázaly juniorky z Olomouce v sedmé minutě přidat šťastný druhý gól, na který jsme již nedokázali odpovědět a prohráli tak 1:2.

Série se tak přesouvá opět do Olomouce, kde příští neděli sehrajeme rozhodující třetí utkání. Již dnes však mohu říci, že naše juniorky předvedly, že mají vysokou kvalitu a že dokáží hrát vyrovnané zápasy s kýmkoliv.

Zápasy okomentoval trenér Miloš Cidlinský.