Související zápasy

FLORBAL TURNOV

DOHRÁNO: Máme za sebou další výsledkově zajímavý víkend.

Muži si připsali další prohru a po roce znovu míří do play-down. Dorosteneckému áčku se ani tentokrát nepodařilo prolomit výsledkovou černou sérii, zatímco béčko si připsalo remízu a těsnou prohru. Mladší žáci v Železném Brodě jednou vyhráli a jednou prohráli. Přípravka zažila velice podařený turnaj v Lomnici. V kooperaci s Libercem se daří dorostenkám i juniorkám.

Národní liga mužů

TJ Turnov - FAT PIPE Traverza 5:6 (3:2, 0:2, 2:2)

Sestava: Suchomel (Horáček) - Hejduk M., Dědek, Švitorka, Šmída O., Janoušek Š. - Plíšek, Buriánek, Reczai, Hejduk E., Novotný - Maršík, Matěcha, Nezdara

Branky a asistence: 6. Hejduk M. (Dědek), 7. Maršík (Šmída J.), 19. Novotný (Reczai), 47. Hejduk M. (Matěcha), 55. Matěcha (Hejduk M.)

Máme za sebou 19. kolo Národní ligy. Tentokrát se hrálo na domácí palubovce s papírovým favoritem, Traverzou Mukařov. Ten nás porazil poměrem 5:6. Náš výkon nebyl tak dobrý jako v předešlém kole. Přesto jsme odehráli relativně dobrý zápas. Konkrétně jsme se mohli po dlouhé době opřít o přesilovou hru. Proč jsme tedy nedokázali vyhrát? Odpověď na tuto otázku je jednoduchá: ztráty, špatná druhá třetina, zbrklost a několik odmítnutých šancí. Zbytečné a zbrklé ztráty je voda na mlýn pro takový tým, kterým Traverza je. Její smrtící brejky ji zdobí celé působení v existenci NFL.

Začátek utkání probíhal v režimu opatrného seznamování obou soupeřů. Skóre zápasu se otevřelo v šesté minutě. Po rozehrávce v pohybu skončil míč na holi Š. Janouška, který za brankou zachoval klid a našel Dědka, který pálil na branku. Kontextem rozehrávky na středu hřiště zůstal osamocený Martin Hejduk, který nadvakrát dorazil z velkého brankoviště. Druhý gól padl po zhruba minutě a půl, kdy Jaroslav Šmída poslal do samostatného úniku Lukáše Maršíka, který překvapil Perglera i sebe a kličkou do backhandu a uklízel po zemi. V sedmé minutě byl tedy příznivý stav 2:0 pro Turnov. První branku Mukařova vstřelil v 16. minutě ze střední vzdálenosti Jan Kerzel. Suchomel neviděl. Stav nám o dvě minuty později srovnal Tomáš Josefovič z brejku. I přesto šel Turnov do šatny s vedením. V 19. minutě našel Dominik Reczai odskočeného Jana Novotného, který se do odkryté klece nemýlil a navýšil na 3:2.

Druhá třetina nám přinesla dvě vstřelené branky. Obě bohužel z florbalek soupeře. Nejprve to byl Jan Kerzel za asistence Schullera ve 26. minutě. Traverza tak vyrovnala vývoj utkání na 3:3. Ve 32. minutě zakončil kontr Mukařova Robert Štipka a poslal svůj tým do vedení 3:4. Šance na dorovnání byla po vyloučení hráče Traverzy. V přesilovce byl kousek od čtvrté branky domácích M. Hejduk, který po táhlé ráně rozezněl pouze břevno. Pár vteřin před koncem trestu byl po tzv. ruční brzdě domácích nařízen nájezd. Vojtěch Bagin však nevyzrál na Suchomela a stav se nezměnil. Prostřední a pro nás nejméně vydařená část tak skončila 3:4.

Ve třetí třetině jsme zvedli svůj výkon k lepšímu. Nebylo to ale dostačující. Ve hře 5 na 5 jsme nedokázali přidat další branky. Prostě jsme to nějak nedokázali propálit. Nevím. Vyrovnávací branka padla v naší přesilové hře, na kterou sundal trenérskou mikinu Štěpán Matěcha. Ve 47. minutě, po dobré práci celé pětice, nahrával právě Matěcha na Martina Hejduka, který po rychlém zpracování vypálil příklepem nechytatelnou pumelici a vyrovnal tedy na 4:4. Z vyrovnání jsme se ovšem neradovali příliš dlouho. Konkrétně dvě a půl minuty. Tomáš Josefovič poslal Traverzu opět do vedení. No a aby toho nebylo málo, tak v 50. minutě přidal branku Vojtěch Bagin a přidal pojistku Mukařova. Opět z brejku. Do konce však bylo spousta času a nevzdali jsme se. Zvyšující se turnovský tlak byl odměněn v 55. minutě, kdy v nabídnuté výhodě hosté faulovali podruhé a následovalo dvojité vyloučení a tedy hra 5 na 3. Tu jsme po cca 30 sekundách zužitkovali. Ťuk-ťuk a Štěpán Matěcha umístil balónek na bližší tyč. Naděje Turnov neopouštěla a bylo ještě dost času na zbylou přesilovku. Bohužel jsme další gól nebyli schopni přidat. Ke konci se pochopitelně sáhlo ke hře v šesti, kde chybělo opravdu maličko k vyrovnání a prodloužení. Abych byl fér, tak nás zachránila i tyč naší prázdné brány. Nikdo tak už nepřidal žádný zápis do statistik a zápas skončil prohrou 5:6.

Příští týden nás čeká nepříjemný soupeř z Jaroměře. V současné době víme, co nás čeká a nemine. Tedy play-down, na které se musíme připravovat každý den. Neznamená to pro nás, že si ty poslední tři kola základní části nějak doklepeme. Potřebujeme se dobře připravit na náročnou cestu.

FBC Vipers Most B - Florbal T.K.S. "B" 4:3

Dorostenecké béčko si připsalo remízu a těsnou prohru.

Přebor mladších žáků

TJ Sokol Koberovy - TJ Turnov 9:4

TJ Turnov - FBC ZŠ Mimoň Česká Lípa 10:0

V prvním zápase se mladší žáci tak trochu hledali, chybělo tempo, nasazení i síla v osobních soubojích a proti velice dobře se hýbajícímu soupeři z Koberov tahali za kratší konec. To nakonec vyústilo v jasnou prohru.

Ve druhém zápase už to bylo úplně jiné kafe a kluci (posílení ještě o Barču Pajkrtovou) utkání zcela opanovali. Předvedli i několik pěkných kombinací a zaokrouhlili výsledek na desítku.

Turnaj nám přiblížil trenér František Záleský.

Liberecká liga přípravek

TJ Turnov - FBC Lomnice 7:6

FBC Panthers Liberec ORANGE - TJ Turnov 4:12

TJ Turnov - SCC Semily-Lvíčata 10:3

Sobotní dopoledne jsme vyrazili s týmem přípravky do Lomnice nad Popelkou. Odehrály jsme tři velmi povedená utkání. Na úvod nás čekal domácí tým, který mohutně podporovali domácí fanoušci. Zápas byl vyrovnaný a o vítězi se rozhodlo až v závěru zápasu. V následujících zápasech jsme se snažili zlepšit obranu, což se nám povedlo a i nadále se nám dařilo proměňovat šance po krásných kombinacích. Další turnaj odehrajeme v Turnově, 11. 3. 2023. Určitě přijďte fandit!

Turnaj hodnotil trenér Jaroslav Pajkrt.

1. liga juniorek

FbŠ Bohemians - FBC Liberec 5:7

TJ Sokol Královské Vinohrady - FBC Liberec 4:9

Juniorky tento víkend sehrály dva odlišné zápasy. Nejprve jsme v sobotu vyrazili do Prahy na horkou palubovku FbŠ Bohemians, kde se jen těžko vyhrává. Je to tým s nejvyššími ambicemi a zatím se nacházel na čtvrtém místě tabulky. Věděli jsme, co nás čeká, protože s děvčaty z Bohemky jsme již jednou hráli a nepodařilo se nám je porazit. Věděli jsme, že jsou na tom fyzicky i herně velice dobře.

Na rozdíl od prvního zápasu jsme tentokrát nastoupili koncentrovaně a ve vysokém tempu. V první třetině se nám podařilo eliminovat jejich pohyb i kombinace a naopak jsme sami třikrát udeřili, čímž jsme je trochu zaskočili. Do druhé třetiny děvčata z Bohemky ještě více přidala na pohybu a podařilo se jim náskok snížit na 2:3. My jsme však nepanikařili a stále jsme hráli svou hru, která nám přinesla další dvě branky a tak ukazatel na konci druhé třetiny ukazoval 2:5. Hned na začátku třetí třetiny jsme bohužel inkasovali, což bylo přesně to, co jsme nechtěli. A když přišla chyba při jedné naší rozehrávce, ze které padla branka, museli jsme si vzít time a holky
uklidnit a připravit je na poslední dvě minuty zápasu. Nakonec jsme zápas zvládli a to i díky trestnému střílení, které jsme se štěstím
proměnili. Konečný stav byl tedy 5:7 a tak jsme si odvezli cenné tři body, se kterými se určitě nepočítalo, i když momentálně naše juniorky mají neskutečnou formu.

V neděli jsme pak nastoupili k úplně jinému zápasu, a to proti SKV - TJ Sokol Královské Vinohrady. Celý zápas se nesl v tréninkovém tempu. Měli jsme ho sice pevně pod kontrolou, ale zbytečnými chybami jsme nechali soupeřky vsítit čtyři branky. Konečný stav 4:9 sice znamenal další tři body do tabulky, ale sama děvčata věděla, že to nebyl kvalitní výkon, kterým bychom se chtěli prezentovat. Mohu snad jen vyzdvihnout náš přesilovkový gól, který jsme dali po nacvičené kombinaci, kterou jsme na trénincích nacvičovali.

V tabulce jsme se tak po tomto víkendu posunuli na krásné šesté místo. V sezóně nás ještě čekají poslední dva zápasy a pak už budeme vyhlížet první kolo play off, na které se už nyní velice těšíme.

1. liga dorostenek

FBC Česká Lípa - FBC Liberec 0:4

FBC Liberec - Florbal Ústí 10:2

FD Teplice - FBC Liberec 0:9

28. 1. sehrály dorostenky tři utkání, tentokrát v Krupce u Teplic. Turnaj byl ovlivněn tím, že do Krupky nemohla dorazit děvčata, která v tento den současně nastoupila v kategorii juniorek. Museli jsme si tak vystačit většinou s děvčaty starších žákyň. Pro některé z nich to byl dokonce jejich první turnaj v této kategorii. Musím však říci, že to děvčata zvládla na výbornou. Prvním soupeřem byly hráčky z České Lípy, hned poté nás čekala děvčata z Ústí a nakonec jsme sehráli zápas s domácím týmem z Teplic.

Všechna tři utkání se nesla ve stejném duchu. Skvěle jsme zvládali obrannou činnost a zároveň jsme byli produktivní směrem dopředu. Odvážíme si tak 9 bodů, které nás opět vrátily do čela tabulky.

Zápasy juniorek i dorostenek nám okomentoval trenér Miloš Cidlinský.