Související zápasy

FLORBAL TURNOV

DOHRÁNO: Konec základní části Národní ligy i 1.ligy žen

Muži prohráli na půdě suveréna základní části Butchis. Ženy na domácí palubovce bohužel rovněž dvakrát padly.

Národní liga mužů

BUTCHIS - TJ Turnov 11:1 (3:0, 5:0, 3:1)

Sestava: Král (Starý) - Havlín, Dědek, Janoušek Š., Janoušek J., Maršík - Primásek, Ptáčník, Šmída J., Hejduk, Pohl - Jiránek, Nezdara, Šmída O., Mellan

Branky a asistence: 49. Ptáčník (Janoušek J.)

Poslední kolo základní části Národní ligy 2021/2022 nám postavilo do cesty nejtěžšího soupeře a suveréna letošního ročníku, BUTCHIS. Pražský soupeř měl po celý zápas navrch a postupně navyšoval skóre. Přestože jsme srdnatě bojovali a nedávali domácím nic zadarmo, nestačilo to na víc, než jeden vstřelený gól a porážku o deset branek. Vzhledem k okolnostem, za jakých jsme utkání hráli se asi nedalo čekat nic jiného.

V tomto utkání se v Národní lize poprvé představil mladý nadějný brankář Tomáš Starý, pro kterého se jednalo o cennou zkušenost.

Sezónu jsme tedy zakončili na desátém místě tabulky s devatenácti body.

Teď se naše zraky upínají směrem k bojům o záchranu a konkrétně Play-down, ve kterém se střetneme s Florbal TJ Kobylisy. Série se bude hrát na čtyři vítězná utkání a jako lépe postavený tým po základní části budeme začínat doma. První dva zápasy odehrajeme o víkendu 5. a 6. 3., vždy od 18:00 v hale TJ. Bude se nám nesmírně hodit vaše podpora, takže neváhejte a přijďte nás podpořit v boji o udržení Národní ligy!

1. liga žen

TJ Turnov - SK Bivojky Litvínosv 1:13 (1:3, 0:5, 0:5)

Sestava: Brabcová K. - Koubková, Fišerová, Vacíková, Veselá Š, Štěpánková, Bittnerová, Brabcová L., Vlková

Branky a asistence: 12. Bittnerová

Do zápasu jsme vstupovaly s vidinou vyrovnaného utkání, jelikož ani Litvínov se nenachází v první polovině tabulky. To se však v průběhu utkání ukázalo jako velký omyl.

V první třetině hrály oba týmy celkem vyrovnaný zápas a zajímavé šance byly k vidění na obou stranách. Jako první se dokázaly prosadit hráčky Litvínova. Stav se vyrovnal v 11. minutě, když se ze sólo akce prosadila Bittnerová. Soupeřky v 16. minutě využily přesilovou hru po vyloučení Fišerové, a poté přidaly ještě jednu branku v 18. minutě, tudíž se do šaten odcházelo za stavu 1:3.

Hlavním úkolem do druhé třetiny bylo nastřílet více gólů a co nejméně pouštět Litvínov k zakončení. Bohužel se to stalo právě naopak. Ženy z Litvínova nás téměř nepouštěly k zakončení, a když už ano, nedokázaly jsme tyto (některé i stoprocentní) šance proměnit. Brankářku jsme nepřekonaly ani při přesilové hře ve 36. minutě. Soupeřky se naopak po našem nedůrazu v obraně dostávaly k zakončení velmi často a dařilo se jim také střelecky. Skórovaly hned pětkrát a stav byl tedy po druhé třetině 1:8.

Ani vstup do třetí třetiny se nám nepovedl dle pokynů, a hned na úvod vstřelily krátce po sobě hostující hráčky dvě branky. Po vyloučení Vacíkové ve 48. minutě opět Litvínov využil přesilovou hru. Na domácí lavičce to vypadalo jako bychom ztratily veškerou chuť hrát, a od toho se také odvíjel výkon do konce zápasu. Nedbalé, nepřesné přihrávky a laxní přístup. Soupeřky z Litvínova kontrolovaly hru až do posledního chvíle a skóre navýšily ještě o pět branek.

Konečný stav 1:13 je velmi nelichotivý a těžko snesitelný, ale s jedním gólem se zápasy vyhrávat nedají.

TJ Turnov - Florbal Chomutov 7:10 (2:0, 4:8, 1:2)

Sestava: Hassová - Brabcová K., Koubková, Fišerová, Vacíková, Veselá Š., Brabcová L., Vlková, Kyselová

Branky a asistence: 4. Brabcová L., 13. Bittnerová (Veselá L.), 21. Bittnerová (Veselá L.), 24. Veselá L., (Bittnerová), 27. Veselá L., 33. Veselá Š. (Vacíková), 45. Veselá Š. (Bittnerová)

Poslední duel základní části jsme sehrály s celkem Chomutova. Poslední vzájemné utkání skončilo debaklem 0:18, tudíž jsme měly určitě co napravovat a pokusit se soupeře překvapit.

Do první třetiny jsme vstoupily velmi slušně, oproti sobotnímu utkání nás posílily Kyselová a mladší ze sester Veselých. Už od začátku bylo dění na hřišti velmi vyrovnané, šance na obou stranách. Jako první jsme se radovaly my už ve 4. minutě, kdy z dobré práce ve velkém brankovišti skórovala Brabcová. I nadále byla hra ve vysokém tempu, ve 13. minutě se rozjelo duo Bittnerová-Veselá a zvýšily stav na 2:0. I přes velké množství šancí už se do hvizdu nikdo další neprosadil a skóre tedy zůstalo stejné.

Druhá třetina začala ve velkém stylu, kdy spolupráce Bittnerové s Veselou přinesla hned tři další branky a vypadalo to na náš velkolepý úspěch. Bohužel hostující hráčky také šláply do pedálů a už ve 31. minutě bylo srovnáno na 5:5. Situaci na chvíli uklidnila Veselá Š. z ukázkové standardní situace, bohužel krátce na to Chomutov opět vyrovnal. Do konce třetiny hostující hráčky stihly vsítit ještě dvě branky a upravily skóre na 6:8.

Třetí třetina pro nás byla poslední šancí porvat se o vítězství. Ve 45. minutě vstřelila druhý gól Šárka Veselá a přiblížila nás k vyrovnání. Podařilo se nám odbránit oslabení, ale naše přesilová hra zůstala nevyužitá. Soupeřky nedopustily závěrečné drama a do konce třetí části ještě přidaly dvě branky. I přes velmi dobrý a bojovný výkon jsme doma podlehly 7:10.

Hráčkou utkání se zaslouženě stala Karolína Bittnerová se dvěma vstřelenými góly a dvěma asistencemi.