Související zápasy

FLORBAL TURNOV

DOHRÁNO: Juniorky na turnovské půdě porazily FA MB

Muži i tentokrát odešli poraženi, když po boji podlehli Panthers Praha. Dorostencům ani tentokrát nestačil dobrý výkon na body. Dorostenecké béčko má prohru a výhru. Starší žákyně opanovaly další turnaj a dále válcují svoji soutěž. Juniorky mají další dvě výhry a v tabulce se drží na sedmé příčce.

Národní liga mužů

TJ Turnov - Panthers Praha 5:9 (2:5, 2:3, 1:1)

Sestava: Horáček (Suchomel) - Hejduk M., Dědek, Švitorka, Šmída O., Janoušek Š. - Hejduk E., Jiránek, Šmída J., Vacek, Maršík - Plíšek, Buriánek, Reczai, Palatínus, Novotný

Branky a asistence: 7. Reczai (Novotný), 10. Reczai (Novotný), 29. Reczai (Novotný), 35. Novotný (Palatínus), 52. Maršík (Hejduk)

Sobota 14. ledna, právě v tento den se odehrálo první domácí utkaní mužů na domácí palubovce v tomto kalendářním roce. Některými výkony to ovšem spíše připomínalo, jako by byl stále pátek třináctého. Áčko podlehlo známému soupeři, Panthers Praha. Tento zápas zápas skončil 5:9 a byl ve znamení dobrého přístupu a nasazení, technické nedokonalosti a individuálních chyb hráčů Turnova. Naopak soupeř předváděl dobré napadání a více klidu na svých holích.

První změnu na časomíře, tedy první branku zápasu, vstřelil Žiška z Panthers ve 3. minutě. Přesná přihrávka do středu hřiště šla přímo na rozeběhlého střelce, který z první zakončil. Druhý gól soupeře vstřelil po výběhu Hrubého z obrany opět Žiška, který z první pálil od pravého mantinelu. Stav 0:2. V sedmé minutě se přihlásilo ke slovu trio Buriánek-Novotný-Reczai. Po třech přihrávkách splňujících parametry „3P Jana Kováře“ po zemi uklízel Dominik Reczai. Třetí gól Panthers vsítili po trestuhodné chybě při bránění standartky v 9. minutě Vavroušek. Naději na vyrovnání nepustil opět Reczai. Po dobrém napadání domácích získal pro Novotného míč Plíšek. Novas pak zachoval kladnou hlavu a našel Reczaie, který se trefil nad nohu. Stav 2:3 trval do 17. minuty. V tomto čase po rychlém presu zakončil Vavroušek. O minutu později, znovu po špatném bránění standartní situace, dovršil hattrick Žiška. První třetina tedy skončila 2:5.

Druhá třetina nám nabídla celkem 5 branek. Ve 29. minutě dovršil hattrick Dominik Reczai. Prosadil se z dorážky ve velkém brankovišti. Upravil tak vývoj zápasu na 3:5. Nicméně následující gól nebyl domácích a po vybojovaném balonu skóroval po křižné přihrávce Jančík. Po tomto obdrženém gólu jsme se dostali k pěkné střele, která však rozezněla pouze tyč. Ve 34. minutě se k odraženému balonu po střele dostal Kölbl, který proletěl celým hřištěm jako raketa a propálil turnovského brankáře. O 12 vteřin později přidal soupeř svou již osmou branku. Vavroušek v podstatě dostal míček od domácích a přidal třetí hattrick tohoto zápasu. Do konce této třetiny padla ještě čtvrtá branka Turnova. Po dobré rotaci v rohu hřiště servíroval Palatínus do brankoviště na Novotného, který s přehledem zakončil. To nám, co se branek týká, nabídla třetina číslo dva.

Závěrečná část zapasu začala oslabením domácích. Soupeř však nevyužil nabídnutou příležitost. Karta se obrátila ve 47. minutě, kdy trest dostali Panthers Praha. Bohužel nabídnuté šance proměněny nebyly. Gólový příspěvek přišel o několik minut později a to od protihráčů. V 52. minutě přidal devátou a zároveň poslední branku pražský Hudec, kdy táhlou střelou takzvaně od modré načapal hráči oslepeného Suchomela. No a pár vteřin později přidal poslední branku zápasu Lukáš Maršík. Emil Hejduk si počíhal na krosovou přihrávku a po narážce se Šmídou našel ve velkém brankovišti skvěle postaveného Maršíka. Ten se do prázdné brány nemýlil a upravil na konečný stav 5:9. V samotném závěru utkání jsme se po time-outu uchýlili ke hře v šesti a tak jsme i zápas dohráli.

Ve zbytku sezony nám nezbývá nic jiného než zapracovat na eliminování elementárních chyb a podat si trochu ruku se štěstím. Bude to boj každým coulem. Nesmíme se vzdát.

1. liga dorostenců

Florbal T.K.S. - Sokoli Pardubice 5:8

Olymp Florbal - Florbal T.K.S. 9:0

Do zápasu s Pardubicemi jsme vstupovali s lehkou obavou o výsledek neboť poslední zápasové skóre s tímto soupeřem bylo velmi nelichotivé (18:2 pozn. redakce).

První třetinu jsme určovali herní tempo a zcela po zásluze jsme třetinu vyhráli. V druhé třetině jsme se bohužel přestávali držet předzápasových plánů a soupeř se vrátil do zápasu i přesto, že jsme vyhrávali 4:2. Ve třetí třetině soupeř využil své zkušenosti a chytrosti a my jsme tím vyrovnaný zápas ztratili poměrem 5:8. I přes prohru to byl náš zatím nejlépe odehraných match sezóny.
Druhý zápas byl poznamenán tím prvním, neboť kluci se totálně vydali ze svých sil a držet krok s Olympem dokázali pouze první třetinu. Poté to byl kolotoč. Musíme zapracovat na fyzičce, která není zlá, ale na 1. ligu zatím stačí pouze na jeden ligový zápas. I přes nedobrý výkon v druhém zápase jsem na tým hrdý a jsem rád, že jsme zase ukázali progres. Děkujeme fanouškům za povzbuzování.
Turnaj hodnotil trenér Tomáš Fabián.

2. liga dorostenců

1. FBC DDM Děčín 4 - Florbal T.K.S "B" 12:4

Florbal T.K.S. "B" - FBC Šluknovsko Česká Lípa B 7:5

Zápas s Děčínem jsme od počátku hráli srdnatě, ale soupeř byl na naše poměry techničtější a kvalitnější. Vyhrál tedy zaslouženě a my jsme nepředvedli výkon za který bychom se měli stydět. Velmi nás s trenéry těší, že jsme konečně dokázali proměnit trestné střílení. V tomto zápase jsme dali ze dvou obě.
V dalším utkání s Českou Lípou jsme po celou dobu dominovali a vše už naznačil počátek zápasu, kdy jsme dali hned v prvních vteřinách branku. Zápasové tempo jsme udržovali my, soupeř hrozil pouze z rychlých brejků či výhozů. I když konečné skóre nevypadá, zápas jsme měli pod kontrolou a konečně jsme i kombinovali. Na počet vytvořených brankových situací jsme vstřelili pouze sedm branek, mělo jich ale být alespoň jednou tolik. Některé akce byly krásné, ale bohužel nikoliv gólové. Herní dominanci týmu T. K. S. korunoval hráč Pachomov, kterému se podařilo přejít přes všechny soupeřovy hráče a poupravil konečné skóre na 7:5 pro naše kluky.

I zápasy béčka nám přiblížil trenér Tomáš Fabián.

Přebor starších žákyň

FBC Česká Lípa - TJ Turnov 1:5

TJ Turnov - ASK Lovosice-LFP 9:1

TJ Turnov - Florbal Ústí 24:4

Tuto neděli jsme vyrazili na turnaj starších žákyň do Lovosic. Vyrazili jsme poměrně v malém počtu, zato s velmi zkušenými hráčkami. Podle toho se odvíjel celý turnaj.

Na úvod nás čekal nejtěžší soupeř, a to z České Lípy. Holky začaly ve vysokém tempu, díky pohybu a přesným nahrávkám jsme se ujaly vedení. Zápas jsme měly pod kontrolou, spoustu střel nám chytila skvěle chytající brankářka České Lípy. I hra v obraně fungovala na výbornou, na naši branku prošlo minimum střel. Druhý zápas jsme hráli proti domácímu týmu Lovosic. Na tradičně tvrdší hru Lovosic jsme se nachystali. Holky hrály opět skvěle, byly ve stálém pohybu a předváděly krásné florbalové akce. Na obou stranách byla díky tvrdé hře spousta sekání, které rozhodčí nechávaly bez trestů, což vyhovovalo domácímu týmu. Poslední zápas jsme odehráli proti Ústí nad Labem, tento tým se neustále zlepšuje, dělá pokroky a jeho hráčky mají velmi dobrou střelu z větší vzdálenosti. V tomto zápase se projevil rozdíl ve vyhranosti našich holek, které mají již odehráno spoustu zápasů a naše hráčky zcela ovládly zápas, který zakončily vysokým skóre 24:4.

1. liga juniorek

FBC Liberec - BLACK ANGELS 4:0

FBC Liberec - Florbalová akademie MB 5:1

V sobotu od 20 hodin nastoupily juniorky k dalšímu zápasu juniorské ligy, a to proti třetímu celku ligy, Black Angels. Je to soupeř, který dokazuje celou sezonu, že patří k nejlepším v dané kategorii a za mě černý kůň soutěže na zisk titulu mistra ČR. Naše juniorky však navázaly na výkony, které předváděly na mezinárodním turnaji ve Švédsku a když se k tomu přidal i excelentní výkon naší brankářky, nedovolili jsme soupeřkám vstřelit ani jednu branku a zaslouženě zvítězili 4:0.

V neděli pak bylo nutné toto cenné vítězství potvrdit proti nevyzpytatelnému soupeři z Mladé Boleslavi. Ten nás určitě překvapil svou aktivní hrou dopředu a rozhodně nepřijel pouze bránit. Zkrátka chtěl hrát florbal a to se rozhodně cení. Bohužel zápas ztrácel na tempu zbytečnými vyloučeními a místo toho, aby se více
hrálo, spíše se diskutovalo a to rozhodně nepřispívalo na tempu a kvalitě hry. Nakonec děvčata zápas zvládla (5:1), přestože emoce byly chvílemi opravdu velké. Při této příležitosti musím poděkovat trenéru soupeřek, který velkou měrou přispěl k tomu, že se zápas dohrál v klidu.

Takže o víkendu získaly juniorky dalších šest bodů do tabulky. Holky ukazují, že vytvořily skvělou partu, která se florbalem baví a zároveň je vidět, jak se za sezonu výkonnostně posunuly.

Obě dvě utkání nám přiblížil trenér Miloš Cidlinský.